Реформи ліквідацією: чому закривають рівненську реєстраційну службу

Минулого року мені двічі довелося стикатися з роботою реєстраційної служби рівненського міського управління юстиції. Обидва рази враження були жахливі. Причому другий видався ще й образливим. Бо зробити функціонування реєстраційної служби кращою не допомогли навіть започатковані реформи. Роботу міських реєстраторів сервісом назвати тяжко. А якісною і поготів. «Всіх звільнить на@ер», - скажете ви у відповідь. І будете праві. Власне, це і є одним із завдань реформи реєстраційної служби. Але про все по черзі. 
Коли треба вчинити реєстраційну дію і немає альтернативи – мусиш йти в міське управління юстиції. А що робити? Хоча пам’ятаєш, що попередню послугу там тобі надавали "дуже швидко" - 17 днів замість 7 гарантованих законом. В принципі, останній день реєстратори ще витратили на те, щоб виправити грубі помилки при реєстрації. Не писав скаргу і не судився тоді тільки через те, що були інші важливіші справи. Але, що поробиш, у грудні треба було знову  йти в це пекло.

Так ось: готую всі документи. Ну ніби ж не дурень, трішки знаю, що потрібно, які форми заповнювати. Але, думаю, піду на консультацію. Чемний, привітний заходжу в перший кабінет реєстраційної служби на Поштовій. 
- Ой, а у вас стара форма заяви. Там із листопада нова.
- Гляну на сайті – завантажу і перезаповню. 
- І ще дещо в статуті виправте. І ще один протокол зробіть, на всяк випадок. 
Ну ооок….
Скачали, виправили, доробили. Прийшли знову на звірку через тижня півтора. 4 січня. 
- Ну тут ще в статуті додайте розділ, і такий документ не треба. І один статут – чи два….
- То один чи два? Ви скажіть – треба два. Принесемо два. 
- Та ні. Ніби один примірник. Там із 1 січня все змінилось, самі ще не знаємо.
- Точно? Про всяк випадок зробимо два. Дякую. 
У цей час в коридорі скандалить чоловік і ходить між кабінетами. Це мобілізований. Він хоче припинити свою діяльність як ФОП. Не може потрапити до реєстратора. Не пускають без талончика. Де брати талончик, зрозумілою йому мовою не пояснюють. Вимагають паспорт, а у нього тільки військовий квиток. Він скандалить, бо приїхав тільки на кілька днів у відпустку. І паспорта у нього з собою, мабуть, нема. 
Прикро. 
Ну але ми то все перевірили і з чистою душею на наступний день - до реєстратора. Я, пам’ятаючи вчорашній скандал, одразу підходжу до терміналу, щоб взяти талончик. А один термінал не працює – завис: «Програма визвала ошибку и будет закрита». 


Ну ооок….
5 січня (зафіксуйте собі). Підходжу до другого терміналу, беру талончик. Чекаємо. Чекаємо, ще… Нічого не відбувається. Табло чисте. Чекаємо. Заходжу в один кабінет. 
- Доброго дня. А ви приймаєте, реєструєте?
- Ой, не знаю поки що. Зараз не реєструємо. 
- А чому?
- А я знаю? 
- А хто має знати?
- Що ви хочете?! 
- Хочу знати,коли ви будете проводити реєстраційні дії, і чому не працюєте зараз.
- Зачиніть двері! Візьміть талончик,  вас викличуть. 
У другому кабінеті те саме. Адекватних пояснень – нуль. Написав Смачило Іванна. Виявляється, реєструвати справді не можуть із технічних причин, бо змінились рахунки для сплати держмита. Нових казначейство ще не дало. У всіх свята. Однак чому цього не можуть сказати реєстратори - запитання. Чи їм подобається провокувати конфлікти?

Трясця! Краще вже після свят. Хоча потрібна нам операція нібито й безкоштовна. 
Ну ооок… Зачекаємо пару днів. 
З різних обставин прийшли через два тижні після свят. Ну щоб напевно. Все має пройти добре, правда ж? На прийомі не раз були. Документи тричі переробляли.
ЦНАП, знову ж таки, відкрили. Там увесь сервіс. Радіємо. На вході зустрічають приємні дівчата:
- Доброго дня. Чим можемо допомогти?
- Ну нам би реєстраційну послугу. 
- Ой, а ми поки що таку послугу не можемо надати. Вам треба на Поштову. 
- Ми поки що тільки нерухомість реєструємо. Щодо юросіб реєстраторів лише стажують, - підходить директор ЦНАП Віталій Герман
А так хотілось якісного сервісу.
Ну ооок…
Йдемо в реєстраційну службу. А там… обід. От обід –  наглухо. Навіть у терміналу обід. Хотів раніше записатися в чергу? Фіг тобі. До 14:00 термінал не "розморозиться". Стій, як придурок, чекай. Ну, можна ще потикати пальцем у другий термінал, який так і не перезавантажили. Висить чорним екраном. 27 січня…. 20 днів висить. Карл! Оце сервіс!


Пішли на каву. Приходимо, взяли талон, чекаємо, ще хвилин 30. Воно й не дивно, адже замість 6 реєстраторів приймають тільки 3. Всі решта ніби є, але ніби й нема. Травимо в коридорі байки, вітаємось зі знайомими. Нарешті приходить наша черга. Заходимо до реєстратора. Я мовчу, не тикаю посвідчень, не кажу, що я журналіст, і таке інше. Я - звичайний клієнт служби, одягнутий, як і всі. 
- Доброго дня. Ми вже два рази були на консультації. Ось зараз до вас. Тримайте документи. 
- Та у вас стара форма заяви!
- ???
- Ми ж були на початку січня – все добре було.
- Так де ж ви так довго ходите? З 6 січня нова форма, – роздратовано кидає реєстратор Лідія Демчук. – Скачайте з сайту Мін'юсту і заповніть нову. 

- Заяву ми перезаповнимо - ноут із собою. Але хіба не можна оголошення повістити – що форма змінилась? У вас же старе оголошення на дошці. 


- А де написано, що це я маю робити? – мало не кричить Лідія Демчук.
- То значить в нас така розмова. Ясно. Добре. 
Колеги залишаються в кабінеті, я йду в коридор перезаповнювати форму. 
- Тут той реєстратор просить ще протокол змінити… 
- Але два рази вже змінювали. 
- Ну каже, що треба ще додати декілька моментів. 
- Навіщо? Вони є в статуті. Це ж дебілізім, - обурююсь я. – Ось глянь роз’яснення на сайті Мін'юсту.
Йду до реєстратора. Та щось шалено шукає у стосах своїх паперів, відмічених зеленим маркером. Я, значить, користуюсь роз’ясненнями Мін'юсту на сайті, а вона - папірцями з зеленим маркером. Чудово.
- Кажете, в протоколі треба ще змінити? Ок. Дайте мені типовий зразок такого протоколу.
- Ну його немає затвердженого, але в інтернеті є зразки. Пошукайте.
- А у вас нема?! Я знаю, що його нема затвердженого не гірше вашого. У законі йдеться: «Протокол у довільній формі». То що я маю правити? Протокол складено за законом. 
- Ні, ну не хочете, то не правте. 
- То значить протокол правильний? 
- Ну так. Це ж вам треба, а не мені. 
Ну оооок… Дуже професійний підхід. Фаховий, я би сказав. Не дивно, що ці люди реєструють компанії з помилками в адресах та назвах. Я про це писав раніше в своїх розслідуваннях.
Сиджу, перезаповнюю форму заяви по-новому. А вона вже, дідько, трохи інша. Прошу колег взяти в реєстратора зразок заповнення – щоб нічого не сплутати. 
- Вона сказала, що там все так само, тільки де партії, не заповнювати.
- А зразок де? А якщо я наплутаю, то знову роздруковувати, час марнувати?
- Вона сказала, що зразка нема. 
Ну оооок…
Заповнили, роздрукували. Хочемо заходить. Стоп – де талончик? Реєстраторка нас приймати не хоче. Каже, знову беріть талончик і чекайте. Це при тому, що вже перевірила документи, відсканувала статут, зробила опис документів….


Йшла 3 година реєстрації. Взяли талончик… Чекаємо. Нічого не відбувається. Нас ніхто не бере. Хоч черги нема зовсім. 
Заходжу в кабінет, де за стінкою - начальник служби Людмила Воронюк. Питаю в реєстраторів.
- Добрий день ще раз. Чому не працюємо?
- Ми працюємо. 
- Точно? А чому ж у вас порожньо, а в коридорі люди чекають? 
- То вас викличуть.
- Щось вже 20 хвилин ніхто не кличе. Чи треба йти до начальниці? 
- Ну йдіть, якщо хочете.
Приходжу. 
- Доброго дня, пані Людмило, а чому ваші реєстратори не працюють? Люди чекають, а реєстраторів лише 2 приймає. 
- Ми працюємо. Я теж реєстратор. Що, не бачите? В мене теж клієнт. 
- Я бачу. Але чому ж інші не приймають? 
- Вони приймають. Вас викличуть. Зачиніть двері. 
Ну оооок…
Виходжу. Через хвилину наш талончик показує. Але реєстратор вже не той. Йдемо. Потрапляємо до начальниці.
- А чому ми потрапили до вас?
- Ну ви ж тільки що казали, що вас не приймають – ось я приймаю. 
- Та ми вже були на прийомі в реєстратора. Вона скани і опис зробила вже, все готово до реєстрації. А тут ми потрапляємо до вас. Це як?
- Ну то йдіть до неї. 
- Та вона без талончика не пускає. А по талончику ми потрапили до вас!
- То що ви хочете? 
- Ми хочемо отримати послугу в того працівника, який вже почав її надавати. 
- То йдіть до неї.
- Вона без талона нас не приймає. А по талону теж не приймає. У підсумку ми чомусь потрапили до вас і маємо починати все з початку!
Пішла п’ята година реєстрації. Сутеніло. У службі було порожньо, реєстратори почитували смішні картинки на сайтах типу «Фішкі нет». Реєстратор Лідія Демчук нас вперто ігнорила. Я запізнився на важливу подію вже на годину… Начальниця Людмила Воронюк вирішила зробити нам послугу. Ні, не організувала якісно роботу своїх підлеглих. Жодним чином! Вирішила зареєструвати нас сама – тільки б ми вже пішли і перестали «качати права». 


Ми підписували документи, я накидав із телефону пост-анонс. Мене переповнювали емоції, і якби зі мною не були літні люди, то я вже палив би всю реєстраційну службу. Пост тихенько лайкали і коментили. Реєстрація тривала. До мене тихенько підбігла інша реєстраторка і запитала: «А хіба наша начальниця вам хамила?»

Я, чесно кажучи, навіть не пам’ятаю, що відповів. Здивувало, що вона вже прочитала пост. Дівчина швидко сіла за комп, і замість картинок ввімкнула серйозні документи. Дівчина поруч була менш прогресивною – "Фейсбук" не читала і далі дивилась картинки… 
Сутеніло. Через 5,5 години ми таки отримали послугу. «Поремонтуйте хоч термінал, – кинув я наостанок». Склалось враження, що тікаю з пекла, а не державної установи. «Спасіба, что живой». Захотілось випити…
Власне, десь схожі враження були і у моїх знайомих Roman VeremchukПавло Алексєвич. От пост Алєксевича: 
https://www.facebook.com/aleksevych/posts/10208484136044738…

То в чому ж проблема?

Проблема №1 
Давайте розберемося з терміналами. Чергу треба не впорядковувати, а робити так, щоб її не було. Змінювати режим роботи, в години пік збільшувати кількість персоналу на роботі, надавати послуги якісніше. Бо термінали стали не допомогою клієнту, а ще однією стіною для реєстраторів. «Куди, сука, без талончика?» 
Що це за черга, в яку можна записатися тільки перед кабінетом? А якщо відійшов у туалет, а твій номер на табло, ти не побачив - викликали наступного. І все – чекай по-новому? Чи підтертися тим талончиком? Що за ігри? Чому не можна записатися вдома через сайт, обрати вільний зручний час? Чому на цих терміналах тільки дві кнопки? Хіба важко вивести на них хоча б сайт Мін'юсту, щоб клієнти самі знайшли роз’яснення своєї проблеми? Ні! Навіщо?! Треба поставити дороге обладнання тільки для того, щоб воно друкувало номер кабінету, який ти й так бачиш перед собою, як і тих, хто в черзі. Браво.

Проблема №2
Кваліфікація реєстраторів просто жахлива! Дуже жахлива. Некомпетентні, чітких відповідей не дають. Будь-яка відповідь – це 20 хвилин пошуку у талмудах. З зеленим, сука, маркером! Та я, як клієнт, за 20 хвилин увесь сайт Мін'юсту перечитаю разом із профільним законам. Тут у вас перед очима на смартфоні. А у вас – жовтий маркер. 
А потім все одно все косо та криво і з помилками. А це ж юристи!

Проблема №3
Небажання щось змінювати. Більшість помилок і скарг на роботу реєстраційної служби пов’язані не з конкретними відмовами, а неактивною організацією роботи. Як на рівні однієї міської служби, так і всієї реєстраційної служби в області. Немає не тільки чіткої організації і планування обслуговування клієнтів, а й бажання її розробити. Хамити, тупити і створювати черги – краще, ніж прийняти і впровадити низку ефективних рішень. І в цьому є пропорційна провина кожного керівника. Це і начальник відділу реєстрації міського управління юстиції Людмила Воронюк, і начальник Рівненського міського управління юстиції Галина Харчук, і начальник управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції Неля Ковальова. 
І така ситуація - в усіх областях. Мабуть, саме тому Мін'юст і ліквідовує реєстраційну службу. Тепер реєструватимуть все нотаріуси та ЦНАП. 
Але питання в іншому. Багато «цінних кадрів», мабуть, захочуть працювати в інших структурах, і навіть на керівних посадах. Тільки який «успішний досвід» вони показуватимуть, який сервіс? Те пекло, яке робили в реєстраційній? Майбутні роботодавці, ви добре подумали перед тим, як брати таких людей на роботу? Бо вони ж своїми "успішними напрацюванням" можуть і вас під монастир підвести…

Ключові слова: 

Коментарі

Гість,10000000000 раз плюсую щодо реєстрації громадської організації! 4 тижні! Кожне відвідування мінімум по 6 годин!!! і заяви начальниці:"А чого це ви до мене заходите?ну і що,що прийомні 3!!!!!години двічі на тиждень? А я тут по телефону розмовляю!"
Є "тупий і ще тупіший" - але ці корови старорежимні тупіші за буд -яку збочену фантазію!!!!
Ага,і це ще не все: коли у вас сплине поточний рік Вам позвонить ще одна "розумниця" 120-120-120 (і це лише параметри обличчя)))) з обласної статистики і скаже,що ви повинні оплатити адмінштраф і підписатися!!!!!!!-бек ту ЮССА!!!! на "Статистичний вісник" - бо не здали якогось дурнуватого статзвіту! А казати про нього вони вам не повинні,тільки штрафувати і брати гроші на свій банківський рахунок за підписку!опа!

Верніть БТІ там хоча все було ясно

Це як сказав Порошенко у 2014 році: "Через два роки ви Україну не впізнаєте...." І він був правий - ще трошки і ми будемо знову "майданити" проти влади. От лише чи вийдуть теперішні Сєні, Пєті, Пашинські з народом, чи будуть наймати "силу оборони"?,,,,

Спробуйте зареєструвати громадську організацію безпосередньо в міському управлінні юстиції і зрозумієте, що реєстраційна служба - ангели у порівнянні

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.