Ефективність вакцини Pfizer через пів року падає майже вдвічі — дослідження

Ефективність вакцини Pfizer через пів року падає майже вдвічі — дослідження
0
Ефективність вакцини Pfizer через пів року падає майже вдвічі — дослідження

Ефективність вакцини проти коронавірусу від Pfizer/BioNTech через 6 місяців після завершення вакцинації знижується з 88% до 47%.

Про це свідчать дані дослідження вчених з компанії Pfizer та Kaiser Permanente (американська мережа з охорони здоров’я зі штаб-квартирою в Окленді, Каліфорнія), які опублікували в медичному журналі Lancet.

Ці дані попередньо вже оприлюднювали у серпні, але ще не мали експертної оцінки. Дослідники з Pfizer і Kaiser Permanente вивчили електронні медичні картки приблизно 3,4 мільйона людей, які були пацієнтами в період із грудня 2020 року — коли вакцина вперше стала доступною — по серпень 2021 року.

Потенційним обмеженням дослідження була відсутність даних про дотримання людиною маскового режиму і частоту ймовірного контакту з вірусом.

Аналіз показав, що ефективність вакцини в запобіганні госпіталізації і смерті залишалася високою — 90% протягом принаймні шести місяців, навіть проти небезпечнішого штаму «Дельта».

Але дані дають можливість зробити висновки, що ефективність вакцини проти штаму «Дельта» протягом першого місяця після другого щеплення становить 93%. Вона знижується до 53% через 4 місяці. Проти інших штамів ефективність знизилася до 67% з 97%.

Третя доза

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США раніше дозволило колоти бустерну третю дозу вакцини Pfizer/BioNTech літнім людям і американцям, які мають високий ризик заразитися.

Напередодні Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) також рекомендувало колоти додаткову бустерну дозу вакцин проти COVID-19 від BioNTech/Pfizer та Moderna людям зі значно ослабленою імунною системою.

Pfizer та BioNTech почали досліджувати можливість введення третьої дози вакцини ще в лютому, щоби краще зрозуміти імунну відповідь проти нових варіантів вірусу. На початку липня вони заявили, що отримали «обнадійливі дані» щодо введення додаткових доз.

Окрім того, про можливість вводити ще одну, «бустерну» дозу вакцини говорили в іншій американській компанії ㅡ Moderna. Таким чином у компанії хочуть протистояти «південноафриканському» (Beta) варіанту коронавірусу. Наскільки додаткове щеплення буде ефективним та безпечним, має перевірити Національний інститут алергії та інфекційних хвороб США.

Ідея введення третьої дози вакцини стає дедалі актуальнішою у країнах, які розпочали свою кампанію щеплень раніше за інших. Зокрема через побоювання поступового зниження імунітету у вакцинованих людей.

За матеріалами: Громадське

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
У Вараші внаслідок ДТП загинув неповнолітній мотоцикліст
0
Читати далі
Легковий автомобіль, ремонт приміщення ЦНАПу та ліфтів у Рівному: які тендери проводять громади Рівненщини
0
Читати далі
На Рівненщині затримано правоохоронця, який налагодив схеми уникнення мобілізації
0
Читати далі
росія навряд чи спроможна захопити Харків без додаткових сил, але прагне заволодіти Вовчанськом
0
Читати далі
Чи потрібно українським дітям за кордоном ходити у дві школи: відповідь МОН
0
Читати далі
На Рівненщині затримали агента фсб, який готував ракетні удари по області
0
Читати далі
Спортсмен з Рівненщини здобув дві нагороди на чемпіонаті Європи.
0
Читати далі
На Рівненщині трирічний хлопчик випав із вікна
0
Читати далі
Чи будуть введені обмеження електропостачання в Україні
0
Читати далі