Страсті по Думановському: лікар-мажор спокійно спав, доки його 5-річний пацієнт помирав

Добре бути сином головного лікаря та заступника начальника обласного управління охорони здоров`я. Кар`єра розвивається дуже стрімко, посади змінюються одна за одною. І в тридцять ти вже завідувач відділення з батьковою протекцією. Успішна робота, відпочинок, красива дружина - життя вдалося. Ось тільки доводиться іноді напружуватися - лікувати пацієнтів. Чи принаймні робити вигляд. А від безвідповідальності один крок до трагедії. Так і трапилось з завідувачем відділення планової хірургії Костянтином Думановським. Без адекватного лікування у сина екс-головлікаря обллікарні Григорія Думановського помер 5-річний пацієнт. Ситуації спричинилась "вибухова" , а дії та бездіяльність лікаря спричинили значну громадську дискусію та суспільний резонанс.

П'ятирічний Миколка Антонюк із Рівного помер за кілька годин після того, як швидка допомога його привезла в обласну дитячу лікарню. Рідні думали, що в дитини апендицит. Але лікарі обстеження відклали до ранку. І дали оцет із водою — як засіб збити температуру. Хлопчик помирав на руках у батька у відділенні планової хірургії. У реанімацію дитину перевели тільки тоді, коли її тіло вкрилося трупними плямами. Рідні вважають, якби медики не поставилися до них халатно, хлопчика можна було б врятувати, пише "Рівне вечірнє".

У понеділок, 2 листопада, у Миколки підвищилася температура. Батьки збили її і поклали дитину спати. Вночі хлопчик почав скаржитися на біль у животі. Лікарі "швидкої", яку викликали по першій ночі, порадили негайно везти хлопчика в обласну дитячу лікарню, запідозривши, що у нього може бути апендицит.

Сергій Антонюк, батько Миколки, плачучи розповідає:

— У приймальному відділенні два лікарі довго сварилися, хто має забирати сина. Потім вирішили, що лікар Костянтин Думановський — у планову хірургію. Він натискав на животик Миколки, і той казав, що йому болить. Взяли аналіз крові і нам сказали, що потрібно чекати до ранку, аби зробити УЗД. А якби внука депутата якогось чи чиновника привезли, хіба  хто чекав би до ранку? Лікар Думановський сказав мені не давати дитині нічого пити, щоб для УЗД шлунок був чистий. Клізму ще навіть зробили. І дали термометр, щоб я міряв сину температуру. А температура була. Медсестра, за вказівкою лікаря, принесла мені воду з оцтом, щоб я натирав Миколку. Син все просив: "Пити, пити". А я не давав, бо ж лікар так сказав…

О четвертій ранку ми побачили, що дитині стало гірше. На той час бабуся також приїхала в лікарню. Ми самі попросили дати малюку укол, щоб збити температуру. А коли почало світати, я взяв Миколку на руки і побачив, що у нього очі чорніють і тіло покривається трупними плямами. Почав кричати, що у мене дитина помирає, а мені: "Чому ви кричите? У нас перезміна". Принесли нашатир, на який Миколка вже не реагував. У реанімацію його направили вже мертвим. Зафіксували смерть по восьмій ранку. А потім тіло не віддавали у морг до першої дня, хоча мали за дві години відвезти. Очевидно, лікарі боялися, щоб ми не забрали сина на експертизу кудись в інше місце. За той час могли й медичні документи переписати. Нам видали на руки довідку, що причина смерті — гостра респіраторна вірусна інфекція, і в той же час дали результати аналізу крові, який вночі робили, де усі показники цілком здорової дитини. Як таке може бути?

У Миколки були попечені губки, неначе вуглинка. Ми думаємо, що він помер через високу температуру — дитина горіла, а лікар нічого не робив, ще й не дозволив дати води. Тепер нам не хочуть видавати епікриз, а знайомі медики не можуть повірити, що причиною смерті могла стати ГРВІ. Тим більше, що Миколка не хворів перед цим. За кілька тижнів до цього у нього були поліпи, лікувалися у міській лікарні, але Миколка повністю одужав… Я ж довірив свою дитину, найдорожче, що у мене є, лікарю. А він за цілу ніч навіть не підійшов до неї! Тільки коли ми вже забили на сполох. І то сказав, що йому потрібно на планерку йти. Впевнений, якби я був не звичайним охоронцем, то ставлення одразу було б іншим, і за дитиною дивилися б.

"Лікар спокійно спав"

Кричуща непрофесійність обурила не тільки батьків, а й правозахисників та волонтерів. Активіст фонду "Скарбниця надії" Мар`яна Рева у своєму коментарі на "Facebook" не стримувала емоцій:

"Не хотіла писати комент. Але наболіло. Звертаюся до захисників Думановського-молодшого. Поставте себе на його місце. Ви чергуєте в ОБЛАСНІЙ дитячій лікарні. Наголошую, не на хуторі посеред лісу. Вашому пацієнту погано. Якщо самі не знаєте, що робити - ви звернулися б до чергового лікаря з гнійної хірургії? Покликали б чергового педіатра? В кінці-кінців в лікаря за спиною завжди є реанімація. Черговий лікар з будь-якого відділення може якщо не перевести дитину в реанімацію то проконсультуватися з колегами звідти, коли бачить, що біда. Не хочеш турбувати колег - дзвони до батька-лікаря. Невже він не візьме трубку, якщо бачить, що син дзвонить вночі? Натомість лікар просто спав, медсестри навіть світло не вмикали, щоб не потурбувати пана. Призначення в листочку він записував, посвітивши собі телефоном і не подивившись на дитину!
Я за шість років не раз бачила, як лікарі б'ються за кожного пацієнта в гематології. Кожному, навіть безнадійному дають шанс. Я бачила, як лікарі не раз обривали телефони київських колег, щоб проконсультуватися. Там інколи навіть кидали трубку, а вони все одно дзвонили. Київський лікар випадково забула в Рівному декілька копій сторінок зі спеціалізованої книжки. Через декілька днів переді мною завідуюча відділенням поставила завдання знайти цю книжку. За півроку ми знайшли книжку в Росії і привезли, на що почули відповідь, що завдяки цій книжці будуть врятовані десятки життів. Інший випадок - одна з трьох лікарів у відпустці, друга починає вести всіх пацієнтів відділення, а третя протягом тижня витягає дитину з того світу в реанімації. В другій ночі вона ще біля дитини, в восьмій ранку вона вже біля дитини. А коли я вже вимикаю комп, бачу, що лікар шукає донорів для хлопця! 11 вечора, а вона ще на роботі. В гематології завжди щось треба - нове обладнання, ліки, ремонт, психолога, інтернет, душову кабіну і т.д. А скільки разів ми шукали ліки в Києві, брали їх в борг на десятки тисяч гривень, передавали їх на маршрутки, щоб зустріти в Рівному посеред ночі. Бо лікарям не все одно! Люди працюють в умовах постійної нестачі ліків, з важкими пацієнтами, з вкрай важкими розбитими горем батьками, в майже постійно переповненому відділенні, але намагаються витягнути кожного пацієнта.
Завідуючі інших відділень так само намагаються не сидіти, склавши руки. В травматології зроблено капітальний ремонт великої операційної, у відділенні недоношених дітей постійно діють проекти з благодійними фондами з закупівлі обладнання, у відділенні патології новонароджнних частину коштів на капітальний ремонт завідуючий залучав особисто і благодійники перераховували кошти через наш благодійний фонд, завідуюча педіатрії № 2 залучає власного сина, народного депутата, до пошуку коштів на лікування свого важкого пацієнта, новопризначений зав. офтальмологією ще будучи в.о. одразу звертається до благодійників з проханням придбати прилад, який використовують під час операцій. Лікар з реанімації дзвонить до нас в вихідний день і просить допомогти з дороговартісними ліками, бо в нього на руках дитина стікає кров'ю і кровотечу не можуть нічим зупинити. А в плановій хірургій в цей час немає звичайного тонометра і це не турбує завідуючого.
Це, напевно, тисячна частина того, що я знаю про справжніх лікарів обласної дитячої, яким не все одно, що відбувається з їхніми пацієнтами.
Я розумію, що лікарі захищають честь мундиру, але цей випадок особливий і захищати такого лікаря це як мінімум непорядно
".

"Маленький Ангел - Миколка завжди просив поруч із ліжечком ставити склянку з водою, хоча ніколи її не пив вночі. Саме склянка води - його останнє і не здійснене бажання. Кажуть, діти щось відчувають, чого не відчувають дорослі. Він неймовірно радів народженню своєї сестрички, носив її на своїх малесеньких ручках і був щасливим у своїй родині", - пише правозахисник Лиана Диновская.

Минулої п'ятниці Сергій Антонюк та обидві бабусі Миколки прийшли до керівництва обласної дитячої лікарні. У головного лікаря вимагали сказати їм справжню причину смерті малюка та звільнити завідувача відділення планової хірургії Костянтина Думановського. На зустріч прийшов і пан Думановський, зазначивши, що йому Миколка і самому сниться, і що він зробив все необхідне.

Клан відмазує "мажора"

За тиждень після того, як 5-річного Миколку провели в останній путь - на кладовище з обласної дитячої лікарні, керівництво медзакладу, влаштувало розбір польотів, аби покарати винних у смерті дитини. Це офіційно. Про людське око навіть родичів померлої дитини запросили, пише "Рівне 1".

Та все ж головний лікар людям із камерами вказує на двері з кабінету свого заступника, де відбувається консиліум.  А заслухавши батька померлої дитини, на двері вказують і йому.

Власне, аудіозапис частини з консиліуму, який перший місцевий отримав у своє розпорядження, і пояснює, чому лікарі вирішили засідати за зачиненими дверима.


 

Вихованець лікарської династії

Таємничість дій лікарів стає зрозумілою вже після оголошення імені і прізвища лікаря. Костянтин Думанвський - син екс-головного лікаря цієї лікарні Григорія Думанського та екс-заступниці начальника обласного управління охорони здоров`я Марії Думновської. 
"Сьогодні з жахом дізнався, що лікар, який не лікував 5-річну дитину, і вона померла, - Костянтин Думановський. Син колишнього лікаря Григорія Думановського та екс-заступниці начальника облздраву Думнановської.  Не дивно, що цього лікаря навіть не відсторонили. Шановні медичні чиновники, у вас відключило інстинкт самозбереження? Ви не думаєте, що рано чи пізно хтось із згорьованих родичів вас таки уб'є? А їх у стані афекту визнають не осудними? Віталій Бойко, ця справа для вас - індикатор. Не будуть покарані винні з максимальною суворістю, звільненням і реальним строком - тоді ця cмерть і на ваших руках як керівника. Саме Ви маєте на цьому наполягати", - пише журналіст Юрій Дюг.
 

Рік тому рівненського волонтера Олександра Петровського зацікавили обставини призначення Костянтина на посаду завідувача відділення, оскільки Думановський К.Г. був призначений  головним лікарем Думановським Г. В., власним батьком, тобто близькою особою. Крім того, в лікарні є багато більш досвідчених хірургів. У відповіді на інформаційний запит №03-23/451/П від 20.06.2014р (див. Додаток 2 , п 11) зазначено:

 

Зверніть увагу на зазначений стаж роботи лікаря-хірурга - 8,5років, але ж з моменту отримання спеціалізації з дитячої хірургії пройшло всього лише 6 років!

Таким чином маємо зарахований імовірно загальний стаж у стаж за спеціалізацією «лікар-хірург». Але зверніть увагу, що лікар-хірург Думановський К.Г. має першу кваліфікаційну категорію з дитячої хірургії.

Відповідно до «ДОВІДНИКА кваліфікаційних характеристик професій працівників ВИПУСК 78 Охорона здоров`я. Міністерство охорони здоров’я України» від 29.03.2002р. (чинний) (див. Додаток 1, п.87), лікар-хірург дитячий повинен відповідати таким вимогам:

«КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ:

Лікар-хірург дитячий I кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом  підготовки «Медицина», спеціальністю «Педіатрія». Спеціалізація за фахом «Дитяча хірургія» (інтернатура, курси спеціалізації). Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність  сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років».

Це підтверджує і Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про подальше удосконалення атестації лікарів» N 359 від 19.12.97:

«3.7. Кваліфікація лікарів-спеціалістів визначається атестаційною комісією за трьома кваліфікаційними категоріями: 

Друга кваліфікаційна категорія 

присвоюється лікарям-спеціалістам зі стажем роботи з даної спеціальності не менше п`яти років, які мають необхідну за програмою теоретичну та практичну підготовку за своєю спеціальністю, володіють сучасними методами профілактики, діагностики і лікування хворих. 

Перша кваліфікаційна категорія 

присвоюється лікарям-спеціалістам зі стажем роботи з даної спеціальності не менше семи років, які мають необхідну за програмою теоретичну та практичну підготовку за своєю та за суміжними спеціальностями, володіють сучасними методами профілактики, діагностики і лікування хворих...»

Тобто, відповідно до кваліфікаційних вимог Міністерства охорони здоров’я України, при стажі роботи за фахом «лікар-хірург дитячий» у 6 років, Думановський К.Г. повинен був би мати другу кваліфікаційну категорію, а не першу. Враховуючи ці обставини, можна припустити, що попередню категорію він також отримав «достроково».

А якщо це підтвердиться, то постає запитання, чи правомірно він призначений на посаду завідуючого відділенням, оскільки перша категорія є вимогою (див. Додаток 2 , п 11)?

Кваліфікаційні категорії та посада завідуючого відділенням передбачає доплати за кваліфікаційні категорії, підвищені виплати за інтенсивність, напруженість, хірургічну активність, чергування в вихідні дні та нічний час, вислугу років та за виконання обов`язків завідуючого відділенням.

Вимальовується цікава схема близьких осіб, які знаходяться у безпосередньому підпорядкуванні:

Інфографіка станом на березень 2014 року. 

Костянтин Думановський 

Григорій Думановський 

 

Думановського таки відсторонили. Поки що 

Віталій Бойко пояснив, про що йдеться в аудіозаписі, який учора набув широкого розголосу і із якого виходить, що медики намагаються захистити свого колегу. Головний лікар каже, що лише хотіли правильно, у правовому та етичному полі, сформулювати факти, які уже виявили.

- Я розумію, що як керівник не маю права робити ті чи інші заяви, коли ще йде розслідування правоохоронних органів, - зазначає Віталій Бойко. – Як у громадянина, як у людини, як у батька моя думка така, що цьому лікарю-хірургу потрібно змінити лікарський фах. 

Окрім того, учора завідуючого структурним підрозділом лікаря-хірурга Костянтина Думановського відсторонили від займаної посади на період з’ясування причин смерті п’ятирічного хлопчика. Після цього хірург одразу пішов на лікарняний.

Коментарі

то,побіжи-відсмокчи цьому "спасітєлю,мля,за те,що якісно виконав свою роботу,Бля,дебілка фєєрічєская..

Цього літа моя дитина, якій 11 років, потрапила в лікарню з діагнозом перекрут яєчка. Операція була термінова і був дуже великий ризик видалення яєчка. Але завдяки Думановському Констянтину все пройшло дуже добре і ХАБАР йому НІХТО НЕ ДАВАВ - біля дитини бігали не запитуючи ким я працюю і чи є в мене гроші.

Це доволі розповсюджений випадок, тільки не завжди він закінчується трагічно. Поясню на прикладі. В центральну лікарню привезли пацієнтку з підозрою на гострий апендицит. Вона так само «конала» в лікарні, мати так само благала лікарів щось зробити. Поки нарешті не знайшлася одна «добра душа» і "просвітила" її, що, якщо вона хоче, щоб лікарі все-таки зробили операцію, вона має спочатку заплатити потрібну суму. На запитання матері, чому ж ви не сказали раніше, дочка могла ж померти, їй відповіли, що та сама мала би здогадатися. Ось так і тут, у даному випадку – батько САМ мав би здогадатися. Але лікар виявився настільки тупим, що навіть бачачи, що батько дитини не дуже кмітливий і досвідчений у справах хабарів, не знайшов способу «натякнути» йому більш зрозуміло. Тому, шановні батьки, якщо ви опинилися в ситуації, коли лікарі відмовляються рятувати вашу дитину, не треба благати їх про допомогу, а просто запитайте, скільки їм потрібно заплатити або шукайте справжнього лікаря. Це такий спосіб витягування грошей, просто вони хочуть, щоб ви самі запропонували. А справжнього лікаря не потрібно простити, він і сам все зробить без вашої участі. Що стосується родини Думановських, то таких хабарників ще треба пошукати. Тому, шановні колеги-юристи, звертаюся до вас з проханням витягнути з цієї сімейки максимальну кількість грошей, обдеріть їх, як липку. Вони ці гроші «заробили» на чужій біді. Дитина в дійсності вмирала жахливою смертю. У нас колись захворів собака, родичі вирішили його усипити, щоб не мучився. Так не розрахували з дозою отрути. Тварина виявилася настільки сильною, настільки довго мучилася. Він просто «згорав» живцем – все просив пити. А води ми дати не могли, оскільки це би продовжило його муки, його агонію. Я до кінця своїх днів буду пам’ятати його погляд, не дивлячись, що це була тварина. Тому на місці батька, я б цього лікаря не просто засудила, і пустила з торбою по світі, я б його четвертувала…

Співчуваємо родині Миколки.
Таких спеціалістів-мажорів, синочків і доньок хоч греблю гати. Непрофесійні нелюди обіймають високі посади, а відмінник студент-медик, який справді міг би лікувати і рятувати життя через отаких блатних так ніколи і не влаштується по спеціальності. Таким як Думановський К. не те що життя дитини, а навіть оперувати кота чи собаку не можна довіряти. Єдине, що можна доручити такому лікарю-козлу-пасти корів та баранів.
Необхідно не лише ЗВІЛЬНИТИ таку особу, а взагалі позбавити права лікувати людей, бо диплом купив, а лікувати-немає знань.

"Вот что творит ваша бесплатная медецина" Безплатна медицина має свій далекосяжний ланцюжок. Хабаря не дав - не вступив до вузу (можна й без знань). Без хабарів - не вивчився б. Хабаря не дав - роботи, принаймі в місті, не отримаєш. Прийшовши на роботу, ці кошти "відбивати" треба, а зарплата символічна... Тож всіма умовами хабарництву і невігластву ще в зародку включене зелено світло. Живемо, допоки ще працює плеяда "старих" лікарів, яким кожен день натякають, що треба дати дорогу молодим. А реально, шановні співгромадяни, як бачите, це вам дорога на той світ((((((((((((

Журналісти, як розвивається справа ?

Вот что творит ваша бесплатная медецина. Взятку не дал, умер. Давно надо официальные ценники, не в карман, а в бюджет больницы, города. Из бюджета города, волонтеры выделяют деньги для покупки дорогих аппартов, но мы простые люди, не можем ими воспользоваться, так как подеребанено по платным кабинетам. Это мафия, сколько не плати , все мало.

Давно разговариваю с хапугами силой убеждения - мат, повышенным тоном. могу и в еб..ник дать (жирное, наглое нельзя назвать лицом).

Ми винні також в тому що терпимо скотське відношення лікарів вже не один рік.Терпимо як скот.Ми привчили їх ставитись до нас гірше як до худоби.Бо наші хати з краю поки вмирає чиєсь дитя.Бо ми занадто смиренні тоді коли треба робити скандал і бити пику.А саме гірше те що ми не спроможні стояти і мстити один за одного як це роблять кавказці.

Не судіть ? Вмирають ще й як,і якщо ти біля медицини хоч близько лежав то добре це знаєш!Просто хочеш відмазати скотину,таке ж падло як і ти,що за сало вивчилось

Очевидно,що і ти з команди Джеків-різників...Не дай Бог, попасти вам на розділочний стіл

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.