На передову сім’єю: подружжя медиків із Рівненщини та їх син врятували майже 200 бійців

В зону АТО вони поїхали  всією сім’єю.  Військові медики із позивними  «Мама» «Батя» і «Ярий» майже увесь час були у «червоній» зоні – на передовій , під обстрілами, постійно із рацією, яку чуєш навіть уві сні. Вони пройшли і Донецький аеропорт, і шахту «Бутівку», і Старогнатівку.  Скількох врятували – не рахували. Кажуть, приблизно дві сотні бійців. Із багатьма з них тепер спілкуються.

Нещодавно сім’ї військових медиків добровольчого батальйону «Госпітальєри» із Рівненщини – Ларисі, Юрію та Ярославу Кириковичам – вручили орден «Народний Герой України». Нагорода не державна, а волонтерська, і для тих, хто її отримав, дуже цінна.

- Ініціатором вручення ордену «Народний Герой України» є волонтер та журналіст Андрій Боєчко.  Його друзі-ювеліри роблять цю нагороду зі срібла, яке жертвують люди, - розповідає Лариса Кирикович.  -  До речі, під час нагородження передали приблизно кілограм срібних виробів. Це і ложки, і кільця, і монети. Справа в тому, що є бажання започаткувати й інші нагороди – всім добровольцям, тим, хто був поранений. Ну а сама церемонія вручення орденів «Народний Герой України» була справді урочистою. Люди в залі майже постійно стояли, вшановуючи тих, кого нагороджували. І, мабуть, так повинно бути. Нещодавно я читала у «Фейсбуку»  допис про те, як посмертну нагороду бійця його родичам …вислали поштою, і плакала. Це дуже боляче.

Разом із тим сім’я медиків-волонтерів із Зарічного, що на Рівненщині, своє рішення поїхати в АТО геройством не вважає. Спочатку на схід вирушив син Ярослав, який був на Майдані. Він пішов у Добровольчий український корпус. За пару місяців у зону АТО поїхав Юрій Кирикович – щоб бути поряд. У цей час Лариса займалася волонтерством.  А потім і вона вирушила до чоловіка й сина.

- Я знала, що моїй дитині хтось допомагає, тому і в свою чергу намагалася допомагати іншим і займалася волонтерством. Але вдома було важко. Дивишся телевізор, а там чи не на кожному каналі сюжети про війну на сході. Ще й зв’язок із моїми не завжди був. Сидиш і плачеш. А потім я побачила, скільки там молоді. Це ж діти, яким по 20-25 років. А я ж доросла тітка, яка теж щось може. Провідати чоловіка і сина приїхала у грудні, та з ними і залишилася. Вони потім жартували, що це був такий план. На початках я була як волонтер. Також займалася ліками – маю медичну освіту. А потім Яна Зінкевич, дівчина, якій на той час було 19 років, запитала, чи не хотіла б я допомагати «Госпітальєрам». Це було те, чого чекала, - згадує Лариса Кирикович.

Їй треба було вибрати псевдо, а оскільки позивний у чоловіка був «Батя», то вона стала «Мамою». Потім до «Госпітальєрів» приєднався Юрій Кирикович (за освітою він також  медик), згодом і їх син Ярослав. Для цього він пройшов курси парамедиків, бо навчався на правознавця.

Їх сім’я працювала в різних медичних екіпажах – такі правила. Адже, раптом, не дай Боже, якби підірвався, загинула б вся родина.  Доки Лариса була у Пісках, чоловік та син допомагали пораненим у Станиці Луганській, у Щасті. Загалом їздили по всій ліній оборони. З ними працювали різні медики. Переважно на ротаційній основі, адже дехто брав відпустку на роботі, а дехто - за свій рахунок. Були й лікарі, кому за 70. Жінка пригадує, як потрапляли під обстріли, як витягали бійців у ті хвилини, коли вогонь припинявся. Сьогодні трапляється, що ті, кого вона рятувала, знаходять її.

- Я ще була на сході, а Юрій вже вдома. Він виклав у «Фейсбуку» світлину, на якій сфотографована і я. Тоді йому написав один чоловік. Запитав, хто із ним на фото. А коли дізнався, що я – дружина, попросив переказати, щоб я більше не плакала. Виявляється, коли я його пораненого везла, то плакала і просила триматися, - розповідає жінка.

Вона також отримала поранення. Це сталося у Старогнатівці Волноваського району. Авто медиків підірвалося на фугасі. І водій, і Лариса отримали контузію. А коли їх забрали в інший автомобіль, почалися обстріли. Але жінка все-одно кинулася вивозити поранених.

- Тоді й у вухах шуміло, й очі вже були не ті. Я тільки кричала, що ми своїх не залишаємо. Не чула ні мін, ні стрілянини. Лише коли наші падали на землю, я залишалася стояти.  Було страшно і в аеропорту, і на «Бутівці», а в Старогнатівці я цього не відчувала, - переконує Лариса.

Вона тоді від лікарні і від МРТ відмовилася, казала, що все гаразд. А потім почав погіршуватися зір. Тож жінку звідти забрали. Щоправда, робили це ледь не силоміць.

Тепер сім’я «госпітальєрів» повернулася додому. У Подружжя Юрія та Лариси ще є донька, підростає троє онуків.  Якби не діти, і вона була б із батьками та братом у зоні АТО, переконує «Мама».

Зараз сім’я Кириковичів – у резерві. Втім, якщо обстріли посиляться, вони  знову повернуться на схід.

Коментарі

Оце справжні герої, пишаюсь такими людьми і низько вклоняюсь, як жінка, як мати...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.