Карантин в Україні: чи скасують з 22 червня, умови та критерії

Карантин в Україні: чи скасують з 22 червня, умови та критерії
0
2667
0
Карантин в Україні: чи скасують з 22 червня, умови та критерії

В Україні продовжує діяти адаптивний карантин, запроваджений з 22 травня по 22 червня. Попереду ще принаймні два запланованих послаблення обмежень.

Чи закінчиться карантин з 22 червня

Найближчим часом в Україні мають відбутися два пом’якшення карантину – 10 і 15 червня. Міністерство охорони здоров’я спостерігатиме, як ці послаблення вплинуть на епідемічну ситуацію в країні.

За словами заступника очільника МОЗу, головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, якщо ситуація буде на такому ж рівні – міністерство знову буде переглядати карантин. І його адаптивність буде, ймовірно, не на обласному рівні, а на рівні населеного пункту.

Подальше послаблення карантинних обмежень в областях можливе за трьох основних умов. Йдеться, зокрема, про такі:

– загальна кількість нових випадків коронавірусу за останні 7 днів на 100 тисяч населення (інцидентність). Вона має становити менш як 12 людей на 100 тисяч населення;

– завантаженість ліжок у лікарнях, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. Цей показник має бути менш ніж 50%;

– середня кількість ПЛР-тестувань (понад 12 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів). Загалом подальші рішення щодо зняття карантинних обмежень залежатимуть від епідемічної ситуації не лише в Україні, а й у державах Європейського Союзу, які першими увійшли в епідемічний процес.

Наступне послаблення карантину: які заборони знімуть

В Україні з 10 червня мають намір відкрити різні установи. Так, планується дозволити роботу:

– кінотеатрів, санаторіїв та дитячих таборів;

– повноцінну роботу ресторанів і кафе, тобто у приміщеннях, а не лише на відкритих терасах;

– проведення культурно-мистецьких заходів.

Звісно ж, усе це стане можливим за умови сприятливої епідемічної ситуації. До того ж вказані заклади, у разі відкриття, запрацюють з певними епідемічними обмеженнями, серед яких – перебування не більш ніж 1 людина на 5 кв. метрів.

Нагадаємо, з 1 червня Україна перейшла на третій етап ослаблення карантину, скасувавши чергові обмеження. Йдеться насамперед про відновлення роботи спортзалів і басейнів, а також запуск залізничного транспорту і міжобласних перевезень автотранспортом.

За матеріалами УНІАН
 
Читайте також: В ОДА відзвітувались про роботу Штабу з протидії COVID-19

Читайте також: Студія «Квартал 95» перерахувала в фонд допомоги лікарям півмільйона гривень

Читайте також: В Україні за добу 328 нових хворих коронавірусом

0
Суспільство
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: