На Рівненщині попрощалися з танкістом, якого шукали 5 місяців

В останню путь провели загиблого в зоні АТО Андрія Мельника. Його поховали у селі Олександрія. Попрощатися з бійцем вийшли чи не всі мешканці, адже, кажуть у селі не було таких, із ким Андрій не товаришував. Приїхали й бойові побратими.

Андрій Мельник зник безвісти під час бою за місто Вуглегірськ, що став початком Дебальцівського котла. Його шукали упродовж 5 місяців. Рідні до останнього вірили в те, що Андрій живий. Бо в родині вже був випадок, коли воїн, який зник безвісти, повернувся додому. Це був дідусь Андрія. Його тоді поранили, але врятуватися вдалося.

Бойові побратими називали Андрія Мельника героєм. Він був танкістом 13-ї мотопіхотної бригади. Коли прийшла повістка, не шукав приводів, щоб залишитися. Вважав, що повинен захищати Україну. Потрапив на передову. Свій танк, який був без внутрішнього зв’язку, назвав «Малюсінький». Доглядав за ним дуже дбайливо. На такій техніці воювати було складно. Але Андрій ніколи не нарікав.

Побратими називали його Американцем. Усе через військову форму, яку привезли з США. А ще він завжди був охайним, із начищеними берцами, навіть у тих умовах. А друзі згадують його енергійність. Кажуть, був добряком. І що не сталося б, у відчай не впадав.

Востаннє звістку від Андрія рідні отримали наприкінці січня. У бою за місто Вуглегірськ бійці отримали завдання прикривати позиції військових.  Андрій Мельник виїхав на ту позицію самостійно, кажуть бойові побратими. Він усвідомлював усю небезпеку, бачив, що сили ворога переважають. Його танк «Малюсінький» підірвався. 

Останки воїна поховали в Дніпропетровську в безіменній могилі. Лише завдяки ДНК-експертизі рідним вдалося знайти його. Із Дніпропетровська труну бійця віз його племінник. Він військовий, зараз теж служить в АТО. Чоловік був вражений бюрократичною тяганиною і цинізмом – щоб забрати тіло загиблого бійця, потрібно було сплатити 4 тисячі гривень… У той же час він вдячний волонтерам, які допомагали і спорядити воїнів, а потому підтримували і в пошуках.

На малу батьківщину Андрія Мельника привезли рано-вранці. Односельці зустрічали його, стоячи на колінах. Кажуть, пам’ятають як 30 років тому Олександрія була у жалобі, бо проводила в останню путь загиблого в Афганістані. Він був родичем і хресним батьком Андрія Мельника. Героя АТО поховали на тому ж кладовищі.

Андрієві Мельнику було 35. У нього залишилася донька, батьки та сестра. Тепер жителі Олександрії хочуть назвати одну з вулиць іменем героя АТО. У селі вже є вулиця імені Мельника – хресного батька Андрія.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.