Хто з депутатів Рівнеради може втратити мандат?

Хто з  депутатів Рівнеради може втратити мандат?
0
Хто з  депутатів Рівнеради може втратити мандат?

 

Понад 88 % депутатського складу Рівненської міськради спромоглося прозвітувати про свою діяльність за більше, ніж рік каденції. Лише п’ять обранців можуть стати першими, хто втратить мандат за невиконання обов’язку перед виборцями.

Про це повідомляє прес-служба Інституту Республіка.

Із 42 депутатів Рівненької міськради 37-ро подали та опублікували звіти діяльності за рік служіння народу. Інших п’ятьох «ластівок» може чекати сумна доля - відправлення у вільний політ за порушення ст. 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

Адже звітування - обов’язок депутатів, який вони повинні виконувати щорічно, а можна й частіше, якщо цього забажають виборці чи органи самоорганізації населення. Анонсування, де і коли відбуватиметься звітування, проводять ЗМІ, а місцева рада покриває витрати на їх проведення з місцевого бюджету. Окрім того, місцева влада зобов’язана всіляко сприяти депутатам в організації зустрічей та підготовці. Це може бути допомога щодо надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів тощо.
У зв’язку з тим, що досить часто звітування плутають із звичайним інформуванням, Інститут «Республіка» проаналізував законодавство, що стосується звітування та безпосередньо - на десерт - самі звіти депутатів місцевих рад у розрізі населених пунктів України та політичних партій, представлених у місцевих радах.
Для визначення лідерів та аутсайдерів було взято 24 населених пункти з території усієї України (де діє ВІ «Активна Громада»), до місцевих рад яких у жовтні 2015 р. обрано 880 депутатів, що представляють 31 політичну партію.
Станом на 25 квітня 2017 року надали звіти, які були оприлюднені у ЗМІ або на сайтах органів місцевого самоврядування (далі - ОМС), 382 депутати, тобто 43,4% від загальної кількості.

Результатом у 88 % Рівне обійшло низку міст районного та навіть обласного значення, наприклад, Черкаси, Суми, Вінницю й Тернопіль. Що ж до партійної приналежності, то повним складом звіти подали представники «Самопомочі» - 6, «Свободи» -7, «Солідарності» - 9 та «Укропу» - 3. А от обранці від «Батьківщини» - 6 із 8-ми необхідних, «Громадського контролю» - 4-ро з 5-ти, «Радикальної партії» - 2 із 4-х. Саме вони можуть стати першими, кому доведеться скласти мандат, а саме: Бабат Олександр, Кульчинська Галина, Немеш Василь, Стасюк Роман, Стельмащук Святослав.

Олександр Бабат

Галина Кульчинська

Василь Немеш

Роман Стасюк

Святослав Стельмащук

На фоні загальної картини, медаль «За найкраще звітування» заслуговують депутати Кропивницької міської ради (92,85%, або 39 з 42 депутатів), Южненської міської ради (92,3%, або 24 з 26-ти), Ужгородської міської ради (91,66%, або 33 з 36 депутатів), Кам’янець-Подільської міської ради (86,1%, або 31 з 36 депутатів), Луцької міської ради (85,7% або 36 з 42-ох), Добропільської міської ради (85,3% або 29 з 34 депутатів).
Нульовим показником відзначилися у Дергачах (Харківська обл.), Жмеринці (Вінницька обл.), Запоріжжі, Зінькові (Полтавська обл.), Обознівці (Кіровоградська обл.) та Рубіжному (Луганська обл.), де свої звіти не подав жоден з обранців, а також у Херсоні (1 звіт депутата) та Скадовську (2 звіти депутатів).

Як бачимо, партійна дисципліна в частині подання звітів більше схожа на хвіст півня – така ж строката та різнобарвна, а простіше кажучи – мало в яких місцевих радах існує.
Варто зазначити, що громадяни мають право на вільний доступ до звіту про діяльність свого обранця. Відповідно до закону «Про статус депутатів місцевих рад» обранець завчасно, за 7 днів, повинен повідомити, де буде відбуватися зустріч із виборцями через медіа або в інший спосіб. На цій зустрічі й відбувається безпосереднє «інформування» виборців про роботу. А вже потім депутат інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його діяльністю.

Що стосується самого тексту, то у звіт депутат повинен включити відомості:
- про свою діяльність у раді та в комісіях;
- про роботу у виборчому окрузі;
- про прийняті радою та її органами рішення, хід їх виконання;
- про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.
Не слід забувати, що неподання звіту депутатом є підставою для його відкликання, у силу положень ст. 37 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад». А оскільки вже пройшов більше, ніж рік з моменту обрання переважної більшості депутатів, протягом якого було заборонено їх відкликати, то перші «ластівки», які не подали звіти, можуть втратити мандат дуже швидко.

 

0
# Рівне # депутати міської ради # звіти
Найцікавіші матеріали
Коли застосовують зубний протез метелик і в чому його переваги: розбираємося в технології
0
Читати далі
У мережі вийшов новий трейлер гри S.T.A.L.K.E.R. 2 — у роковини катастрофи на ЧАЕС
0
Читати далі
Українці можуть залишатися у ФРН і з недійсним паспортом
Українці можуть залишатися у ФРН і з недійсним паспортом
0
Читати далі
Час Future Perfect Continuous в англійській мові: що потрібно про нього знати
Час Future Perfect Continuous в англійській мові: що потрібно про нього знати
0
Читати далі
Перепливли річку, щоб повернутися в Україну: прикордонники виявили двох чоловіків поблизу українсько-польського кордону 
Перепливли річку, щоб повернутися в Україну: прикордонники виявили двох чоловіків поблизу українсько-польського кордону 
0
Читати далі
Чим краще обробити рану: спиртом, йодом, перекисом водню чи хлоргексидином
0
Читати далі
США вкотре довели, що є лідером вільного світу
0
Читати далі
У Рівному відбувся унікальний благодійний бранч «ПроЯвляйся»
0
Читати далі
У Рівненському районі у ДТП загинула пішохідка
0
Читати далі