На Рівненщині 2018 рік буде роком Тараса Бульби-Боровця?

На Рівненщині 2018 рік буде роком Тараса Бульби-Боровця?
0
1229
0
На Рівненщині 2018 рік буде роком Тараса Бульби-Боровця?

Сьогодні, 22 грудня, на сесії Рівненської обласної ради депутати підтримали пропозицію депутата Миколи Мельника звернутись до ВР аби 2018 рік зробити роком Тараса Бульби-Боровця на Рівненщині.

Той, хто створив бездержавну армію УПА, Тарас Бульба-Боровець, народився у Шевченків день – 9 березня 1908 р. Звичайне життя бідної сільської дитини. За схожий на картоплину ніс старші діти прозвали Тараса "Бульбою". Малому було образливо, але коли у школі прочитав "Тараса Бульбу", почав пишатися прізвиськом.

З дитинства закарбувалися розповіді діда Юліяна про предка Боровців, який воював на боці гетьмана Мазепи проти Петра I. Першою ж книжкою Тараса, за якою він вчився грамоти, став Шевченків "Кобзар", подарований колишнім вояком армії УНР. З чотирнадцяти років працював у каменоломні. Вільний час Тарас віддавав самоосвіті. У 22 роки відбув військову службу у польській армії. І засяяла світла смуга життя.

Тарас одружився з донькою багатого чеського колоніста в Луцьку Анною Опаченською, придбав у власність Карпилівський гранітний кар’єр, молоді стали виїжджати на модні курорти, де збирались вершки світу. Втім, як свідчить низка повідомлень польської служби безпеки 1933-1935 рр., "багата жінка" допомагала своєму чоловікові грошима у просвітницькій і пропагандистській діяльності на Поліссі.

Тараса Боровця кілька разів заарештовували польські спецслужби, в 1934-35 рр. ув’язнили у Березі Картузькій. Під час більшовицької окупації продовжував роботу з організації націоналістичного підпілля на Поліссі й Волині. На початку німецько-радянської війни сформував і очолив партизанські відділи "Поліської Січі" в місті Олевськ. У лютому 1942 р. повстанські загони на чолі з Боровцем діяли в Костопільському та інших районах. А поряд із високим кремезним отаманом була отаманша: невеличка білявочка, яка й українську опанувала, бійцям шила-прала, при потребі рани повстанцям обробляла.

У березні-квітні 1943 р. вів переговори зі штабом УПА-Північ, однак пропозицію про входження його відділів в єдиний повстанський рух відхилив. У липні 1943 р. перейменував очолювані ним загони в Українську народно-революційну армію і створив спільно з І. Мітрингою Українську національно-демократичну партію. 18-19 серпня 1943 р. УНРА була роззброєна частинами Української повстанської армії. Наприкінці листопада Боровець заарештований гестапо у Варшаві та ув’язнений у концтаборі Заксенгаузен. У цей час він дізнався, що Анну допитували чотири місяці про криївки, сховища боєприпасів, архіви та закатовано на смерть.

Звільнений у вересні 1944 р., Тарас Боровець узяв другий шлюб із Оленою Кушнір.

З 1948 р. жив в еміграції у Канаді, потім у США. Видавав журнал "Меч і воля", створив Українську національну гвардію. Автор спогадів "Армія без держави".​
 

 

15 травня 1981 р. у м. Нью-Йорк, США помер 73-річний Тарас Боровець (псевдо – Бульба, Чуб, Гонта), діяч українського повстанського руху часів Другої світової війни.

Джерело - 

0
# Рівне
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
411
В автотрощі за участі маршрутки та легковиків біля Рівного загинула людина, ще восьмеро поранені
0
Читати далі
1182
Андрій Карауш прокоментував підпал свого авто (ЕКСЛЮЗИВНО)
1
Читати далі
84
В 2021 році Україна може відмовитися від переходу на літній час: названа умова
0
Читати далі
266
У Рівному біля «Суспільного» пікетували Шакирзяна
0
Читати далі
151
#Подаруй_Світло: Зробимо Рівне кращим!  
0
Читати далі
130
Рівненщина отримала 10 «швидких» для допомоги хворим з Covid-19
0
Читати далі
104
Медзаклади Рівненщини працюватимуть на новому обладнанні від Світового банку
0
Читати далі
201
Якою буде погода у Рівному на вихідні
0
Читати далі
346
З понеділка Рівне у «червоній зоні»: якими будуть заборони
0
Читати далі