Без права на відпочинок: рівненських бійців АТО можуть знову мобілізувати

Бійці, які нещодавно повернулися з зони АТО, невдовзі можуть знову туди поїхати. Річ у тім, що 14 травня нардепи ухвалила Закон "Про внесення зміни до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". У такий спосіб вони передбачили, що в особливий період не діє норма про заборону мобілізації тих, хто був демобілізований за останні півроку.

Тим часом 6 червня Президент України підписав зміни до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", і вони вступили у силу. Як роз’яснює популярна спільнота "Полезные контакты для армии", там передбачено, що під час особливого періоду (який діє зараз) демобілізовані військовослужбовці можуть бути повторно мобілізовані, вони втрачають право на відстрочку від мобілізації упродовж 6 місяців, як було передбачено раніше.

Тобто для військовослужбовців, демобілізованих із 6 червня, відстрочка від повторного призову за мобілізацією надаватися не буде, відповідно їх можуть мобілізувати. За словами експертів, це не означає, що всіх демобілізованих одразу почнуть знову призивати, однак така можливість існує.

У свою чергу, для військовослужбовців, демобілізованих до 5 червня включно, шестимісячна відстрочка від повторно призову продовжує діяти. Як зазначив майор Олександр Гайн із Регіональний медіа-центр МО України, на сьогодні у Рівненській області на обліку в ОВК перебуває 640 демобілізованих учасників АТО. Більша частина з них і підлягає можливій червневій мобілізації.

Той факт, що люди, які нещодавно повернулися з передової та дивом залишилися живими, можуть знову потрапити під хвилю мобілізації, здійняв активне обговорення в інтернеті. Родичі бійців та самі військовослужбовці обурені. За їх словами, вони не підписували контракту, а отже не мали наміру продовжувати в подальшому військову службу. Бійці кажуть, що всі вони –  люди цивільних професій. Чоловіки лишень нещодавно почали повертатися на свої робочі та адаптовуватися до звичного ритму життя поза зоною АТО.

До слова, з початку року в Рівненську обласну службу зайнятості звернувся 231 демобілізований боєць. Із них мали статус безробітного 220 осіб, отримували допомогу з безробіття 208, працевлаштовані 14, а 20 проходили профнавчання.

Якщо говорити про демобілізованих, які брали участь в антитерористичній операції, то в службу зайнятості звернулася 171 особа. 

На 1 червня цього року продовжували отримувати послуги служби зайнятості 215 осіб, з них 162 особи, які брали участь в антитерористичній операції. Статус безробітного мали 206 чоловік, з них -156 бійців, які брали участь в антитерористичній операції.

Отож, щоб дізнатися, чи справді демобілізованих бійців АТО можуть забрати на лінію фронту вже цього місяця, кореспондент сайту «ВСЕ» звернулася за уточненням до міського комісара Рівного Михайла Твердохліба. Під час телефонної розмови він зазначив, що наразі не володіє цією інформацією. Однак зауважив, що якщо це так, то мобілізовувати цих бійців будуть і військкомати, і військові частини, де воювали бійці. Робитимуть вони це після відповідного розпорядження про необхідність призову.

- Нам ще не давали розпорядження призивати демобілізованих. Зараз ми маємо готувати контингент для захисту нашої держави, тому у першу чергу призиваємо тих, хто ще не був раніше мобілізований, - зазначає Михайло Твердохліб. – Я не вивчав це питання, однак зазначу, що якщо депутати все ж ухвалили зміни до Закону «Про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», то це мало б бути за умови загрози повномасштабного вторгнення ворога на нашу землю.

Чи готові самі демобілізовані повертатися у зону АТО, ми запитали у людини, яка вже не один місяць відстоює їхні інтереси у державних службах та приватних структурах, - начальника спілки ветеранів АТО Рівненщини Федора Капустинського.

- Скажу спочатку особисто від себе, людини, яка також не один місяць воювала в зоні АТО. Якщо мені зателефонують із військкомату, то обов’язково піду. Комусь цю роботу виконувати потрібно. Звичайно, можна в інтернеті довго описувати, як потрібно воювати, але це не принесе жодної користі, коли ти так званий «диванний воїн». Звичайно, в ідеалі було б добре, якби кожен чоловік по черзі йшов на передову і один одного змінював. І так по черзі всі захищали Батьківщину. Знаєте, хто там раз був – піде ще, якщо буде необхідно, - зазначає у телефонній розмові Федір Капустинський. – Ніхто не чекатиме, щоб війна почалася тут, у Рівному, біля наших домівок. Знаю, що сім’ї бійців до цього Закону, підписаного Президентом, ставляться дуже категорично. Але скажу так: кожен справжній боєць усвідомив, що, окрім нього, ніхто не врятує його країну, тому, звичайно, він повернеться у зону АТО і знову візьме в руки зброю.

Отож чи відправлять чоловіків, які рік провели на гарячому сході, знову воювати – побачимо вже скоро. Однак чи правильне це рішення – тема вже для інших роздумів…

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.