На багатоповерхівках, смітниках, тракторах: як «просувається» нове лого Рівного?

Три місяці тому міська рада Рівного ухвалила нову концепцію міської айдентики та логотипу міста, розробленого місцевими дизайнерами-активістами. Це рішення стало фінальним акордом кількамісячного «протесту» активних рівнян проти запропонованого владою «бренду Рівного», який мало кому сподобався. У результаті конкурсу (голосування відбувалось в Інтернеті та «вживу») переміг проект аспірантів НУВГП Андрія Цьося та Насті Хмари. Але це було лише початком – нині лише розпочався процес просування нового логотипу, активну участь в якому вирішила взяти Платформа взаємодій «Простір», членами якої й є Андрій та Настя. Задля того, щоб цей малюнок всіляко асоціювався із Рівним. Де б ви його не побачили.

Спочатку логотип з’явився на футболках, які «Простір» надрукував до свята «Музейні гостини». Поки що футболки з авторським дизайном «батьків» логотипу у продаж не надійшли, їх активно замовляють у самих «просторівців». Нині ж у організації активно розглядають ідею створення соціального підприємства, яке створюватиме та реалізовуватиме сувенірну продукцію із новим лого, а прибуток направлятиме на соціальні проекти. До речі, подібним бізнесом займається відома івано-франківська формація «Тепле місто».

Водночас, рівненський логотип знаходиться у «вільному плаванні», його можуть використовувати усі, хто захочуть. Розробники, а також член правління «Простору» Олександр Ковальчук зробили сайт, де розмістили як презентацію лого і всієї айдентики міста на його основі (варіанти використання у різних місцях), так і інструкцію з використання. Мовляв, автори лого дозволяють ними вільно користуватись, але ось змінювати на свій розсуд – не можна. Хоча без цього також не виходить.

Нині, за словами Олександра Ковальчука, йде процес «піару» нового лого серед, власне, рівнян – щоб воно стало пізнаваним у місті. А вже далі – використання його поза межами Рівного.До процесу «реклами» лого серед рівнян долучилась й міська влада. Насамперед, тут замовили брошури з айдентикою, які роздаватимуть на масових святах. Надалі планують замовити набори нової сувенірної продукції, і взагалі, готові вислухати будь-які ідеї з просування нового стилю міста.

Зокрема, саме з подачі міської влади для мотопробігу байкарів до Дня молоді надрукували кілька десятків прапорів із червоним логотипом на білому фоні. Такі ж прапори використовує й Клуб вболівальників рівненського спідвею на своїх змаганнях –їх навіть начепили на трактор із новим устаткуванням для розрівнювання доріжки під час перегонів.

Забрендували себе рівненським логотипом і у одній з найвідоміших мереж кав’ярень «Bazikalo», щоправда, дещо змінивши сам малюнок, що не схвалюють його розробники і власники офіційних прав. У червоній футболці працівники закладуне лишепрацюють, а й їздять у них на всеукраїнські конкурси з мистецтва приготування кави.

Не обходиться і без курйозів – під час реконструкції Привокзальної площі тут не лише замінили бруківку та зняли радянський барельєф, а й встановили нові смітники – із відомим уже «перехрестям з брамою», що викликало жарти у соцмережах.

У останніх, до речі, лого використовують досить активно. Зокрема, публічна сторінка «Твоє Рівне» у мережі Facebook використовує його як аватарку. Як і Народний клуб «Верес», дизайнери якого у колажі також задіюютьлого Рівного поруч ізгербом клубу.

Звісно, використовують авторський малюнок учасників Платформи взаємодій «Простір» не лише віртуально. Компанія «Реноме», що має офіси у багатьох містах, в тому числі, й в Києві, очевидно, бажаючи, щоб їх асоціювали із, насамперед. Рівним. Тому у свій похід з підкорення гори Піп Іван у Карпатах окрім державного взяли ще й прапор із «вишитою брамою», як вже встигли назвати нове лого в Інтернеті.

Але вище всіх, у буквальному сенсі цього слова, пішли мешканці будинку №6 на вулиці Мельника. На висоті останнього поверху багатоповерхівки хтось намалював лого так, щоб його було добре видно здалеку.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.