Чому у Рівному не хочуть фонтан на річці з лайна - заява екологів

Чому у Рівному не хочуть фонтан на річці з лайна - заява екологів
0
987
0
Чому у Рівному не хочуть фонтан на річці з лайна - заява екологів

Рівненська громадська організація "Екоклуб" обурена намірами міської влади Рівного на власний розсуд рятувати річку Устю. З цього приводу екологи оприлюднили заяву

Ноу-хау по-рівненськи: мер міста В.Є. Хомко проанонсував облаштування на річці Устя трьох фонтанів-аераторів.

Для цього уже пробурили три свердловини, щоб "діставати чисту артезіанську воду і не просто її впускати в озеро, а розпилювати її і насичувати киснем" (с).

Екоклуб здивований таким рішенням міської ради. Рівне уже значно виснажило артезіанський басейн для питного водопостачання.

А зараз ми будемо використовувати найчистішу артезіанську воду ще й для того, аби розбавляти фекалії в Усті. Наприкінці березня Екоклуб надіслав петицію із підписами 300 рівнян із місцями скидів в Устю та вимогою їх припинити.

Мер відповів, що "розглядається питання щодо забезпечення дотримання природоохоронних вимог та розроблення заходів по виявленню несанкціонованих стоків".

Серйозно, аератори наш план збереження річки?

Крім того з цього приводу заяву оприлюднила і "Рада Реформ Рівного": 

Дякуємо за Вашу відповідь на петицію Екоклуб №243 щодо порятунку Усті від 30.03.2018р. Об’єднання громадських організацій «Рада реформ Рівного» змушена констатувати, що лист не відповідає по суті на жодне з питань петиції. Зокрема, 300 підписів від громади Рівного було зібрано за 2,5 дні під петицією з наступними положеннями:
• Негайно тампонувати (тобто, повністю закрити труби) всі позначені на карті скиди стічних вод та представити публічний звіт про виконані роботи.
• Припинити виділення під забудову ділянок, що не мають каналізації.
• Провести каналізацію по вулицях, де вона відсутня.
• Створити робочу групу зі збереження Усті із числа депутатів міської ради, службовців, науковців та представників громадськості та розробити до кінця 2018 року план заходів з перетворення річки Усті на чисту та безпечну водойму.
• Забезпечити дотримання природоохоронних вимог у заплаві річки Устя.

Відповідь на ці звернення наступна: «на даний час розглядається питання щодо забезпечення дотримання природоохоронних вимог та розроблення заходів по виявленню незаконних скидів в р.Устя».

Екоклуб готовий у будь-який зручний для Вас час безкоштовно продемонструвати безпосередньо на річці кожен зі скидів, вказаних на карті: https://goo.gl/5s1UUU. Немає потреби витрачати на їх пошук бюджетні кошти.

Рада реформ Рівного звертає Вашу увагу, що ігнорування інших піднятих у петиції питань порушує пункт 4.3.3. Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, Затвердженого Рішенням Рівненської міської ради 16.06.2016р. № 813 «Відповідь на електронну петицію, яка оприлюднюється, обов’язково має містити перелік фактів, аргументів, обставин, які обґрунтовують рішення про підтримку чи непідтримку петиції». Ігнорування Положення є дискредитацією участі громади у підготовці та прийнятті рішень органів місцевого самоврядування.

Вимагаємо дотримуватися Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій та відреагувати на всі підняті Екоклубом у петиції питання щодо захисту річки Устя від несанкціонованих скидів.

0
# Володимир Хомко # Устя # Екоклуб‎
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
104
«Дві правди»: український погляд на Волинську трагедію 1943–1944 років
0
Читати далі
151
«Всі втомились»: Зеленський просить не поспішати з продовженням карантину
0
Читати далі
50
Укрзалізниця відновила продаж квитків на 100% місць у поїздах
0
Читати далі
81
Агенція регіонального розвитку продовжить втілювати бізнес-ідеї та проекти на Рівненщині
0
Читати далі
79
Верховна Рада обрала голову НБУ
0
Читати далі
158
У Рівненському районі згорів автомобіль
0
Читати далі
224
За добу на Рівненщині виявили +30 хворих на Covid-19
0
Читати далі
462
Що й до чого прикладати: як без готівки оплатити проїзд у рівненських тролейбусах
0
Читати далі
78
Зеленський вніс в Раду закон для підтримки креативних індустрій: що це означає
0
Читати далі