У сільській церкві на Рівненщині оновилися 43 ікони

У Хрестовоздвиженській церкві, що у селі Малеве на Рівненщині, сталося диво. Тут оновилися 43 ікони. Першим це помітив син священика. Хотів сфотографувати образи, але телефон, на який намагався знімати, вимкнувся.

Тепер люди, які заходять у церкву, відчувають запах мира. Тим часом священнослужителі переконують - випадку, щоб у храмі оновилося стільки ікон, не пам’ятають.

Церкві у салі Малеве 120 років. За радянської влади її закрили. Там зняли куполи, зруйнували іконостас і зробили склад. Храм відродили у 1989 році. Частина ікон – старовинні, а решта образів – новіші.

- До мене прибіг син, він є прислужником у храмі, і сказав, що дві ікони на Царських вратах почали кровоточити. Я повернувся у церкву і побачив, що образи оновилися. Річ у тім що на них Божа Матір і Спаситель зображені у червоних ризах. Раніше ікони повицвітали, виглядали майже чорно-білими, а тут такі яскраві кольори. Син прийняв ці червоні ризи за кров, - розповідає настоятель храму отець Федір Бобикайло. – Потім я помітив, що оновилися й інші ікони. Так, після посту ми хотіли замінити великі образи Спасителя і Богородиці на новіші, бо ці дуже потьмяніли. Мали намір перевісити їх на стіну. Аж тут я побачив, що й ці ікони оновилися. Виглядають так, наче щойно написані: кольори насичені, зображення аж блищить. Син захотів сфотографувати образи. Дістав телефон, налаштував, а він сам вимкнувся. Увімкнувся вже вдома. Я пояснив, що не всі ікони дають себе фотографувати.

Настоятель Хрестовоздвиженської церкви розповів про диво благочинному Демидівського району. У село приїхала комісія. Священики, які до неї входили, підтвердили це явище і нарахували 43 ікони, які оновилися.

- Бували випадки, коли в людей оновлювалися по дві ікони. Але щоб за один раз таке сталося майже з півсотнею образів, не чув, - каже благочинний Демидівського району отець Василь Іваник. – Частина ікон оновилася повністю, інші продовжують оновлюватися. Але схоже, що процес сповільнився. Люди розповідають, що раніше, коли церкву тільки відчиняли, відчувався запах сирості. А тепер, навіть якщо туди зайти не після служби, пахне миром чи ладаном. Ми були у храмі в будень. Там справді вчувається приємний аромат.

Тим часом настоятель храму пригадує, що вперше відчув цей запах ще взимку. Подумав тоді, що, можливо, якась із ікон почала мироточити. Однак нічого не виявив. Ймовірно, саме в той період образи і почали оновлюватися.

- Це диво. І, можливо, саме таким чином Господь показує, щоб не забували про нього, - каже священик. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.