Активісти з усієї України відкриють у Рівному центр для дітей з аутизмом

«Відкрий світ для дітей з аутизмом»

- Найперше, що хочеться сказати, це те, що у нашому суспільстві люди недостатньо обізнані із самою проблемою аутизму. Коли ми взялися за цей проект, то з жахом виявили, що люди поняття не мають про цю хворобу. Буває, що деякі батьки й не здогадуються, що у їх дитини аутизм, нарікаючи незначні на психічні розлади чи затримку розвитку, - розповідає рівнянка Любов Альошко.

Дівчина є одним із ініціаторів реалізації соціального проекту «Відкрий світ для дітей з аутизмом». Команда активістів розраховує відкрити у нашому місті центр для навчання, розвитку та адаптації дітей з аутизмом до повноцінного життя. За планами, центр має відкрити двері уже 9 січня наступного року.

Любов Альошко каже, що однією з важливих місій проекту є просвітницька робота у цьому напрямку. Проект «Відкрий світ для дітей з аутизмом» спрямований не лише на те, щоб знайти ресурси і відкрити принципово новий заклад для таких дітей, а й для того, щоб розповсюдити інформацію про недуг, від якого не застраховані наші майбутні діти чи онуки.

Вікіпедія дає дуже вичерпне визначення терміну аутизму:

Аутизм (грец. autos — «сам»; аутизм — «занурення в себе») - це розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної і невербальної комунікації, повторюваною поведінкою. В аутистів існують складнощі у взаємодії із зовнішнім світом, через це виникають порушення в соціалізації. Людина із аутизмом типово уникає спілкування: усяке порушення повсякденного розпорядку й стереотипів виявляється йому трагедією. Проте інтелект аутиста понижений далеко не завжди, часто виявляються так звані «острівці знання» – області, в яких здібності хворого досягають нормального або навіть геніального рівня.

«Відкрий світ для дітей з аутизмом»

- Важливо знати, що аутизм – не вирок. Якщо з раннього віку виявити недуг і займатися корекцією і соціалізацією дитини, то з часом вона буде готова до певної самостійності. Батькам дітей з аутизмом дуже важко, адже такі дітки потребують постійного догляду. Таку дитину не можна залишати одну ні на хвилину, бо вона може несвідомо нашкодити собі, - каже Люба Альошко. – І ще варто додати, що навіть при тому, що такі діти мають свої обмеження і відхилення, вони часто проявляють особливі таланти в якомусь конкретному навику. Багато відомих митців і геніальних науковців були аутистами. Наприклад, геніальний композитор Моцарт, вчений Енштейн, американський політичний діяч Томас Джефферсон та англійська письменниця Джейн Остін.

У розмові вона часто говорить «ми». На моє питання: «хто це – ми?», усміхається. А потім намагається пояснити.

- Ми – це команда однодумців. Нас уже сорок, але ряди поповнюються. Тобто це люди з різних кутків України, які мають різне життя, роботу, оточення, статус, але хочуть зробити спільну добру справу. Ми дізналися, що у Рівному є проблема і хочемо допомогти її вирішити, - говорить Любов.

Виявляється, у Рівному таки є певний заклад, який займається дітьми з аутизмом. Але для повноцінної роботи не вистачає одного – нормального приміщення.

- Той заклад, який існує – має площу у вісім квадратів. Природно, що не всі охочі можуть туди звернутися і не всіх можуть прийняти. Багато хто, як виявилося, взагалі про нього не знає, - каже дівчина. – Тож ми вирішили створити повноцінний центр, який допоможе багатьом діткам і їхнім батькам.

Люба розповіла, що приміщення вже вдалося знайти. Його виділила в оренду міська рада. За її словами, юридичні нюанси ще вирішуються, але ремонтні роботи в приміщенні вже розпочалися. Із захоплюючим блиском в очах, ентузіастка проекту розповідає про те, яким має бути це приміщення після ремонту.

У 2017 році в Рівному відкриють спеціальний центр для дітей з аутизмом

«Відкрий світ для дітей з аутизмом»

- Повноцінне харчування діток у закладі не передбачене, але там буде невеличка кухня, щоб заварити чаю, підігріти молока чи інших дрібниць. Буде навчальний клас, а також свій власний спортивний зал. Приміщення наполовину цокольне і там вже були підтоплення, але ми взялися за ремонт, тож всі недоліки усунемо. Зробимо також шумоізоляцію, бо це важливо. Такі діти можуть голосно кричати, тож скарги людей нам не потрібні, - розповідає Люба.

«Відкрий світ для дітей з аутизмом»

«Відкрий світ для дітей з аутизмом»

«Відкрий світ для дітей з аутизмом»

Щодо фінансування, то загалом кошторис проекту складає 400 тисяч гривень. Всі кошти на ремонтні роботи, закупку меблів та обладнання кімнат, загалом на все – уже почали збирати. Тобто проект повністю благодійний. Ініціатори залучають спонсорів та проводять благодійні акції по збору коштів на відкриття центру. А також закликають всіх охочих долучитися до доброї справи.

- Гроші звісно потрібні і ми просимо небайдужих людей, як то кажуть, скинутися. Але ми розуміємо, що не всі можуть допомогти фінансово, тож закликаємо допомогти з ремонтом чи будь яким іншим способом, - звертається Любов Альошко до небайдужих рівнян.

Щодо роботи майбутнього центру, то Люба повідомила, що вони вже знайшли потрібних кваліфікованих спеціалістів, які готові до роботи з дітьми з аутизмом. Серед них і батьки таких дітей, які не з чуток знають, що це за недуг і як з ним жити.

- Усі, хто виявить бажання займатися у нашому центрі будуть розподілені по групах за віком. Тобто батьки зможуть залишати своїх дітей у центрі, але не більше, ніж на чотири години до чи після обіду. Повірте, чотири години для таких батьків це не мало. До того ж вони не просто залишатимуть дітей, щоб за ними пригледіли. Цими дітками будуть займатися спеціалісти. Буде проводитися навчальна, коректувальна, адаптувальна робота. І багато іншого, - розповідає дівчина.

Під час розмови виникло і запитання про фінансування роботи центру. Адже, окрім ремонтних робіт у приміщенні та загального облаштування центру, згодом потрібно буде певне грошове забезпечення для підтримки його роботи.

- Орендна плата за приміщення не велика. Якщо не помиляюся – це, буквально, 2-3 тисячі гривень на рік. Оплата комунальних рахунків та заробітна плата буде здійснюватися за рахунок внесків батьків. Це 700 гривень на місяць. Спеціалісти, які займатимуться дітками з аутизмом будуть одержувати не таку вже й велику зарплату – приблизно 3-3,5 тисячі гривень, - повідомила Люба.

За словами Любові Альошко, у Рівному є зареєстрованих близько 50 дітей з аутизмом. І вона наголошує, це ті, хто знає про свою проблему. Створення такого центру у Рівному – справа, безумовно, добра і потрібна.

Охочі допомогти та приєднатися до проекту можуть звертатися за телефоном: (097) 809-13-24 (Любов Альошко).

Стежити за проектом можна у соцмережі Фейсбук за посиланням: https://www.facebook.com/childrenopenworld/

Ключові слова: 

Коментарі

Хотелось бы, чтобы хотя бы один такой центр был в каждом городе Украины. А вот комментарии под статьей еще раз показывают, насколько необходима работа с нашим обществом. Пока общество в целом не научится принимать таких людей, будет очень сложно достичь существенных результатов.

Уважаемый гость))) да, есть ещё люди которые стремятся помогать, делать добро, повышать уровень жизни окружающих людей)))) и я безумно рада что не все такие как вы))))) хочу вам пожелать всего самого хорошего, светлого и положительно))))) ваши комментарии очень цена информация)))))

А що скриньки по супермаркетах уже прибутку не приносять?

Активісти?ха-а-а не смішіть людей!!!зомбікі ЛПішніки неноделані з перевернутими мозгами які по 3 місяця скачуть на тренінгах,в яким в мозгі засовують ідєю що вони самі круті і лвдєрскі

Найкращі фахівці працюють в спецзакладах. 700 гривень дорого. Чергова схема заробляння грошей Погляду.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.