Святий Думановський: "світила" медицини Рівненщини зробили лікаря-мажора невинним у смерті дитини

Один мій хороший знайомий ще рік тому сказав: "В Україні не посадили жодного медика за халатність. І не посадять. Бо в країні повністю відсутня прозора процедура експертизи дії лікарів. А свої своїх завжди відмажуть". У неймовірній історії  загибелі в Рівненській обласній дитячі лікарні 4-річного Миколки Антонюка все йде саме за цим сценарієм. Нещодавно члени клініко-експертної комісії обласного управління охорони здоров`я визнали лікаря Костянтина Думановського не причетним до смерті Миколки. Як наслідок - справа не має жодної кримінальної перспективи. А хіба могло бути по-іншому? Хіба може син однієї з найвпливовіших лікарських родин бути в чомусь винним? 

Висновок комісії оприлюднила в себе на сторінці правозахисник Ліана Диновська

"Зустрічайте висновок членів клініко експертної комісії управління охорони здоров'я облдержадміністрації по факту смерті Антонюка Миколи - між діями лікаря і смертю дитини немає причинно - наслідкового зв'язку ( Добровольський, Басюк, Богословець, Боровець, Гельфалві, Гуценко, Жильчук, Ковальчук, Максим'як, Мельничук, Космина....ще 10 " експертів"). Вітаю вас , ви пройшли тест на нелюдяність! 

Ліана ДиновськаДетально про те, чим керувалися експертишки:

1) з пояснювальної записки Думановського : виходить він постійно проводив пальпацію живота дитини в проміжок часу з 3.00 год. до 6.00 год. ( і до сраки експертам покази батька, бабусі і тих мам, які були у палаті з померлою дитинкою, які стверджували, що Думановського і близько не було біля дитини з часу поступлення і до 6.00 год. ранку. ). Так маман працює в управлінні , тому комісія свято вірить пояснювальній записці. 

2) в обід, коли у дитини заболів живіт і дитина виблювала - батьки дали малому випити активоване вугілля . Такі діі батьків були розцінені комісішкою , як свідоме лікування ацетономічного синдрому. Ну ім же потрібно смерть дитини приблизити до тієї клініки , яка вигідна на сьогоднішній день. Так ось, дорогі батьки , ацетон у дитини активованим вугіллям не лікується - дитина блює і основне лікування скоріше регідрон та електроліт , хоча частіше лікування ефективне лише при промиванні шлунку за допомогою крапельниці. Написати у висновку - таблетки активованого вугілля вірогідно призначалися дитині раніше при зверненнях за медичною допомогою. Особисто я вірю батькам і з іх слів у дитини не було частих проблем з ацетономічним синдромом. В моєї дитини також був такий синдром і хвороби Крона при тому немає. А напис - "вірогідно " не дає підстав робити фахові висновки. 

3) потрібно було здати сечу, але інший лікар зробив клізму і сеча вийшла разом з калом, тому можливості забрати у дитини сечу у лікаря Думановського не було. 

4) рентген показав помірну пневматизацію кишківника , але експертишкам байдуже на це , для них проблем по хірургії не було. 

5) у дитини була температура в 3.00 год. 38.5, в 4.00 год. 38.8... , але зі слів Думановського про температуру йому нічого не було відомо , а як так? Ви ж лікарю ходили постійно до дитини. 

6) оцтом протирати дитину наказує сам МОЗ Украіни від 31.08.2004 року номер 437.

7) не було загального погіршення стану дитини , а підвищення температури до 38.8 після термоядерного бойового уколу анальгин плюс дімедрол плюс ношпа це не погіршення стану? 

8) з висновку - Миколка був у 8.00 ранку в активному контакті з оточуючими ( благати напитися води , крутитися від болю, горіти від температури, втратити свідомість - активний контакт з оточуючими). 

9) у комісії не пролізло ГРВІ, вирішили дурнів з усіх зробити втуливши хворобу Крона, як основну , що викликала смерть дитини.Любі моі, хворобу крона, яка б стала причиною смерті - не можливо не побачити паталоанатомам та тим, хто був поруч на розтині дитини. То що ж виходить - Наші лікарі скрили справжню причину смерті констатувавши не хворобу Крона ( коли кишківник вкритий сепсисами, та у животі була рідина рожева ), а ГРВІ? 

10) помірна пневмонація кишківника не є підставою для діагностування хвороби Крона - та про це ж книжка пише ваша медична! 

11) з висновку комісії - у дитини була наявність персистуючого гепатиту, ще і вказали статистику - частота біля 1% у світі ! 

Є ще багато там різної дурні відвертої і , гадаю - брехливої ! Почитайте медичну літературу - смерть дитини від хвороби Крона є вкрай рідкою і попередні прояви були б очевидними і тривалими- кров у калі, блювота, загальна слабкість , проноси, висипка на тілі .... , але трішечки промахнулися , у Миколи нічого подібного не було. Також при поступленні дитини у лікарню - лімфатичні вузли не були збільшеними . 

Хочете мою власну думку з цього приводу : чи була хвороба Крона у дитини раніше ? Не була ! Чи дана хвороба могла бути виявленою при розтині ? Могла ! але не як основна, яка викликала смерть Миколки , а як наслідок перитоніту ! Хвороба Крона ( великі рани на кишківнику) можуть бути наслідком перитониту ! 

Кругова порука лікарів" .

 

Обурена безкарністю та круговою порукою лікарів і журналістка та волонтерка Інна Білецька:

"Епідемія у нас. Епідемія безкарності. Саме вона, а не грип, СНІД, туберкульоз, серцево-судинні, алкоголізм і онкологія загрожує популяції на цій території. Хвороби забирають часто найкращих і найбеззахисніших. Але ще більше доль руйнує ця пандемічна безкарність. 

Поки мама-медчиновник з довжелезним стажем, прикривши свого часу дупи багатьом колегам, за що ті чуються в боргу, і тато-колишній головний лікар, зможуть в будь-якій ситуації за гроші і зв'язки відмазувати сина з ампутутованим ще при народженні відчуттям обов'язку, доти популяція буде під загрозую. 
Я ридаю, коли дивлюсь висновки медичної комісії по Миколці - дитині, яка померла в муках, не допросившись ковтка води. Так доктор, який не слідкував і призначив оцтові обтирання, виявляється, не винен?!
Знаєте, нешановні батьки хірурга Думановського, вам би совісті чуть в молодості, то може, ви б задумались, що з черствого хлопчика можна виростити будь-кого, але не того, хто покликаний рятувати. Ви ж розуміли, що і самі такі собі доктори, і все шо добре вмієте - це мутити з путівками в санаторії, "захищаючи" материнтво і дитинство в кабінетах та проводити ліві тендери, купуючи замість трьох апаратів - один у дитячу лікарню. 
Дав би нам Бог сил довести до кінця цю дику справу, а сімейство довести туди - де їм місце. Я б особисто добивалась пом'якшення умов у вигляді сімейної камери. 
Спи спокійно, Ангеле Миколко".

 

Жахлива смерть

Нагадуємо, що в листопаді сайт "ВСЕ" вже писав про цю історію наступне: 

Добре бути сином головного лікаря та заступника начальника обласного управління охорони здоров`я. Кар`єра розвивається дуже стрімко, посади змінюються одна за одною. І в тридцять ти вже завідувач відділення з батьковою протекцією. Успішна робота, відпочинок, красива дружина - життя вдалося. Ось тільки доводиться іноді напружуватися - лікувати пацієнтів. Чи принаймні робити вигляд. А від безвідповідальності один крок до трагедії. Так і трапилось з завідувачем відділення планової хірургії Костянтином Думановським. Без адекватного лікування у сина екс-головлікаря обллікарні Григорія Думановського помер 5-річний пацієнт. Ситуації спричинилась "вибухова" , а дії та бездіяльність лікаря спричинили значну громадську дискусію та суспільний резонанс.

П'ятирічний Миколка Антонюк із Рівного помер за кілька годин після того, як швидка допомога його привезла в обласну дитячу лікарню. Рідні думали, що в дитини апендицит. Але лікарі обстеження відклали до ранку. І дали оцет із водою — як засіб збити температуру. Хлопчик помирав на руках у батька у відділенні планової хірургії. У реанімацію дитину перевели тільки тоді, коли її тіло вкрилося трупними плямами. Рідні вважають, якби медики не поставилися до них халатно, хлопчика можна було б врятувати, пише "Рівне вечірнє".

 

 

Кричуща непрофесійність обурила не тільки батьків, а й правозахисників та волонтерів. Активіст фонду "Скарбниця надії" Мар`яна Рева у своєму коментарі на "Facebook" не стримувала емоцій:

"Не хотіла писати комент. Але наболіло. Звертаюся до захисників Думановського-молодшого. Поставте себе на його місце. Ви чергуєте в ОБЛАСНІЙ дитячій лікарні. Наголошую, не на хуторі посеред лісу. Вашому пацієнту погано. Якщо самі не знаєте, що робити - ви звернулися б до чергового лікаря з гнійної хірургії? Покликали б чергового педіатра? В кінці-кінців в лікаря за спиною завжди є реанімація. Черговий лікар з будь-якого відділення може якщо не перевести дитину в реанімацію то проконсультуватися з колегами звідти, коли бачить, що біда. Не хочеш турбувати колег - дзвони до батька-лікаря. Невже він не візьме трубку, якщо бачить, що син дзвонить вночі? Натомість лікар просто спав, медсестри навіть світло не вмикали, щоб не потурбувати пана. Призначення в листочку він записував, посвітивши собі телефоном і не подивившись на дитину!
Я за шість років не раз бачила, як лікарі б'ються за кожного пацієнта в гематології. Кожному, навіть безнадійному дають шанс. Я бачила, як лікарі не раз обривали телефони київських колег, щоб проконсультуватися. Там інколи навіть кидали трубку, а вони все одно дзвонили. Київський лікар випадково забула в Рівному декілька копій сторінок зі спеціалізованої книжки. Через декілька днів переді мною завідуюча відділенням поставила завдання знайти цю книжку. За півроку ми знайшли книжку в Росії і привезли, на що почули відповідь, що завдяки цій книжці будуть врятовані десятки життів. Інший випадок - одна з трьох лікарів у відпустці, друга починає вести всіх пацієнтів відділення, а третя протягом тижня витягає дитину з того світу в реанімації. В другій ночі вона ще біля дитини, в восьмій ранку вона вже біля дитини. А коли я вже вимикаю комп, бачу, що лікар шукає донорів для хлопця! 11 вечора, а вона ще на роботі. В гематології завжди щось треба - нове обладнання, ліки, ремонт, психолога, інтернет, душову кабіну і т.д. А скільки разів ми шукали ліки в Києві, брали їх в борг на десятки тисяч гривень, передавали їх на маршрутки, щоб зустріти в Рівному посеред ночі. Бо лікарям не все одно! Люди працюють в умовах постійної нестачі ліків, з важкими пацієнтами, з вкрай важкими розбитими горем батьками, в майже постійно переповненому відділенні, але намагаються витягнути кожного пацієнта.
Завідуючі інших відділень так само намагаються не сидіти, склавши руки. В травматології зроблено капітальний ремонт великої операційної, у відділенні недоношених дітей постійно діють проекти з благодійними фондами з закупівлі обладнання, у відділенні патології новонароджнних частину коштів на капітальний ремонт завідуючий залучав особисто і благодійники перераховували кошти через наш благодійний фонд, завідуюча педіатрії № 2 залучає власного сина, народного депутата, до пошуку коштів на лікування свого важкого пацієнта, новопризначений зав. офтальмологією ще будучи в.о. одразу звертається до благодійників з проханням придбати прилад, який використовують під час операцій. Лікар з реанімації дзвонить до нас в вихідний день і просить допомогти з дороговартісними ліками, бо в нього на руках дитина стікає кров'ю і кровотечу не можуть нічим зупинити. А в плановій хірургій в цей час немає звичайного тонометра і це не турбує завідуючого.
Це, напевно, тисячна частина того, що я знаю про справжніх лікарів обласної дитячої, яким не все одно, що відбувається з їхніми пацієнтами.
Я розумію, що лікарі захищають честь мундиру, але цей випадок особливий і захищати такого лікаря це як мінімум непорядно
".

 

Ключові слова: 

Коментарі

Прізвища осіб обєднані не одним подібнім висновком експертів . Добре відпрацьований механізм кругової поруки , зміст змінюється в графі П.І.П. лікаря і пацієнта , відправленого першим, на небо .Незмінним залишається "між діями лікаря і смертю пацієнта немає причинно- наслідкового зв"язку". логіка та медична література у такіх випадках до уваги не беруться ніким . Цікаво порівняти між собою всі висновки клініко -експертних комісій добровольського (і єже с нім) . Скільки таких за рахунком було . Дай Бог довести справу Миколки до суду. .і справедливого покарання не лише думановському а і підписантам подібних висновків . Вони своїми рішеннями плодять і узаконюють брехню та вбивство.

Мене цікавить, якби син, донька, внук, внучка Думановських (хоча такого не побажаєш найлютішому ворогу і я їм не бажаю)померла в лікарні - чи прикривали б вони тоді своїх колег??? впенена - НІ!. Десь (але дуже мало) розумію думановських старших, як батьків- кожен за своє чадо буде гризти землю. Але це не той випадок - ПОМЕРЛА ДИТИНА!!!!! в МУКАХ! і не просто тому що їй не змогли нічим допомогти. ІЙ ПРОСТО НЕ ДОПОМОГЛИ, НЕ РЯТУВАЛИ.... нема виправдання... не дай Бог комусь потрапити до такого лікаря. Це нелюд. бачити, як згоряє дитинка - спати спокійно. А зараз як спиться? Кошмари не сняться?
А стосовно піару- не знаю особисто ні Думановську, ні Білецьку. Але якби не вони, не їхній "піар" - цю б справу вже давно тихеньо зам"яли, а лікар спокійно б собі поновився на роботі і далі продовжувавби "лікувати" наших діток.

Займися ти піаром у цьому випадку розумник!! Пропіарся хоч в одному випадку тобі будуть люди вдячні !!!

Є вихід та покарання у цьому випадку для цього недоноска, якщо в нас нема прозорості покарання, то значить вихід один до цього все іде і ця влада сама підштовхує до цих дій. За смерть дитини!! Повна компенсація смерть лікаря недоноска!! Відстрелити йому голову і уроду з комісії іншого мабуть не дано!!!!

Не говорити треба. Інно, зорганізовуйте мітинг, думаю прийдуть чимало, запросіть тв. Я готовий прийти і сотні тих, чиє життя чи близьких постраждали від таких виродків як цей думановський.

Я рахую, якщо влада настільки корумпована, що не може засудити вбивцю дитини, тоді потрібно людям зібратись і наказати лікаря, членів злочинної комісії. Смерть за смерть!

Родині цій уже допомогти не можна. А ось попередити подібні випадки, викриваючи їх, так. Мене, особисто вже дратує так часто вживане, до місця і не зовсім, політичне слово "популізм". А ще ви забули додати "піар":))))), коли люди відверто закликають до торжества справедливості.

Як на мене, то Диновська та Былецька, не так хочуть допомогти родині, як займаються популізмом

Я думаю, що варто обнародувати не тільки прізвища (щоб не кинути тінь на порядних лікарів), а імена і місце роботи, а не просто "... 10експертів". Бажано з фото. Сусупільство має знати своїх "героїв" в обличчя, щоб боронь Боже до них не попасти.

Добровольський, Басюк, Богословець, Боровець, Гельфалві, Гуценко, Жильчук, Ковальчук, Максим'як, Мельничук, Космина....ще 10 " експертів").+пархаті думановські(за їх законом:"Око-за око")- тільки суд Лінча,як колись харківському судді,коли,урветься терпець якомусь батькові,і не знайдуть їх гнилих дегенеративних бошок.А для початку-гальмівні шланги в їх тачках...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.