У Рівному почули батьків: дитсадка замість НВК не буде

Перспектива реорганізації НВК №1, що в Рівному, у дитячий садок схвилювала батьків школярів, які там навчаються. Адже нині у закладі, окрім дошкільних груп, отримують освіту ще й учні початкових класів. Реорганізація ж передбачає, що НВК фактично стане лише дитсадком. Батьки ж виступили проти цього, мовляв, приймаючи таке рішення, чиновники могли б поцікавитися їх думкою. Тому підготували звернення з проханням відмінити наказ управління освіти. У чому суть проблеми — дізнавалася журналіст сайту “ВСЕ”.

 

Фото учнів закладу

 За словами однієї з мам, чия дитина навчається у НВК, Олени Данилюк, відмінити набір у 1 клас в закладі вирішили через нестачу місць у дитсадках.

- Справа в тому, що в НВК №1 навчаються учні 1 — 4 класів, а також є групи дитсадка. Та місць для всіх дошкільнят не вистачає. Схоже, тому й вирішили збільшити їх кількість за рахунок реорганізації. Батькам на початку цього тижня повідомили, що вже є відповідний наказ управління освіти Рівненського міськвиконкому. Ми виступили проти такої перспективи. Тому 3 лютого підготували колективне звернення до заступника міського голови Галини Кульчинської, міського голови Володимира Хомка, начальника управління освіти Василя Харковця і заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея з проханням врахувати нашу думку та відмінити цей наказ, - розповідає Олена Данилюк.

У зверненні батьків зазначалося наступне:

"Дирекція закладу НВК № 1 повідомила нам, що згідно з наказом управління освіти та у зв’язку з планом розвитку дошкільної освіти на 2012-2017 роки, набір дітей у 1 клас нашого закладу надалі проводитися не буде. Оскільки це рішення було прийняте без врахування думки громади, ми вимагаємо повторного розгляду цього питання та скасування вищезазначеного наказу.
НВК №1 є одним із провідних навчально-виховних закладів нашого міста.

Талановиті педагоги забезпечують постійний високий рівень навчання дітей, про що свідчать неодноразові перемоги в різноманітних олімпіадах та конкурсах. Поглиблене вивчення англійської мови здійснюється по автентичних підручниках. Щорічно, після завершення навчання, близько 15-16 учнів з радістю приймає Рівненська Українська гімназія, адже всі вони мають високий рівень знань, є талановитими та всебічно розвиненими особистостями. Все це у значній мірі досягається саме завдяки особливості нашого закладу - забезпечувати безперервне, гармонійне навчання та розвиток дитини від двох до десяти років! У стінах школи та дитсадка завжди панує атмосфера родинного затишку, яка вкрай потрібна дітям сьогодення. 

На базі НВК була створена громадська організація «Усмішка». Регулярні благодійні внески батьків у касу організації забезпечують необхідну фінансову підтримку закладу. 

Популярність навчально-виховного комплексу постійно зростає, про що свідчить велика кількість бажаючих навчатись та виховуватись у ньому.

Розвиток дошкільної освіти повинен відбуватися, але не за рахунок руйнування вагомих здобутків педагогічного та батьківського колективу нашого закладу. Тим паче, що НВК №1 у повній мірі відповідає вимогам нової Концепції початкової освіти Міністерства освіти, забезпечуючи наступність між дошкільною та початковою ланками освіти та сприяючи легкій психолого-педагогічній адаптації дитини до шкільного навчання. Навіщо ж тоді руйнувати те, до чого ми фактично прагнемо і що створювалося такою копіткою працею? 

Ми надіємося на швидке та позитивне рішення нашого питання.

З повагою, батьківський колектив НВК №1

03.02.2016"

Після цього звернення думку батьків таки врахували і наказ відмінили.

- Вчора нам повідомили, що в НВК №1 й надалі навчатимуться учні початкових класів, а реорганізації у нашому закладі зараз не проводитимуть. Батьки цьому справді раді, адже в закладі хороші умови для навчання дітей, і ми вважаємо недоречним його перепрофільовувати. Сподіваюся, що в перспективі це питання більше не торкнеться НВК №1, - додає Олена Данилюк.

 У свою чергу, начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому Василь Харковець пояснив, що в Рівному була Програма розвитку освіти Рівного, яка діяла впродовж 2010 - 2015 років.

- Ми продовжили основні заходи Програми ще на рік, адже чекаємо, доки Верховна Рада України прийме новий закон про освіту. У ній, зокрема, передбачалася і реорганізація навчальних закладів. Так, минулого року розпочалася реорганізація рівненського НВК №37. Цього навчального року вони вже не набирали учнів у 1 клас. Планувалося також реорганізувати НВК №1 для того, щоб збільшити чисельність дошкільних груп. Та батьки учнів, що там навчаються, виступили проти і попросили залишити там початкові класи. Управління освіти пішло назустріч. Хоча варто зазначити, що раніше там був лише дитячий садочок, а згодом заклад перепрофілювали на НВК, - зазначив Василь Харковець

Втім, каже Василь Харковець, у Рівному є потреба в створенні нових дошкільних груп. Тому цьогоріч планується облаштувати місця для дошкільнят у дитсадку "Вишенька", що на вулиці Соборній.

- Передбачається, що там буде створено 4 дошкільні групи. Проте все залежить від того, чи підтримають рішення про виділення коштів для цього депутати міської ради. Думаю, найближчим часом це питання розглянуть під час засідання сесії, - додає Василь Харковець

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.