Осіпчук "в облозі": у Рівному півтори сотні активістів вимагають покарання лікаря-"мажора" за смерть дитини

Рівненські активісти та журналісти через смерть п’ятирічного хлопчика Миколки Антонюка оголосили чиновникам медичної галузі «карантин безкарності». Сьогодні близько двохсот активістів вийшли на пікет у марлевих пов’язках до обласного управління медицини. Людей обурив висновок комісії, у якому йдеться, що лікарі не надали медичну допомогу дитині у повному обсязі, втім і причинно-наслідкового зв’язку у діях лікарів та смертю дитини не виявлено.

Нагадаємо,  2 листопада Миколці Антонюку стало зле, у нього піднялася температура, дитина скаржилася на біль у животі.  Уночі батьки викликали "швидку", яка доправила їх у лікарню з підозрою на апендицит, втім уже за кілька годин дитина померла. Батьки кажуть, що хірург Костянтин Думановський, який чергував тієї ночі у хірургічному відділенні, порадив обтирати дитиною оцтом та зробив укол «Ношпи». Заборонивши хлопчику давати бодай краплю води, спокійнісінько пішов спати в ординаторську. Миколка просив пити і помирав на руках у батьків…  У реанімацію дитину перевели вже після того, як тіло вкрилося трупними плямами.

Рідні звинувачують лікарів у смерті дитини і вважають, що якби була надана необхідна медична допомога, трагедії можна було б уникнути. Наразі версій щодо смерті хлопчика у лікарів багато. І якщо спочатку казали, що він помер від ГРВІ, то зараз ставлять (кожного разу різний) діагнози про страшні та невиліковні хвороби, мовляв, виявили їх після розтину тіла.

Рівненська правозахисниця Ліана Диновська розповіла, що висновок за фактом службової перевірки, який у суді, очевидно, може стати доказом невинуватості Костянтина Думановського,  грунтується не на показах батьків та свідків, а виключно на основі пояснювальної записки самого лікаря.

- Лікар стверджував, що після того, як дитина потрапила до нього у відділення, він увесь час спостерігав за її станом, який не погіршувався. Думановський у приватній розмові зі мною говорив, що температури у дитини не було. Це свідчить лише про те, що він не спостерігав за станом дитини, - зазначає Ліана Диновська. -  О третій годині ночі у Миколки була температура була 37,8 і різко збільшувалася.  Перший діагноз, який назвали причиною смерті після розтину – це ГРВІ. Пізніше заявили, що у дитини була хвороба Крона. Втім це захворювання не притаманне дітям і від нього не вмирають раптово. Окрім того, якби це дійсно була хвороба Крона, то вона проявилася б ще за півроку до смерті. Дитина була абсолютно активною. Ми вимагаємо справедливого покарання хірурга.

Активісти звинуватили начальника управління охорони здоров'я Рівненської ОДА Юрія Осіпчука у круговій поруці, оскільки у сумнозвісного хірурга Костянтина Думановського уся родина працює медиками на керівних посадах.

- Я, як начальник управління, свого часу для того, щоб забрати вертикаль впливу одного прізвища на цілий напрям у медицині області, звільнив із посади заступника управління охорони здоров’я Марію Думановську (мати хірурга). Окрім того, її було виведено з усіх медичних комісій, на які могла б мати вплив, - розповів Юрій Осіпчук. – Також я відмовив у поданні від управління тоді ще головному лікарю обласної лікарні Григорію Думановськогому (батько хірурга) у призначенні на посаду.

Юрій Осіпчук заявив, що він підтримує сторону батьків загиблої дитини, втім як держслужбовець зобов’язаний діяти в межах чинного законодавства та керуватися наявними документами.

Заступник начальника управління охорони здоров'я Рівненської ОДА  Михайло Добровольський, який очолював комісію, що проводила службову перевірку за фактом смерті Миколи Антонюка, каже, що комісія робила висновок на основі протоколу, в якому є усі наявні підписи лікарів щодо того, що дитині надавали усю необхідну медичну допомогу. Втім обурені таким фактом активісти вважають, що відбулася фальсифікація документів та аналізів дитини, адже до хлопчика, за словами батьків, ніхто навіть не підходив.

Цієї середи, 27 січня,  у Міністерстві охорони здоров’я України відбудеться засідання клініко-експертної комісії МОЗ, під час якої начальник управління охорони здоров'я Рівненської ОДА Юрій Осіпчук має намір акцентувати увагу на висновку, зробленому під час службової перевірки. Адже у ньому йдеться про суперечливі факти. Адже, по-перше, у висновку зазначено, що лікарі не надали допомогу дитині в повному обсязі, але, разом із тим, у діях лікаря немає причинно-наслідкового зв’язку із смертю дитини.  На засідання комісії поїдуть також і двоє представників від громадськості. 

Коментарі

Який жах робиться у нашій медицині. Читала що у багатьох галузях повний безлад. Добре що є спільні програми з різних мединских питань. Ось читала про обну з них тут: https://unaids.org.ua/ua/about-unaids/spilna-programa-agentstv-oon

Шкода дитинки.. Саме через смерть мусово пройти?.. Щоб підняли це питання- питання неадекватної, непотрібної медицини..

Захотіли вибачення від її, це сволоч ще та.

Вчора дивився репортаж про зазначену акцію. Враження не найкраще, заступник начальника вів себе перелякано, мабуть на злодії шапка горить, начальник нормально повівся. А мама лікаря Думановського вела себе нахабно, вона б мала вибачитись за поведінку сина перед бабусею Миколки, всі під Богом ходимо, а не грюкати дверми, так цинічно, зверхньо, негоже себе вести лікарю. Навіть якби всі звинувачення були на її думку неправомірними (син же дорожчий за чужого внука), я б на її місці підійшов би до бабусі і попросив вибачення. Совість за гроші не купиш, але варто думати за своїх же внуків.

Подивишся на ситі їба№№№ники цих псевдо-ескулапів, і все частіше методи Йосіфа Джугашвіллі здаются виправданними.

Молодці, не здавайтеся. Не буде поступу в справі засудження вбивць - готуйте ще акції протесту, будемо підтримувати.

і тут-кагтаві:((таке враження,що їх 80% населення в Україні,хоча за переписом 2001 року в Україні налічувалося бл. 100 тис. євреїв.Невже так розмножилися при дуууже сприятливих умовах???Здається,що така їх к-ть сконцентрована ,лише на Печерських пагорбах...

Як може шось зробити Управління, якщо воно пасеться на тих лікарнях як корова на лузі??

зрада

Добровольський - це злодій який себе заплямував в Здолбунові.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.