Релігійний "Сталінград": керівництво Рівненської поліції змусило мешканців Птичі перекрити міжнародну трасу

Коли у керівництва області немає інших проблем, окрім бурштину, то соціальна напруженість росте. Два роки триває міжрегілійний конфлікт у селі Птича на Дубенщині. І, схоже, продовжуватиметься надалі.  Адже представники місцевої влади не хочуть виконуватися навіть законні рішення.  Так, поліція не хоче виконувати рішення суду та накладати арешт на храм у Птичі. Обурені мешканці села прийшли в управління поліції, але отримали відкоша. Як наслідок, траса "Київ-Чоп" знову перекрита. 

Як писав раніше сайт "ВСЕ", конфлікт між селянами та Православною церквою Московського патріархату триває вже майже два роки. Втім, нещодавно міський суд прийняв рішення до закінчення спорів арештувати та опечатати приміщення церкви. 

-  Громада Птичі прийшла до Головного управління поліції в Рівненській області вимагати виконання рішення суду про арешт приміщення храму від 19 січня 2016 року, - наголосив  представник громади села Птича, військовий лікар Юрій Поліщук. -  Зустрілись із заступником начальника Заславським. Жодної конкретної відповіді не отримали. Складається враження, що Заславський зацікавлений у невиконанні даного рішення та продовженні конфлікту. Ми не розхитуємо човна, ми намагаємось позбавитись від щурів, котрі його вже догризають.

Пізніше Юрій Поліщук додав:

- Таке враження, що для того, щоб влада звернула увагу на ситуацію з сепаратистським шабашем у Птичі, на території храму має з'явитись родовище бурштину. Ми не мали жодних узгоджених дій з будь-ким поза громадою села. Поліція знала про таку ймовірність. Ми попереджали. У відповідь почули: "Хочете перекривати? Перекривайте. Нам по..."
Трасу "Київ-Чоп" перекрито. Люди не припинять акцію, доки не буде виконано рішення суду і московитів не приберуть з храму.

Одразу ж після зустрічі з паном Заславським селяни таки вдалися до перекриття траси "Київ - Чоп".

- Селяни обіцяють не сходити з дороги, доки в село не приїдуть заступник начальника обласного відділу поліції в м. Рівне Заславський з рішенням суду та представники виконавчої служби. Нагадую, корок на шосе вже сягає близько п'яти кілометрів. При тому, що легкові автомобілі ходять в об'їзд. На місце виїхали начальник Дубенської поліції Волков та кілька чоловік поліції. Представники УПЦ МП заявляють, що вирок суду не визнають та добровільно звільняти церкву не будуть. В той час представники УПЦ МП почали гратись у партизанську війну - вже зафіксовано кілька випадків нанесення незначної шкоди домівкам прихожан УПЦ КП, - пише мешканка Птичі Аліна Дубровська

Тим часом відділ комунікації ГУНП в Рівненській області повідомив: "Близько 30-ти осіб із числа прихожан УПЦ КП у селі Птича Дубенського району вийшли на автодорогу «Київ-Чоп». Безперервно рухаючись по пішохідному переходу, вони перекрили рух транспортних засобів в обох напрямках. На місце події виїхала слідчо-оперативна група. Правоохоронці наразі з’ясовують усі обставини інциденту". 

Повідомлення поліцейських обурило місцеву громаду.

- Лицемірні засланці. Перш за все, не прихожани УПЦ КП, а громада села Птича. І, головне, ми тільки-но вийшли з кабінету Заславського, менти (до поліції ще не доросли) досконально володіють ситуацією. Просто робити нічого не хочуть. І складається враження, що це небажання кимось добре спонсороване. "Включати дурня" - основний професійний навик рівненських ментів, - наголосив Юрій Поліщук.  - Ситуація загострилась. Поліціянти нишком налаштовують водіїв проти людей. Фури починають рухатись на селян. Поліція робить вигляд, що нічого не відбувається. Люди не відступаються. Якщо влада не втрутиться - будуть постраждалі.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.