Вступна кампанія-2015: Найбільше рівнян хочуть стати менеджерами, філологами, психологами і спортсменами

У рівненських ВНЗ вступна компанія саме в самому розпалі. Абітурієнти змушені стояти в чергах, щоб подати документи та вибороти право навчатись на обраній спеціальності. Цьогоріч  вступники можуть подати щонайбільше 15 заяв на вступ – відповідно по три у п’ять вищих навчальних закладів. Однак кожній із них їм тепер потрібно буде присвоїти показник від «одиниці» до «п’ятнадцяти», де «один» означатиме найвищу пріоритетність.

Як повідомили журналісту сайту "ВСЕ" у навчальних закладах міста, серйозних проблем зі вступною компанією цьогоріч немає. Переважно абітурієнти самі ж собі їх створють. Є такі, що хочуть подати більше дозволеної кількості заяв на вступ. Є і такі, що не уважно читають закони, та не правильно їх трактують, і через це траплюяться непорозуміння з абітуріентами, які мають пільги. 

Проте, загалом вступна компанія проходить за планом.

- Щоб дати остаточну оцінку як проходить вступна компанія - потрібно дочекатись її завершення. Наразі процес іде планово та стабільно, скарг поки що немає.  Абітуріенти достатньо проінформовані, також для них працює гаряча лінія, - розповів начальник управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Григорій Таргонський.

Ми ж вирішили поцікавитись, які спеціальності на даний момент найбільш затребувані у рівненських ВНЗ.

Національний університет водного господарства та природокористування

На даний момент найпопулярнішим у цьому виші є Навчально-науковий інститут економіки та менеджменту за напрямом підготовки "менеджмент". На цю спеціальність вже подано 253 заяви. Державних мість на факультеті - 10. 

Найменш популярним є Навчально-науковий інститут водного господарства та природооблаштування. На навчання за  напрямом підготовки "гідрометеорологія"- всього 6 поданих заяв.

​Найдорожче навчатися в виші  у Навчально-науковому інституті будівництва та архітектури за напрямком " архітертура" . Його вартість становить 14000 грн. за рік. А от найдешевше у Навчально-науковому інституті агроекології та землеустрою за напрямом підготовки "землеустрій" - 8600 грн. за рік навчання.

Навчатись у цьому університеті виявили бажання переселенці зі сходу та Криму.

Рівненський інститут слов’янознавства Київського славістичного університету.

Нині найпопулярнішим є факультет психології. На нього поки що подано  14 заяв. Найменшою популярністю користується факультет  історії, ще жоден абітурієнт не виявив бажання на ньому навчатися.

Найдорожчим факультетом у виші є факультет менеджменту. Вартість навчання становить 4000 грн. за рік денної форми навчання. Найдешевшими є - факультет маркетингу і психології та факультет історії - 3450 грн. за рік навчання.

Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука (МЕГУ).


 

Наразі  найпопулярніший факультет вишу - здоров'я, фізичної культури і спорту. На нього вже подали заяви 63 абітурієнти.

Найменшою популярністю користується історико-філологічний факультет. Нині за напрямком підготовки "філологія" на ньому зареестровано 39 заяв від абітурієнтів.

Найдорожчим факультетом у виші є юридичний. Вартість навчання за спеціальністю "правознавство" на ньому становить 12000 грн. за рік денної форми навчання. Найдешевшим є економічний факультет. Вартість навчання за напрямком "маркетинг" на цьому факультеті становить  - 6000 грн. за рік навчання.

Рівненський державний гуманітарний університет.

Зараз найпопулярніший факультет вишу - іноземна філологія . Наразі 428 абітурієнти подали заяви. На цьому факультеті  45 державних місць.

Найменшою популярністю користується інститут мистецтв за напрямком підготовки "музичне мистецтво" - зареестровано 6 заяв від абітурієнтів, які змагатимуться за 1 державне місце.

Найдорожчим факультетом у виші є іноземна філологія. Вартість навчання факультеті становить 9000 грн. за рік денної форми навчання. Найдешевшим є факультет документальних комунікацій та менеджменту . Вартість навчання - 4800 грн. за рік.

Національний університет «Острозька академія».

​Наразі найпопулярніший факультет вишу -міжнародні відносин - 488 абітурієнти подали заяви на напрям підготовки " міжнародні відносини", вони претендують на 10 державних місць.

Найменшою популярністю користується гуманітарний факультет за напрямком підготовки "філософія" - вже зареестровано 60 заяв від абітурієнтів, які змагатимуться за 8 державних місць.

Найдорожче у виші є навчання у інституті права ім. І. Малиновського за напрямом підготовки "правознавство" . Вартість навчання на ньому становить 13700 грн. за рік денної форми. Найдешевшим є гуманітарний факультет, напрям підготовки "українська мова та література" . Вартість навчання - 9900 грн. за рік навчання.

Дані про кількість поданих заяв від абітуріентів станом на 22.07.2015

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.