Бурштинова республіка: у північних районах Рівненщини "сонячний камінь" відкрито миють тисячі людей [Фоторепортаж]

Масштаб незаконного видобутку бурштину на Поліссі вже давно переросли всі мислимі масштаби. Поліщуки та заїжджі миють і копають бурштин відкрито, не бояться правоохоронців, працюють цілими селами. Переконалися в цьому і представники столичного "Автомайдану" та журналіст Денис Казанський. Під час поїздки вони відзняли шокуючий фоторепортаж. 

 

Біля с. Жовкині  Рівненської області  бурштин видобувають просто біля залізничної дороги. Залізнична колія нещодавно зруйнована бурштинщиками біля с.Володимирець, Рівненська обл.

Робітники ремонтної служби говорять, що неодноразово писали звернення і в СБУ, і в прокуратуру з приводу нелегального видобутку бурштину, в тому числі безпосередньо біля залізничних колій, реакції - нуль, - розповідають активісти "Автомайдану". 

Це просто пощастило, що колія зруйнувалася не під час проходження по ній поїзду. А так він міг разом з нею влетіти в бурштинові ями.

- В райцентре Володимирець копатели янтаря обнаглели настолько, что повредили узкоколейную железную дорогу, построенную ещё во времена Польши. Из-за размыва грунта помпами, рельсы просели, движение поездов сейчас прекращено, - обурюється журналіст Денис Казанський.Обещают починить через пару дней. Железнодорожники говорят, что много раз обращались к правоохранителям, просили остановить беспредел, но никто не отреагировал.

Ещё в прошлом году после нескольких репортажей о нелегальных копателях янтаря, депутаты обещали принять закон, легализовать добычу и навести порядок в отрасли. За год ничего сделано не было. Посмотрим, что будет теперь.

То, что мы увидели сегодня на Волыни - это даже не Гондурас. Это Судан.

 

Ще більше шокувала активістів ситуація в поблизу села Кухітська Воля Зарічненського району:

- Тут реально жесть, сотні, якщо не тисячі людей одночасно добувають бурштин. Море різноманітної техніки: трактори, екскаватори, мотопомпи, за допомогою яких і намивають бурштин. У тому числі бачили десятки військових вантажівок, якими і перевозять організовано помпи разом з людьми. Пам'ятаємо, як хлопці, під час наших поїздок у зону АТО, говорили, що таких вантажівок їм там дуже не вистачає. Ми їм їх проблематично, але діставали, ремонтували, відвозили. Тут же їх десятки, при чому в гарному стані.

Бурштинщики тут нікого не бояться, не ховаються, навіть блокпостів жодних немає, як було під час нашого минулорічного рейду на Житомирщину. Народ просто приїжджає на мотоциклах, автомобілях, мікроавтобусах і буквально біля дороги вже починає працювати.

"Не помітити" правоохоронці та і влада загалом весь цей жах просто не могли.

Знімаємо дроном. Покажемо все.

П.С. Пам'ятаємо, Порошенко & Со обіцяли навести лад з цим бєспрєдєлом минулого року після опублікованого нами відео масштабів нелегального видобутку бурштину в Олевському районі Житомирської області? Ну-ну.

 

Ключові слова: 

Коментарі

колі булі малі, то носілі постолі колі вирослі вєлікі, то носілі черєвікі

не треба було відкривати цю скриньку Пандори хоча за великим рахунком поліщуки задумаються про своє майбутнє тоді коли цього майбутнього у них вже не буде

Колі булі малі, то босімі булі. Колі сталі вялікі, то носім чаравікі.

А шо ж наш гарант обіцяв--за два тижні навести порядок?Знову бреханув?Чи засцяв--прийдуть під АП всі ці люди з лопатами--й прощай,табурєтка? :)

Ніколи там не буде порядку. Якщо припинять віддавати наверх, всерівно поліщуки не зупиняться мити бурштин. Для наведення порядку туди треба ввести армію. Ввести кримінальну відповідальність, як за тяжкий злочин. І навіть це остаточно не зупинить. Закон депутити теж не хочуть приймати, бо для них вигідна та ситуація, яка є зараз. Значною мірою зніметься проблема тоді, коли впаде попит в Китаї на камінь. Якщо не буде збуту, то не буде й видобутку.

Собака не може сама себе вкусити за хвіст...це все мусорня породила...вони кришували, кришують, а зараз на них працюють сотні помп, так як і на деПУТАНів зРАДИ і місцеву "владу"...вони хапнуть бабло і змиються...АЛЕ КОЛИ БУДЕ ЗРУБАНЕ ОСТАННЄ ДЕРЕВО, КОЛИ БУДЕ ОТРУЄНА ОСТАННЯ РІЧКА, КОЛИ БУДЕ СПІЙМАНА ОСТАННЯ ЗВІРИНА, ПТИЦЯ І РИБА, ТІЛЬКИ ТОДІ ВИ ЗРОЗУМІЄТЕ, ЩО ГРОШІ ЇСТИ НЕ МОЖНА.......Нарушені водоносні горизонти, буде велика засуха із року в рік, тут є дві діючі АЕС, вони зупиняться, а може й буде гірше. Полісся перетвориться гірше чим в чорнобильську зону...і все це буде розплата за СОНЯЧНИЙ КАМІНЬ,

Yи хера ничего не меняется и не изменится. Как мыли так и мыть будут, как копали так и копать будут, доколе там наверху это все станет невыгодною Это же какие деньжищи для власть имущих. Кто самого себя от кормушки отгонять будет. Деня Казанский не будь наивен-причина всех этих бед на самом верху.

Телефонуйте Білецькій, вона усе вирішить. Знає усіх хто пройшов переатистацію поліціянтів. Злодіїв і хабарників не залишилось, тому скоро там буде порядок.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.