Книжкові поради рівнянам. Шерил Сендберг: «Включайся!»

Шерил Сендберг: «Включайся!»

Анна Радько, віце-президент НК "Верес", рекомендує рівнянам прочитати книгу про жінок, роботу і жінок в роботі - Шерил Сендберг «Включайся!». Зокрема, Анна звертає увагу на цінні поради - наприклад, якщо жінка хоче підвищення заробітної плати, то твердження «у нас був дуже успішний рік» буде сприйнято краще, ніж «у мене був дуже успішний рік».

Нещодавно, гуляючи поміж полицями книжкового магазину, я натрапила на працю гендиректорки Facebook Шерил Сендберг під назвою «Включайся». Чомусь до книги я спочатку поставилась скептично, сприйнявши її як «типову жіночу психологічну книгу».

Швидко прогорнула сторінки і натрапила на уривок: «Успішність і здатність подобатися іншим позитивно корелюють у чоловіків і негативно – у жінок. Успішний чоловік подобається і чоловікам, і жінкам. Успішна жінка часто не подобається особам обох статей». Цитата зацікавила, і, трошки повагавшись, все ж понесла книгу до каси.

книги, поради, сайт ВСЕ, відгук Анни Радько на книгу Шерил Сендберг: «Включайся!»

Питання ґендеру

Раніше я вже зустрічала цікаві роздуми стосовно впливу відношення чоловіків до жінок на загальний розвиток суспільства у пострадянському просторі. У книзі Януша Вишневського «Інтимно» всього декілька абзаців на цю тему спонукають до цікавих роздумів на кшталт: «що було першим: яйце чи курка?». Це ми жінки так реагуємо на чоловіче сприйняття нас чи ми самі його формуємо?

У книзі «Включайся» питання гендеру висвітлюється фактично в усіх розділах, це основна проблематика книги. Шерил розглядає стереотипи, що найболючіше вдаряють по жінкам у сферах: робота, сім’я, навчання. Наводяться цікаві статистичні дані і факти, ставляться болючі для багатьох представниці слабкої статі питання несправедливого ставлення чоловік-керівників, чоловіків-колег, чоловіків у сім’ї.

Для скептиків одразу зауважу, що автор багато уваги приділяє жіночим «внутрішнім перепонам» і закликає жінок боротись із власними внутрішніми стереотипами, - наприклад, жінки прагнуть рівності і поваги чоловіка до професії та розподілу з ним домашніх обов’язків, і, водночас, перші ж засуджують осіб протилежної статі, що займається більше сім’єю, аніж кар’єрою.

Взагалі питання «гендерної рівності» розкривається з різних ракурсів, це питання пронизує всю книгу, наводяться результати цікавих досліджень, статистичні дані – зі 195 незалежних держав світу жінки очолюють лише 17. В Україні жінки посідають 11,7% місць у Верховній Раді. Загалом у парламентах світу питома вага жінок становить 20%, в Європарламенті – близько 35%.

Мою увагу привернув той факт, що жінки ведуть переговори так само успішно як і чоловіки, коли відстоюють інтереси інших, адже в такому разі їхні зусилля не буде сприйнято як спрямовані на отриманні персонального зиску. Цікаво було відмітити, що я теж досягаю кращих результатів при проведенні переговорів на користь команди і соромлюсь відстоювати свою позицію при переговорах стосовно власної вигоди.
З цього приводу в книзі багато пояснень: амбітних чоловіків суспільство сприймає позитивніше, а від жінки здебільшого очікується турбота про інших.

Загалом до питання рівності авторка підійшла ґрунтовно і кожен зможе знайти для себе багато цікавих фактів і досліджень у її книзі «Включайся».

Практичні поради

Попри багато роздумів на сторінках книги знайдеться декілька рекомендацій, які варто взяти на замітку кожній жінці, що будує кар’єру. Я взяла для себе наступні:

  • «Думай глобально, дій локально». Правило для переговорів від Шерил Сендберг полягає у тому, що на переговорах жінкам варто вживати «ми» замість «я». Як приклад – якщо жінка хоче підвищення заробітної плати, твердження «у нас був дуже успішний рік» буде сприйнято краще, ніж «у мене був дуже успішний рік».
  • Кар’єра - це гірська стежка, а не драбина. Минають  часи, коли людина, влаштувавшись на  роботу в певну компанію, залишається там надовго, щоб підніматись по кар’єрній драбині крок за кроком. В книзі наведена     статистика по американському ринку праці: в середньому особа віком від 18 до 46 років устигла попрацювати в 11 місцях. Модель «гірської стежки» передбачає, що успіху і найвищого щабля кар’єрної драбини можна досягнути багатьма способами і шляхами.
  • Знайти собі наставницю чи наставника.     
  • Кажи правду. Це надзвичайно важко, але будучи відвертою навколо тебе формується спільноти тих людей, які справді поділяють твою думку.
  • Краще зроблене, ніж ідеальне. Цей слоган вісить у офісі компанії «Facebook». «Мати все» або «встигнути зробити все» - загрозлива пастка для багатьох жінок. Я й сама не раз у нею потрапляла. Шерил пише, що намагатися встигнути все, ще й зробити це бездоганно – найкращий спосіб стати нещасною. А перфекціоністам радить навчитись розставляти пріоритети і бути перфекціоністом лише щодо важливого.

Книга звісно має й цілу низку дискусійних питань. І, вже традиційно, потрібно розуміти, що вона написана автором з іншого оточення і для читача, що перебуває в умовах далеко відмінних від наших. На це варто зважати і не сприймати все так буквально. Переклад теж, на жаль, розчаровує.

Незважаючи на недоліки я все ж часто рекомендую своїм друзям книгу. Легка в читанні, свіжі цікаві дані, хороші приклади - вона точно подарує задоволення читачеві та додасть у розвитку особистості. Отож, включаємось!

P.S. Почитати книгу можна взяти у мене :)

Надсилайте свої рецензії та рекомендації на прочитані книжки за адресою: vserivne@gmail.com

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.