Автори найкращого архітектурного проекту будинку в Рівному отримали від «РЕНОМЕ» сертифікат на 15 тисяч гривень

Переможців конкурсу на кращий архітектурний проект житлового будинку в Рівному нагородила група компаній «РЕНОМЕ». Позмагатися за грошову винагороду від компанії-лідера серед забудовників міста зголосилися 11 архітекторів та архітекторських груп з усієї України. Отож у підсумку найкреативнішим і найперспективнішим визнали проект львівських архітекторів Романа Ворожбита і Тараса Стахіва. Вони отримали у подарунок від групи компаній «РЕНОМЕ» сертифікат на 15000 гривень.

Як розповів директор ТОВ «РЕНОМЕ-КОМФОРТ» Федір Делеган, обирало переможців конкурсу кваліфіковане журі, враховуючи, чий проект найбільше відповідає критеріям оцінювання.

- Оцінювали проект за тим, наскільки він відповідає поставленим вимогам: ефективність з точки зору витрат на реалізацію проекту, наскільки можливо його втілити, а також привабливість квартир у будинку. Взагалі, ініціатива полягала в тому, щоб визначити найкращу ідею зведення будинку на вулиці Струтинської у Рівному. На конкурс потрібно було подати назву, ескізний проект та обґрунтування концепції. Окрім того, будинок мав бути не менше, аніж на 100 квартир із відповідним співвідношенням різної площі. У підсумку найкращим визнали проект львівських архітекторів Романа Ворожбита і Тараса Стахіва, - зазначив Федір Делеган.

Автори ж роботи, яка перемогла у конкурсі від групи компаній “РЕНОМЕ”, вперше презентували її на широкий загал. Відтак, передбачається, що запропонований проект може почати реалізовуватися на вулиці Струтинської вже наступного року.

Автори розповідають, що працювали над завданням, враховуючи особливості території під забудову, адже архітектуру робить сонце. Тому й вирішили, що освітлюватися має вся територія навколо будинку, щоб люди відпочивали комфортно.

Автори розповідають, що працювали над завданням, враховуючи особливості території під забудову і гру світлотіні.

За словами Тараса Стахіва, у запропонованому проекті “сонце створює весь квартал”, тож мешканцям цього будинку житиметься комфортно і затишно.

Передбачається, що біля будинку буде добре продумана територія для відпочинку, дитячий майданчик, зелені насадження та підземний паркінг. Навіть на даху архітектори пропонують облаштувати “зелену зону”. Окрім того, входи до громадських закладів, магазинів тощо планується розмістити зі сторони головної вулиці, щоб не спричиняти незручності мешканцям будинку. Сам же будинок складатиметься із кількох секцій від 7 до 9 поверхів.

У свою чергу, генеральний директор групи компаній “РЕНОМЕ” Надія Гладкевич зазначилащо проект ще потребує технологічного доопрацювання, але разом із тим концепція, запропонована авторами, їй сподобалася.

- Нам цікаво було почути думки архітекторів, вивчити запропоновані ними варіанти, адже ми завжди прагнемо будувати якісне, сучасне та комфортне житло. Це і є головні принципи роботи групи компаній “РЕНОМЕ”. Я думаю, що цей архітектурний проект ми доопрацюємо і, можливо, вже у наступному році розпочнемо будівництво на вулиці Струтинської, - каже Надія Гладкевич.