У Рівному активіст судиться з журналістом

Рівненський активіст Давид Ніколайчук подав позов до суду на кореспондента телеканалу "Інтер" Інну Білецьку, власне на сам телеканал "Інтер" та канал новин "24". Він вимагає від відповідачів спростування, на його думку, неправдивої інформації.

Мова йде про коментар, який журналіст Інна Білецька, надала телеканалу новин "24" щодо подій за фактом прес-конференції, яка відбулася у готелі "Козацький" у місті Київ. Нагадаємо, 21 лютого 2016 року, деякі ЗМІ заявили, що відбулося захоплення готелю "Козацький". Під час штовханини, серед присутніх осіб, Інна Білецька впізнала подружжя рівнян - Давида Ніколаєва та Любов Українчук. У той же день, журналіст дала коментар каналу новин "24" наступного змісту: "Люди, які замішані у великій кількості, ну, таких м’яко кажучи напівкримінальних ситуацій. Одна з останніх ситуацій, це була історія, коли голову профспілки Миколу Шершуна, люди в балаклавах запхали в смітник. Власне я була там на цій події. Я бачила, як там були присутні Любов Українчук і Давид Ніколаєв. А Давид Ніколаєв, якоюсь особливої активної участі в подіях на Майдані взагалі не приймав. Чули про поїздки в АТО, про мародерство в АТО. Чули про те, що цю людину пов’язують з роботою незаконних копачів бурштину".

Цей коментар обурив Давида Ніколайчука. Оскільки, за його словами він служив у зоні АТО і у ніякому мародерстві не замішаний. Він стверджує, що голову профспілок Миколу Шершуна у смітник не кидав, а просто випадково був присутнім у приміщенні Рівненської обласної адміністрації у той час, як сталася подія і спілкувався із заступником голови РОДА.

Спростовує причетність до кримінального минулого свого доверителя, і його адвокат, донька дружини Давида Ніколаєва - Яна Зражевська. Редакції сайту "ВСЕ" адвокат позивача надала ксерокопію відповіді з управління поліції в Рівненський області за підписом полковника поліції П.А. Тарадайка, у якій йдеться, що Давид Ніколайчук до кримінальної відповідальності не притягується, засудженим за кримінальними справами не значиться та в розшуку не перебуває. Копія документу без печатки. Варто зазначити, що і поставлених питань адвоката в управлінні поліції журналіст сайту "ВСЕ" не бачила.

Окрім цього, адвокат позивача Яна Зражевська, надала і інші ксерокопії документів, які, на її думку, спростовують коментар наданий каналу новин "24" Інною Білецькою щодо мародерства у зоні АТО. Зокрема, від громадської організації батальйону національного захисту "Кривбас", за підписом голови організації Ю.О. Сіньковського надійшла відповідь про те, що Давид Ніколаєв та його група в кількості восьми чоловік, справді перебували у зоні АТО.

Тим часом, міністерство оборони України, військово-польова пошта "Б2603" підтверджує те, що з 28 червня 2014 року по 12 грудня 2014 року Давид Ніколаєв безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності в районах проведення АТО. Довідку надав полковник О. В. Мотрій. Власне, адвокат позивача вважає, що усі сказані слова про участь у мародерстві в зоні АТО спростовують вище зазначені документи.

У середу, 12 жовтня 2016 року відбулося чергове засідання. Пред початком розгляду справи, представник позивача Яна Зражевська заявила клопотання про витребування доказів від телеканалу "Інтер" щодо трудових відносин з Інною Білецькою.

- Минулого разу, представник телеканалу "Інтер" у суді зазначив, що Білецька не є працівником каналу і для того, щоб визначити, чи буде наступного разу канал співвідповідачем у справі, у мене виникає потреба витребувати наступні докази: чи є Інна Білецька спеціальним кореспондентом телеканалу "Інтер" чи працює журналіст за договором. На якій підставі, при виконанні своїх службових обов’язків, як журналіст використовує логотипи та символіку телеканалу "Інтер", - зазначає представник позивача Яна Зражевська. - У разі наявності у телеканалу з Інною Білецькою договору, чи наявності статусу кореспондента каналу, чи мала вона право давати коментар іншому телевізійному каналу в якості журналіста «Інтеру». Чи отримувала журналіст від "Інтеру" завдання щодо висвітлення інформації обумовленої у позовній заяві саме на телевізійному каналі новин "24". Також, витребувати у каналу новин "24" диск повного запису сюжету. Окрім того, з’ясувати чи перебуває Інна Білецька у трудових відносинах із каналом новин «24» і чи отримувала від них журналістське завдання і в якості кого, вона надавала свій коментар каналу новин "24". Необхідно зясувати, чи пані Білецька від себе особисто давала коментар як фізична особа чи усе-таки вона працювала як журналіст.

Таке клопотання адвоката позивача суддя задовольнила. Тим часом сам Давид Ніколаєв вимагає виключно спростування та вибачень від Інни Білецької:

- Я хочу знати, хто має відповідати за усі брехливі слова Білецької - канал "Інтер", чи вона сама. Мене не цікавить де вона працює, мене цікавить спір цього всього, те, що вона представляючись працівником телеканалу "Інтер" облила брудом весь мій підрозділ. Я хочу від неї вибачень.

Тетяна Голубока, представник Інни Білецької у судовому засіданні заявила, що телеканал "Інтер" не є роботодавцем Інни Білецької, вона працевлаштована в іншій юридичній структурі. На її думку, немає жодних правових підстав, притягувати до відповідальності канал «Інтер» немає, оскільки відповідальність несуть лише ті, хто поширював і транслював інформацію.

Окрім того, адвокат Тетяна Голубока заявила і свої клопотання. За словами адвоката, її довірителька не заперечує, що давала коментар каналу, але її слова вирвані із контексту. Тому адвокат просить витребувати у каналу новин "24" повний аудіозапис коментаря. У якості свідків, за клопотанням адвоката Інни Білецької допитають Ірену Нагорну, яка може підтвердити обставини, якими спростовується фраза: "Одна з останніх ситуацій, це була історія, коли голову профспілки Миколу Шершуна, люди в балаклавах запхали в смітник. Власне я була там на цій події. Я бачила, як там були присутні Любов Українчук і Давид Ніколаєв".

Вказаний свідок, за словами адвоката, також була на цих подіях і може підтвердити правдивість слів Білецької. Також, у якості свідка долучили і Олену Чернецьку, журналіста каналу новин "24", яка брала коментар у Інни Білецької та журналіста "Четвертої влади" Дмитра Бондара, який підтвердить обставини спірного висловлювання: "А Давид Ніколаєв, якоюсь особливої активної участі в подіях на майдані взагалі не приймав. Чули, чули про поїздки в АТО, про мародерство в АТО".

Також до матеріалів справи були долучені роздруківки публікацій з інтернет-видань на яких побудована лінія захисту Інни Білецької, оскільки, за словами адвоката відповідачки, журналіст не визнає позовних вимог до себе, так як вона вважає що це були її оціночні судження, які гуртувалися на публікаціях у ЗМІ, з яких журналіст отримала інформацію.

Для ознайомлення з долученими доказами до справи, адвокат позивача, попросила час на ознайомлення. Наступне судове засідання призначили 14 листопада на 14:40.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.