Золота латина: рівненське подружжя, яке танцює на візках, знову перемогло на чемпіонаті світу

Іван та Надія Сіваки, які танцюють на візках, стали чемпіонами світу. Це вже не перше їх "золото" на таких престижних змаганнях. Тим не менше до чемпіонату світу, який цьогоріч проходив у Римі, пара  готувалася дуже ретельно. Кажуть, вони самі підняли планку до такого рівня, тож хотіли показати клас. І латина рівненського подружжя була неперевершена. Це визнали судді змагань.

"За нашу кар'єру це вже четвертий чемпіонат світу (він відбувається раз у два роки). І п'яте золото, завойоване на цих змаганнях: 4 медалі – за латину і одна – за категорію "стандарт", - пояснює Надія Сівак. – Ми постійно тренуємося, а перед такими чемпіонатами займаємося більш посилено.  Тим не менше, це змагання було для нас дуже хвилюючим. Адже серед учасників виявилося чимало нових пар. Взагалі наш із Іваном перший виїзд на паркет під час змагань відбувся через півроку, як ми почали займатися. Тоді, звичайно, виступ був слабким. Але ще через півроку тренувань ми стали чемпіонами. Тобто насправді за рік можна підготувати переможців".

Загалом цьогоріч у чемпіонаті світу зі спортивних танців на у Римі змагалися майже 150 учасників із 25 країн світу. Серед пар було чимало нових, але, звичайно  приїхали й такі, із якими рівненське подружжя танцюристів перетиналося на змаганнях і підтримує дружні відносини.

"У нас склалися теплі стосунки з австрійцями та поляками. Зазвичай, коли зустрічаємося на змаганнях, вони роблять нам якісь подаруночки. Цього разу ми теж везли цим спортсменам солодощі. Та й взагалі з ними хочеться виходити на паркет і потанцювати просто в задоволення, - розповідає Надія Сівак. – Взагалі дружимо з багатьма спортсменами. Усе ж залежить не від національності, а від людей. Єдине, що цьогоріч ми і росіяни трималися все-таки окремо".

Під час змагань за спортсменів вболівали глядачі. А після виступів підходили італійці, спілкувалися італійсько-англійсько-українською, жартують Іван та Надія. Тим часом вдома на них чекала донька-першокласниця. Перед поїздкою вона бажала батькам перемоги. До їх виступів і поїздок дівчинка звикла, бувала і на тренуваннях. А цьогоріч також почала ходити на бальні танці. 

"Взагалі від цієї поїздки лишилися гарні враження. Коли ми приїхали в Рим, було дуже тепло порівняно з нашою погодою, - каже Іван Сівак. - А ще ставало затишно від думки, що все-таки там багато наших. Ми мали трохи часу погуляти по Риму, побували в Колізеї, у Ватикані. Одягли національні костюми, тож до нас підходили українці. Ну а виступ був дуже відповідальним. Трохи хвилювалися щодо суддів. Адже там могли бути симпатії до різних країн. Але насправді змагання відбулися на дуже достойному рівні".

Тим часом для спортсменів, які танцюють на візках, з'являються нові можливості проявити себе. Так, на чемпіонаті світу були додаткові комплекти нагород. Зокрема, учасники могли виступати не лише в парі, але й сольно. А ще з'явилася номінація "фрістайл", де танцівники ставили свій номер під вибрану музику.

"Насправді нас відучили боятися перед виступом. Ми самі поставили високу планку і тепер мусимо її тримати, - переконує Іван Сівак. - Тим більше, що над нашою підготовкою працює дуже багато людей. Це і наш особистий тренер Владислава Костак, і головний тренер збірної з танців на візках Олена Чиж, і команди фахівців рівненського "Інваспорту", і столичного "Укрцентру Інваспорт", і київського клубу спортивного танцю "Березіль". Держава дає нам засоби для реалізації наших можливостей, завдяки чому можемо розвиватись і представляти Україну на міжнародному рівні. Тому вдячні всім, завдяки кому наша перемога стала реальністю".

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.