У четвер, 11 жовтня, Клесівська селищна рада підписала Меморандум про взаємодію із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної програми "Громада, дружня до дітей та молоді".
Участь у підписанні взяли: зі сторони Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні - керівник проектів соціальної політики ЮНІСЕФ в Україні Наталія Бородчук та селищний голова Василь Гриник - зі сторони Клесівської громади.
Про намір приєднатися до глобальної ініціативи ЮНІСЕФ заявили більше 160 міст та об'єднаних територіальних громад з усієї України. Клесівська громада увійшла до першої когорти муніципалітетів, які є лідерами у впровадженні ініціативи та отримують технічну підтримку ЮНІСЕФ.
Наталія Бородчук, керівник проектів соціальної політики ЮНІСЕФ в Україні, зазначила:
"Сьогодні підписання меморандуму відбувається в молодій громаді, яка всього за 2 роки встигла втілити чимало проектів. Ми впевнені, що участь у реалізації ініціативи "Громада, дружня до дітей та молоді" сприятиме також і захисту прав дітей і молоді в громаді, а ЮНІСЕФ завжди сприятиме цьому".
Василь Гриник, Клесівський селищний голова, зауважив:
"Для нас велика честь потрапити до переліку лідерів ініціативи ЮНІСЕФ. У нашій громаді чимало проблем, проте ми прагнемо вирішувати їх та створювати необхідні умови для розвитку та проживання молоді. Впевнені, що вдасться об'єднати зусилля усіх зацікавлених сторін для такої високої мети".
Меморандум окреслює порядок участі міста у глобальній Ініціативі та передбачає надання організаційної і технічної допомоги зі сторони ЮНІСЕФ. Підписання документу є першим кроком до отримання офіційного статусу "Громада, дружня до дітей та молоді". Документ зокрема підтверджує зобов'язання громади створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.
Процес здобуття статусу "Громади, дружньої до дітей та молоді" має визначену процедуру і передбачає активне залучення дітей та молоді на всіх етапах. Першим етапом є проведення аналізу становища дітей та молоді у громаді. Далі міська влада зобов'язується розробити та прийняти план дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для цих груп населення. Муніципалітет також повинен забезпечити ресурси для виконання прийнятого плану.
Після впровадження плану дій громада пройде через процес незалежної оцінки, та в разі успішного виконання цього плану - отримає статус "Громади, дружньої до дітей та молоді".
Про ініціативу: Ініціатива "Громада, дружня до дітей та молоді" - це глобальний рух, який об'єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді. З часу створення у 1996 році, до програми приєдналися понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п'яти континентах. На сьогодні ініціатива "Громада, дружня до дітей та молоді" охоплює понад 30 мільйонів дітей.
29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи "Громада, дружня до дітей та молоді" між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами.
Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України"; Асоціація органів місцевого самоврядування "Асоціація об'єднаних територіальних громад" та Громадська спілка "Національна молодіжна рада України".
Про ЮНІСЕФ: У всій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами працюють у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.