Фінське «золото»: рівненське подружжя, яке танцює на візках, перемогло на чергових міжнародних змаганнях

Уже впродовж восьми років вони посідають перші місця на найпрестижніших чемпіонатах зі спортивних танців на візках. На двох у них більше 30 комплектів медалей. За кожним їхнім виступом стежать глядачі та спортсмени, намагаються повторити і не можуть перетанцювати. Рівненське  подружжя Івана та Надії Сіваків завоювало чергові золоті медалі у Фінляндії.  На Відкритому кубку зі спортивних танців на візках вони стали першими відразу в двох номінаціях. Крім того, ще в одній категорії Надія також отримала «бронзу».

Позмагатися за перші місця у фінське містечко Лог’я приїхали спортсмени з  12 країн. Танці на візках там доволі популярні. І ними займаються не лишень заради спортивного інтересу. Так, на змаганнях на візках танцювали пари, які не брали участь у конкурсі.

- Вони робили це для себе. Звісно, коли ми виїжджаємо на паркет, то також отримуємо насолоду. Але для нас це ще й робота, де немає поняття «болить-не болить», а є тренування, потім змагання. А жителі Фінляндії можуть собі дозволити робити по-іншому. Хоча цей вид спорту - дороге задоволення. Адже і спеціальний візок для танців, і сукня для виступу обходяться зовсім недешево, - розповідає Надія Сівак.

Тим часом рівненське подружжя танцюристів переконує, що повернутися з Фінляндії без «золота» вони не могли.  Не мали вибору, жартує Іван. Адже перемагали на багатьох чемпіонатах, тож мусять тримати рівень, стежити за новими тенденціями і розвиватися.

- Ми беремо участь у багатьох міжнародних змаганнях, тому нашу пару вже знають. Виступи знімають, за нас вболівають, і ця підтримка відчутна, - розповідає Іван Сівак. – До нас підходять поспілкуватися. Кажуть, що виступи сподобалися, що нас люблять. Це додає і відповідальності, і радості.

В результаті і «латину» Івана та Надії, і європейську програму танців судді визнали найкращими. А особливістю змагань у Фінляндії стало те, що вони транслювалися в онлайн-режимі.

- Так склалося, що цього разу тренер Владислава Костак не змогла поїхати з нами. Тому виступи вона дивилася в інтернеті в реальному часі. Через це навіть стався один курйоз, - каже Іван. – Цього разу Надія також виступала у категорії  «Комбі 2» (це коли один партнер у танці – на візку). Коли вона танцювала з Дмитром Чурчуном, я по телефону зв’язався із нашим тренером. Вона за виступом стежила в онлайн-режимі. І тут музика закінчилася, все стихло, а я не вимкнув звук у телефоні… В результаті так вийшло, що свої коментарі Владислава Костак озвучила вже на загал.

Разом із тим, за Івана та Надію Сіваків вболівали й Українці, які живуть у Фінляндії. Так, ще в аеропорту до спортсменів підійшов місцевий чоловік і сказав, що його дружина – українка. Та й потім вони також зустрічали земляків.

- Фінляндія  - дуже гарна країна. Під час польоту ми майже нічого не бачили через туман. А перед самою посадкою стали виднітися скелі. Взагалі краєвиди були вражаючі – круті обриви, сосни, які, здається, ростуть на камінні, і неймовірні озера. Водночас тут знають про ситуацію в Україні, - переконує Іван Сівак. - Адже Фінляндія сама пережила гібридну війну з Росією. Пам’ять про це живе й досі. Томі місцеві мешканці й цікавляться нашими справами, переживають і співчувають.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.