Супертатусі: чому успішні рівняни народжують разом із дружинами та няньчать дітей

Народження доньки або ж сина для батьків - це подія, яка запам'ятається на все життя. Останнім часом набирає популярності присутність чоловіка під час пологів поряд із дружиною. Ми вирішили запитати у громадсько активних чоловіків, які нещодавно стали татусями: чи були вони присутні на пологах, та як це - бути татусем.
 

Рівненський волонтер Олександр Онищук: 

- Я був на пологах та зовсім не вагався, чи бути мені присутнім. Хіба ж  я можу пропустити народження сина? Та й дружині легше набагато. Татусем бути прекрасно, обожнюю свого синочка. Памперси міняю рідко, але це зовсім не складно. Турботи не лякають, бо вони приємні. Єдине, до чого не звикнеш. -  це менше часу, який ти можеш провести з дружиною.


 

Рівненський волонтер Олександр  Федчук:

- Я був на обох пологах, на останні з вини дружини спізнився на десять хвилин, але далі підтримував її і радів синові. Не вагався щодо участі. Як це - бути татусем - це треба народити дитину, і тоді усе стане на свої місця. До турбот звикнути не важко, проте памперси я міняю "з трудом". Мені легше заколисувати. Вважаю, що батькові потрібно бути на пологах - це підтримує матір і у випадку нестандартних ситуацій батько відразу в курсі, а не випитує напівпритомну дружину та ховаючих очі лікарів: "що робити далі". Іншим раджу також бути присутніми під час народження дитини . Страшного нічого немає. Правда, тим, хто непритомніє від вигляду крові, бажано з собою брати сіно.

Застуник директора Рівненського обласного академічного театру ляльок Роман Микитюк:

- На пологах не був. Залишаюсь переконаним прихильником, що диво народження дитини має бачити тільки лікар. Це як під час дитячої лялькової вистави починати заглядати за ширму - мистецтво ведення ляльки має бути загадкою. Ну і, власне, діти - це продовження нас, а ще особливо коли бачиш свою копію і не розумієш, де в цей час була дружина, що так мало схожості. А взагалі для мене є загадкою, як вдалось зробити дитину у вересні-жовтні 2014 - коли в час найбільш активної фази виборчої кампанії на сон вистачало 3-4 години:. А бути татусем зовсім не важко - головне. щоб діти були здорові. Ну. звичайно, і надія, що нам з нашими дітьми вдасться збутувати гарну країну.

 

Рівненський маркетолог Павло Алексєвич:

- Я. звичайно ж, був на пологах. І  зовсім не вагався. чи потрібна моє присутність. Я вирішив бути поряд із дружиною та пітримати її, бо, окрім моральної допомоги, чоловіку є достатньо можливостей стати в нагоді. Просто бути татусем, мабуть, дуже легко. Складно бути хорошим татусем. Але завдяки навчанню, книжкам, статтям, відео при бажанні можна ставати кращим. Щодо сну, то мені дуже пощастило з дружиною та донечкою - спершу було складно. але тепер вночі спокійніше. Та кажуть, що далі знову буде непросто. Але ми дуже раді донечці, тому готові побороти всі труднощі. Найскладніше  - це коли дитинка плаче, а ви не можете знайти причину. А одягати доньці  памперси -  це дуже просто, в цьому процесі все очевидно.

Рівненський волонтер, журналіст Юрій Дюг:

- Нашій мамі було непросто. Бо майбутній тато все контролював. Сам обирав, де будемо народжувати, і в якого лікаря. Зрозуміло, що все від перших переймів до процесу народження було під контролем. У нас був чудовий лікар з перинатального центру Олександр Харитонов. Я вважаю, що батько за можливістю має приділяти вихованню доньки не менше часу, ніж мати. Тим більше, якщо ти сам обирав їй ім`я. Тому ми з Нікою разом спимо, приймаємо ванну, гуляємо, ходимо на планові огляди до лікарів. Моя думка, що дитина має виховуватися комунікабельною, активною і не дуже розбалуваною. 

Голова правління Рівненського обласного відділення “Всеукраїнська Мережа ЛЖВ” Юрій Лазаревич:

- На пологах був і вважаю, що це потрібно всім чоловікам, щоб знати, що переживає дружина, щоб пітримати її, ну і для контролю медиків. Татусем бути класно! Змінюється світогляд. А турботи з дітьми приємні. Звісно, потрібно змінити свій звичний графік і більше часу почати приділяти дружині та дітям.

Коментарі

Мій чоловік також був присутній на пологах. В життя дитини старається нічого не пропустити. От, навіть підготовку до пологів на порталі http://svitmam.ua/themes/tag/rody/podgotovka-k-rodam1 вивчали разом.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.