Карантин в садочках: які права батьків на відпустку (ВІДЕО)

Карантин в садочках: які права батьків на відпустку (ВІДЕО)
0
357
0
Карантин в садочках: які права батьків на відпустку (ВІДЕО)

З 16 березня всі дитячі садки Рівного та області закриті на тритижневий карантин у зв’язку з поширенням коронавірусу. Як бути у цій ситуації батькам, чи існує альтернатива садочкам, а також чи можна на три тижні взяти відпустку за свій рахунок?

У Кодексі законів про працю передбачено, що в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати, тобто це не є право роботодавця – надати чи не надати. Коли вводиться карантин – тоді на період дії карантину. Знову ж таки, має бути певний порядок: потрібно звернутися із заявою відповідного зразка, має бути або довідка навчального закладу про перебування на карантині, або ж копія наказу про те, що вводиться карантин.

Начальник відділу праці Управління Держпраці в області Юрій Морозюк:

– Якщо роботодавець не реєструє заяву добровільно, значить, заяву необхідно направити рекомендованим листом з повідомленням на адресу підприємства. В разі того, що заява не буде задоволена, звертатися до нас. По розгляду звернення одного із батьків буде проведення інспекційне відвідування, перевірка з цих питань.

Управління Держпраці дає припис усунути порушення і вказує у ньому конкретні строки. У разі невиконання роботодавцю загрожує штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати.

За матеріалами Суспільного

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: