Волонтер, як діагноз: чому рівненські волонтери замінили собою державу?

Волонтер – це не професія чи сфера діяльності, це покликання. У Всесвітній день волонтерства, який відзначають 5 грудня, ми вирішили запитати в рівненських волонтерів про те, що мотивує їх допомогати важкохворим людям та нашим бійцям. У мирний час в Україні рідко можна було зустріти людей, що безкорисливо допомагають іншим. Проте у Рівному є люди, які щодня борються за життя важкохворих. Революція Гідності, окупація Криму та війна на сході неабияк об’єднали волонтерів навколо спільних проблем. Війна постукала у двері наших знайомих, друзів та рідних і рівненські підприємці, журналісти, лікарі, громадські активісти не залишилися байдужими. Вони дуже скромні та не люблять багато говорити про свою волонтерську діяльність, за них - говорять їх справи.

 

 

Історичні факти про волонтерство:

1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі. Саме в цей період Жан Анрі Дюнан, відомий французький письменник-журналіст, вражений наслідками кривавої битви при Сольферіно, запропонував створення Червоного Хреста — організації, яка б працювала на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу полоненим та пораненим. Принципами, сформульованими Анрі Дюраном, керуються і досі волонтерські організації усього світу.

Волонтер, журналіст та громадський активіст Юрій Дюг:

 - Волонтерство - це не тільки допомога армії, це будь-яка суспільно-важлива робота на безоплатній основі. Тому всі громадсько активні люди в чомусь волонтери. Що стосується допомоги армії, то вибору не було. Країна була в небезпеці, воїнам треба було допомогати, тому я знайшов однодумців і ми почали працювати. Життя з початком допомоги армії змінилось - ми з волонтерами почали працювати ледь не цілодобово. Це виснажливо, але дуже необхідно. Друзі мої ініціативи підтримують, хто не підтримує, то значить і не був другом. Тим часом завдяки волонтерству знайшов чимало нових друзів. Це головне! Ми маємо розуміти, що ніщо невічне і можливості народу допомагати невічні. Тому волонтерство у вигляді допомоги армії потихеньку відмирає. Держава відновлює можливість постачати військових. Найбільша потреба у волонтерах була в 2014 році, коли ми збирали на фронт абсолютно все, навіть воду. Зараз уже трішки краще, але держава все ще буксує. Тому не забувайте підтримувати своїх захисників

Волонтер та підприємець Вікторія Шинкаренко:

- В квітні минулого року звернулась за допомого група з 10-ти  чоловік. Ми з подругами за власні кошти повністю одягнули, закупили у США тактику і все необхідне, так як дівчата були із США та Франції. Потім почали звертатися інші військові, їм не вистачало власних коштів я почала  звертатися через "Фейсбук" до небайдужих людей.  Так створилася група "ДАР". Життя змінилося повністю і таким як раніше вже ніколи не буде, особливо після поїздок на схід, де проходять бойові дії. Рідні переживають, але підтримують. Коло друзів змінилось, з одними перестала спілкуватись, зате з'явились багато інших. Пишаюся тим, що знайома з людьми, які зараз поряд. Кинути волонтерство неможливо, навіть якщо з'явиться бажання. Почуття відповідальності перед тими людьми, які воюють за нашу незалежність не дозволить мені цього зробити.

Волонтер, підприємець Ніна Скиба:

  - Я почала займатися волонтерством ще під час Майдану.  Коли почалася війна, багато друзів та побратимів пішли воювати, я не могла їх покинути і почала допомагати. Вже пізніше почали звертатися і інші солдати. Рідні дуже добре ставляться до того, що я роблю. В мене є 11-річна донька, я не завжди можу бути поруч, завдяки підтримці моєї мами я можу повноцінно займатися волонтерством, адже вона допомагає виховувати дочку. Життя кардинально змінилося, мій телефон тепер ніколи не вимикається, адже бувають різні ситуації. Важко коротко сказати, що ще змінилося у житті – з’явилося багато друзів, але разом з тим і є багато болючих втрат. В мене не виникало думки кинути займатися волонтерством завдяки тим людям, які не зламалися. Для мене відмовитися допомагати означало б зрадити їх.

Волонтер, лікар-ветеринар Руслан Макогон:

- Два роки тому зрозумів, що можу чимось допомогти людям, які воюють. Знайшов дуже багато друзів по "разуму", так би мовити і разом почали допомагати нашим військовим. За цей період у мене повністю змінився світогляд, не можна коротко пояснити. Рідні спочатку ставилися негативно, адже я з ними проводив дуже мало часу, діставали цілодобові телефонні дзвінки, я повертався додому не раніше 23 години. А зараз всі звикли, хоча 90% друзів постійно запитують "воно тобі тра?". Думки щодо того, щоб кинути цю справу виникали і не раз, але коли телефонує мама чи дружина солдата і просить про допомогу, я не можу відмовити, хоча не всім вдається допомогти.

Волонтер, громадський активіст Олександр Онищук:

  - Взагалі волонтерством займався ще до війни, ми з  «пластунами» допомагали безхатченкам - варили обіди, збирали одяг. Як тільки почалася війна, я пішов добровольцем на схід, але довелося повернутися до вагітної дружини. Тому вирішив не сидіти склавши руки, а допомагати фронту. Рідні та друзі розуміють, що допомога ця потрібна, тому одобрюють таку справу і допомагають! Бажання залишити все виникало, особливо тоді, коли розумієш що потрібно приділити час сім’ї та її забезпеченню, але побратими на передовій швидко ставлять на місце. Тому такі думки більш неприсутні! Йдемо до кінця! До перемоги!

 

 

 

Волонтер Олександр Безощук:

- Коли окупували Крим, ми вирішили підняти патріотичний настрій та розфарбували в’їзди та виїзди у наше місто жовто-блакитними кольорами. Пізніше друг пішов у АТО і ми збирали кошти, щоб його одягнути. Саме тоді прийшло розуміння, що для однієї сім’ї зібрати гроші на амуніцію дуже складно, тому почали допомогати іншим. Життя кардинально змінилося, з’явилося багато справжніх друзів, перевірених часом, відбулася переоцінка життєвих цінностей. Рідні також допомагають мені у цій справі. Бажання кинути займатися волонтерством не виникало. Ми будемо йти до перемоги!

Волонтер, заступник голови правління фонду "Скарбниця надії" Мар'яна Рева:

- В мене не було чіткого рішення зайнятися волонтерством. Це сталося якось непомітно. Вперше я потрапила у відділення онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні в січні 2010 року. Треба було терміново здати кров для 7-річниї дівчинки. Моя кров тоді не підійшла і я почала обдзвонювати знайомих, щоб знайти донора для Настуні. Тоді я вперше зрозуміла наскільки важко знайти донора в Рівному. Поступово я почала шукати гроші на ліки для інших дітей, писати новони про дітей, розміщувати їх і інтернеті. Життя дуже змінилося. Виявилося, що більшість того, про що я хвилювалася - це взгалі не проблеми і не варто хвилюватися з цього приводу. А ще я зрозуміла, що варто жити і бути щасливим сьогодні. Я побачила дуже багато страшних речей, але побачила і безмежну кількість світла, мужності, добра. Рідні ставляться позитивно. Без підтримки чоловіка я б не впоралась і перегоріла. Більшість друзів ставляться теж позитивно і долучаються - хтось здає кров для дітей, хтось жертвує кошти, хтось допомагає організовувати свята для дітей. Бажання кинути не було ніколи. Є певна втома, є розуміння того, що волонтери не можуть вирішити багатьох питань. Є бажання працювати так, як працюють волонтери в Європі - займатися арт-терапією, лікарняною клоунадою, організовувати дозвілля дітей в лікарнях, а не шукати постійно гроші на ліки та обладнання, не возити контрабандою ліки, не вибивати в держави гроші на лікування важкохворих дітей. Але поки що це тільки мрії.

Сайт "ВСЕ" вітає волотерів зі святом і бажає миру та злагоди! Ми всі чекаємо на закінчення війни та повернення наших хлопців додому!!! У холодні зимові дні, напередодні новорічних свят наші солдати потребують теплих речей, харчів, ліків, а важкохворі люди щодня потребують життєвоважливих ліків... Не будьте байдужими до чужої біди.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.