Рівненський Автодор: диверсанти, шкідники чи "рукожопі"?

"Проведення ямкового ремонту доріг – це українська вигадка. Ніде у світі такого немає", – сказав міністр інфраструктури Андрій Пивоварський. А потім додав: "Ми повинні нарешті перейти від ямкових ремонтів до якісного ремонту доріг". І перейшли. Принаймні я особисто це побачив у Рівненському районі на ділянці між селами Обарів та Зоря на трасі Рівне-Луцьк. Але радість була недовгою, бо, схоже, в цих краях з’явились диверсанти…

"От глянь, можуть, якщо захочуть! Не ями латають, а роблять так, як має бути. Нехай шматками, але суцільними, і дорога витримає 2-3 роки без ямкового ремонту", - так радів мій знайомий улітку, коли дорогою на Луцьк ми бачили, як шляховики ремонтують дорожнє покриття.

Там, де за моєї пам’яті суцільний асфальт клали лише один раз - коли чекали президента Леоніда Кучму на відкриття будинків для ветеранів Другої світової у Клеванському госпіталі. Саме на цій ділянці знову клали новенький асфальт суцільним, рівним полотном. О диво!!! І грошей вистачило, хоча зараз війна, криза, курс долара, і ніби їх стало менше. Але ж кладуть! Не ямки засипають. Хоча саме завдяки ямковому ремонту з’являлись дорогі авто і виростали "маленькі" будиночки у керівників Автодору та чиновників адміністрацій, причетних до закатування дороги в асфальт. Як би пафосно це не звучало, але революція таки дала деякі результати.

Та раптом - біда. В той час, як наші шляховики раптом знайшли залишки совісті, а патріотизм не став обмежуватись синьо-жовтим прапорцем, анекдотами про москалів та п’яними вигуками "Слава Україні!" під надцяту чарку віскі. В той час, коли цей патріотизм почав проявлятись у роботі на благо і славу нашої країни, з’явились… диверсанти.

Так, диверсанти! Можливо, російський спецназ чи просто бойовики ДНР/ЛНР почали нищити чудову роботу рівненських шляховиків. Ні, вони не підривали фугаси, не кидали гранати і навіть не обстрілювали дорогу з мінометів. Вони діяли підступніше! Озброївшись болгаркою, вони почали вирізати в новій дорозі квадратні ями. Так, правильні квадратні ями на кожній (!!!) відремонтованій ділянці дороги. Мабуть, СБУ варто дослідити їх, можливо, це почерк якогось суперспецпідрозділу, який працює у нашому тилу.

Ви запитаєте, навіщо це бойовикам? Відповідь проста: щоб у нас з вами не було нормальних доріг. У цей невеликий квадратний отвір набереться вода і замерзне, а потім розтане і знову замерзне. Пам’ятаєте шкільний курс фізики? Вода, замерзаючи, розширюється. А значить розриватиме асфальт. Вже навесні ці невеликі отвори можуть перетворитись на великі вибоїни. Справу довершать колеса легковиків і важких фур. І наступного року на новенькій дорозі доведеться знову проводити… ямковий ремонт.

Хоча є й дві (версію про інопланетян не розглядаємо) інших версії появи цих "правильних" ям. Першу озвучив той же приятель, що радів новій якості ремонту доріг. Він охарактеризував високий кваліфікаційний рівень наших шляховиків як "рукожопі". За  версією приятеля, в силу розумово-фізіологічних особливостей представників цієї  старовинної (не плутати з древньою) професії, вони просто не здатні робити щось якісно. Ці особливості змушують навіть тоді, коли з першого разу вийшло добре, зробити щось, аби не ламати десятиліттями вшановану традицію професії.

Друге пояснення моє. Воно полягає в тому, що наші улюблені шляховики (і ті в адміністраціях, хто відповідає за закатування дороги в асфальт) просто не звикли жити на одну зарплату, і ямковий ремонт їм потрібен, щоб жити так, як вони звикли. Їм необхідні ями і вибоїни, щоб отримувати гроші з бюджету щовесни і впродовж року. Їм потрібні наші з вами гроші, щоб заправляти свої "обжерливі" престижні авто таким дорогим сьогодні пальним. Потрібно за щось будувати новий будинок сину, дочці, онукам… Та й, зрештою, просто кілька разів на рік поїхати з родиною відпочити. Туди, де хороші дороги, НЕ "рукожопі" працівники дорожніх служб. І де не вештаються диверсійні групи з болгарками та не ріжуть щойно покладене дорожнє покриття.

Знаєте, мені сьогодні приснився дивний сон. Ніби диверсійна спецгрупа бойовиків захопила в полон тих, хто відповідає за прокладання доріг. Бойовики вирізали болгарками отвір на дорозі, тільки значно більший, ніж зазвичай і чомусь прямокутний. Поклали туди якісь загорнуті в брезент пакунки, котрі чомусь сильно пручались і матюкались. Пригнали  вантажівку з новеньким асфальтом і каток… І тут я прокинувся.

Вже дописуючи текст, подумав, що в Радянському Союзі навмисна неякісна робота називалась "врєдітєльство",  за неї саджали в тюрму а за Сталіна розстрілювали. Україна – країна, котра рухається до демократії, і тоталітарні методи не варто застосовувати. Однак дороги у часи війни - це питання національної безпеки. Навмисне їх пошкодження підриває обороноздатність країни. То може б і СБУ поцікавилась, чому на дорозі з’являються квадратні ями. Раптом диверсанти?!

Чи може все таки "рукожопі"?

Ключові слова: 

Коментарі

Так і є - це звичайна проба асфальту, яку беруть кожного разу після його укладання. Питання в іншому - чому посеред дороги?? І чому не заложили діру?? Оце вже загадки..))

Схоже , що просто брали пробу суміші на аналіз, тільки в інших країнах вирізають круглі і набато менші отвори і звісно ліквідовуть місце буріння.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.