ДНР і не снилось: Рівненським випускникам замість дипломів дали календарики

Студенти рівненських ВНЗ скаржаться на те, що замість дипломів на випускному вечорі вони отримали лише довідки про закінчення навчання. А декому взагалі вручили … звичайні календарики. Зі всіх університетів області дипломи про закінчення навчання мають лише студенти МЕГУ. Як з’ясувалося, причина криється у зміненій процедурі видачі таких документів. 

У попередні роки питанням виготовлення дипломів займалося Міністерство освіти і науки України. Цьогоріч форма цього документу виготовляється безпосередньо навчальним закладом. Так, ректорат ВНЗ напряму співпрацює з державним підприємством «Інфоресурс», яке приймає та обробляє усі дані, після чого присвоює реєстраційні номери. З цієї причини цього року і виникла затримка у видачі дипломів. Як пояснила на своїй сторінці у «Facebook» перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, це пов’язано з юридичним оформленням додаткового програмного забезпечення.

«Перепрошуємо за затримки - програмне забезпечення вже два тижні як було готове, але виникли проблеми з юридичним оформленням додаткового програмного забезпечення. Зараз це вже вирішено», - зазначила у своєму дописі Інна Совсун. 

Заступник міністра освіти і науки зауважила, що працівники Державного підприємства "Інфоресурс" працюють цілодобово, щоб надати реєстраційні номери для ВНЗ. Запевнив, що скоро випускники отримують свої дипломи, і начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Григорій Таргонський. 

- Ця проблема стосується вищих навчальних закладів не лише Рівненщини, а й всієї України. Але, розпочинаючи із 1 липня, процес видачі документів буде відновлено, і планується, що не пізніше, аніж 10 липня (початку вступної кампанії) всі дипломи вже вручать випускникам, - запевнив Григорій Таргонський.

За його словами, аналогічна проблема існує із друком свідоцтв про повну загальну середню, а також про базову середню освіту (після 9 класу). Призупинений друк атестатів про повну загальну середню та професійно-технічну освіту. 

Свідоцтва та атестати діти давно отримали, щодо профтехучилищ - видано роз’яснення Міністерства освіти, що до 10 липня будуть діяти довідки, які видали 26 червня. А щодо вищих навчальних закладів -  очікується, що не пізніше, ніж до 10 липня  всім випускникам видадуть дипломи. 

- У Рівненській області дипломи отримали лише студенти МЕГУ. Всі інші чекають. Але зауважу, що вирішення цієї проблеми - не в компетенції управління освіти, цим займається «Інфоресурс», який друкує та реєструє ці документи, - додав начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА.

Особливо хвилюються за свої дипломи випускники коледжів, які планують продовжувати навчання далі. Студенти кажуть, що неодноразово зверталися до керівництва із проханнями швидше видати їм документи про закінчення навчального закладу, однак ті лише розводять руками, мовляв, не від нас це все залежить. 

- Минулого року, коли ми дипломи замовляли самостійно, вони були вчасно, а зараз, оскільки ми підпорядковуємося НУВГП, то вже вони нам готують дипломи. Ми подали всі необхідні дані ще наприкінці квітня, проте не лише ми, але й жоден із підрозділів університету не отримали дипломи, - розповідає заступник директора РЕДК НУВГП Руслан Алексіюк.

За словами пана Руслана Алексіюка, на сьогоднішній випускній церемонії всім студентам вручили атестати про закінчення школи (діти навчаються у РЕДК після 9-го класу, відповідно, тут вони наче закінчили школу). А ось на коли будуть видані дипломи – наразі не відомо. Керівництво сподіваються, що це буде невдовзі:

- Сьогодні повідомили керівництву НУВГП, що ми вже провели вручення, і що нам дипломи необхідні першочергово. Сподіваємося, що так і буде.

Щоб дізнатися, на якому етапі зараз підготовка випускних документів у НУВГП, журналіст декілька разів намагалася додзвонитися до ректора ВНЗ Віктора Мошинського. Однак останній увесь час, посилаючись на зайнятість, так і не надав свого коментаря.

На фото: "Дипломи", які сьогодні отримали випускники РДГУ

Отож, чи отримають студенти свої документи в обіцяні строки – побачимо вже невдовзі. Однак із цієї ситуації Міністерство освіти і науки України все ж має зробити певні висновки. Адже під час святкової церемонії замість омріяного диплому отримувати календарики чи обіцянки – не вельми приємна річ.

Коментарі

Європейський університет це не університет! А тупо контора по видачі дипломів і викачуванню грошей на екзамени, особливо з заочників! Бурса дає кращу освіту чим той європейський університет, там зараз навчається 50 чоловік на стаціонарі максимум, і то ніхто не ходить на пари, в тому числі і викладачі!
Там вчились такі дибіли які сцали в вазони і в угли в аудиторіях, і маркером малювали по дверях і партах! Ось який європейський університет!

Європейський? Та ще й університет? Та ще й у Рівному? Ну ти і гониш! А що, не будо паперу, що ти ластиком дупу вирішив підтерати?

Чому тільки МЕГУ, всі випускники Європейського університету на урочистому врученні також отримали дипломи державного зразка.

"Шлях в пекло встелений добрими намірами" - говорять мудрі. Але біда у нас одна - дурні і дороги. То не те замовили. То не там замовили. То не туди відправили. То не туди пішло... А чого цілий начальник управління не говорить, що виготовити дипломи і атестати нам вже обіцяли до 10 червня?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.