Лікар із Рівного отримав мультивізу в Канаду «за правду»

Рівненський лікар Павло Сільковський отримав мультивізу в Канаду на кілька років, написавши відвертий лист у посольство. Річ у тім, що він зібрав і подав необхідні на візу  документи. Натомість отримав відповідь, що не довів свою фінансову спроможність.Очевидно, дані про зарплатню за півроку довіри не викликали. Павлові Сільковському порадили купити в банку липову довідку. Але замість цього лікар написав у посольство правду про свої доходи. В результаті йому повірили. Про цю нетипову «візову» історію із гарним закінченням Павло Сільковський написав у соціальних мережах. Вона викликала жваве обговорення.

«Зібрав на візу документи і відправив у посольство. За кілька днів звідти відповідь: все добре, але ви не довели свою фінансову спроможність. Надайте ще + довідку з банку або поясніть докладно, чому такої не надали. Я висилав у посольство дані про зарплату за останніх 6 місяців, але, очевидно, для офіцера такі цифри виявилися смішними, - написав у "Фейсбуку" Павло Сільковський. - Що ж робити? Звернувся до друзів. Кажуть, можна купити в банку липову довідку. Все вирішується. А посольство ведеться. Посидів, подумав і вирішив: не буду робити криво. Не купуватиму фальшиву довідку. Напишу правду, а там як буде. Сів і пишу англійською приблизно таке: "Шановний офіцере! Я не маю рахунку в банку, окрім зарплатного. Довести нічого не можу. Можу лише сказати, що додатково до зарплати консультую хворих на дому, деякі пацієнти в лікарні дають мені чайові, інколи читаю лекції студентам, лікарям, батькам пацієнтів тощо. За це отримую готівку. Я не проти, щоб мені платили все через банк, як у Канаді чи США, і щоб сплачувати податки. Після проведення реформ, надіюся, так і буде. А поки що ситуація в моїй країні і у мене така. Вибачте, що потурбував. Дякую".

Відправив. На наступний день відповідь: висилайте паспорт. Паспорт повернувся. З мультивізою на кілька років. Так приємно стало. Не стільки за візу, скільки за те, що оцінили правду. Що не кажіть, а правда сильніша. І саме правда, зрештою, перемагає.  Ось так».

Тим часом зараз лікар із Рівненської обласної  лікарні Павло Сільковський перебуває на Гаїті. Він там у якості медика. Вирушив на Гаїтті вже вчетверте. Тим часом Канада для Павла Сільковського – один із пунктів призначення, де він планує побувати найближчого місяця.

«Гаїті - найбідніша країна західної півкулі і одна з найбідніших країн світу. Приблизно половина населення - неписьменні. Середня тривалість життя - близько 50 років. Країна, де батьки сприймають діагноз апендицит і цукровий діабет, немов рак. Бо хвороби ці для більшості людей там - невиліковні через бідність. Карієсні зуби там вигнивають і випадають самостійно, а хворих дітей лікують чаклунським зіллям, від якого вони часто помирають, - написав у "Фейсбуку" лікар. - У той же час це острів, де немає зими. Там завжди гарна тепла погода, чудовий океан і високі пальми. Тропічні фрукти ростуть без підживлення і вражають своїм натуральним смаком. З іншого боку - зранку не чути співу птахів, не видно звірів. Натомість, багато комарів, тропічних тарганів, павуків та інших неприємних комах. Країна контрастів. Ще ніде я не бачив стільки зірок на небі, як там. А все тому, що ночі дуже темні через відсутність вуличного освітлення. У домівках люди не мають електрики і відповідних приладів. Воду п’ють найчастіше дощову. Вони не потребують російського газу, але минулого року деякі з них ходили на демонстрації з лозунгами: "Putin, save us!" Бо їм життєво необхідні гроші. Разом з тим, це одна з небагатьох країна, де з українським паспортом відчуваєш себе людиною. Просто показуєш його в аеропорту і йдеш далі. Віза не потрібна зовсім. Країна, після якої кожен день починаєш дякувати Богу за Україну. Принаймні, за нашу спокійну частину. У віддалених від столиці поселеннях ми зустрічали людей, які ніколи в житті не бачили лікаря і медсестри. Вони не вміють чистити зуби, не мають посвідчення особи, не отримують допомоги на дітей і пенсій для літніх людей. Я був там уже 3 рази і досі не зрозумів, за рахунок чого вони взагалі живуть? 

Вирушаю туди вчетверте. Разом з іншими друзями зі США допомагати бідолашним людям. Щиро дякую SFG Youth Ministries, Inc. за запрошення і організацію поїздки. Дякую багатьом добрим людям, які допомогли, щоб це сталося. Дякую своїй дружині, що завжди мене благословляє на добрі справи. P.S. Україна - США - Гаїті - США - Канада - Україна. Це план подорожі на найближчий місяць. Основний час маю провести на Гаїті. США і Канада - це сюрприз за сміливість. В народі кажуть: як почнеш рік, так його і проведеш. Мій рік планує розпочатися так».

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.