Медичний цуцванг: чому на Рівненщині медики можуть залишитися без грошей, а пацієнти без лікування?

Медичний цуцванг: чому на Рівненщині медики можуть залишитися без грошей, а пацієнти без лікування?
0
5375
0
Медичний цуцванг: чому на Рівненщині медики можуть залишитися без грошей, а пацієнти без лікування?

В деяких районах прогнозують недоплати по заробітній платі працівникам медичних установ. Все через те, що Держава не може в повному обсязі виконати зобов`язання... або не хоче, адже у певних районах керівництво не дослухається до змін та реформ. То чого чекати медикам - розбирались "ВСЕ".

Працівники медичних закладів фінансуються з Державного бюджету субвенцією. Нещодавно, з державного бюджету надійшла дотація, що дозволить виплатити медикам частину грошей. Проте цих грошей мало. Керівник обласного департаменту фінансів Лідія Біляк каже: 

 

"Обсяг такої дотації складав 602 мільйони гривень. Але, порівняно з фактичними видатками минулого року, потрібно було додати ще 25%. Були залучені всі власні ресурси місцевих бюджетів  – і перевиконання, і спрямування вільного залишку, і економія бюджетних коштів, однак на сьогодні ми маємо незабезпеченість заробітної плати у бюджетній сфері і видатків на енергоносії саме по цих двох галузях основних у сумі 98 мільйонів,” – коментує пані Лідія Біляк.

 

Причиною критичних недостач по фінансах є непроведення рекомендованої оптимізації медичних закладів. В Сарненському районі не було скорочено ліжкомісць і отимізовано пропорційно медичних працівників і саме тому бюджету Сарненської районної ради довелося виділити 12 мільйонів гривень додатково. А от на Здолбунівщині, у селищі Мізоч було оптимізовано одне із відділень Здолбунівської ЦРЛ. Це допомогло їм отримати пропорційно більшу дотацію та трохи зменшити навантаження на власний бюджет:

 

 

"Якщо не проведена додаткова оптимізація – це навантаження саме на місцевий бюджет. Сарненський район (не проводив закриття відділень- ред) вже виділив з районного бюджету 12 мільйонів і просять додатково,” – коментує заступнця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук- Кривко.

Розуміючи важливість роботи медичного закладу районні бюджети області частково дофінансовували зарплатню медичного персоналу власних комунальних закладів:

 

 

Проте, далеко не у всіх. Як видно з графіку - Здолбунівщина виділила всього 27 000 грн при потребі щонайменше 1 500 000 грн. У цьому районі районни бюджет не готовий платити працівникам ЦРЛ і вперто чекає субвенцію. 

 

 

"Видатки на оплату праці здійснюються за рахунок Державного бюджету. Виплата ЗП працівникам закладів охорони здоров’я не віднесена до повноважень місцевих рад. На даний час очікується надходження медичної субвенції,"- коментує заступник голови районної ради, член госпітальної ради Олександр Бухало.

 

У разі якщо влада у районах не візьме відповідальності і не додасть коштів з власних бюджетів, медикам прогнозують вимушені "канікули". Особливо це стосується районів Рівненщини, де не відбулося жодного об`єднання в ОТГ та збалансування витрат.Де проігнорували вимогу значно скоротити і оптимізувати комунальні медичні заклади. Наразі, навіть в ОДА не знають чи буде до кінця року додано заробітну плату субвенцією і навіть якщо буде, то в якому обсязі. 

Пояснення тому одне: якщо в районах відчувають потребу в такій кількості працівників, не дослухаються до вимоги перевести в селах вторинну ланку в первинну і сімейних лікарів - діставайте власні гаманці. Бо може прийти момент коли лікарям урветься терпець і на вхідних дверях ЦРЛ висітиме замок. 

 

Фото ФБ, Рівне Вечірнє, Здолбунів Медіа

0
Політика Суспільство # Здолбунів # Світлана Богатирчук-Кривко # медична реформа
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
61
«Кардинал-Рівне» здобув першу перемогу у сезоні
0
Читати далі
145
26 вересня в Україні оголошено день жалоби за загиблими в авіакатастрофі під Чугуєвим
0
Читати далі
979
У Рівному стане світліше (ЗАХІД СКАСОВАНО)
0
Читати далі
443
Тепер офіційно: Віталій Коваль йде в мери Рівного
0
Читати далі
621
У Рівному партія видалила відео своєї конференції, щоб приховати порушення: її можуть не допустити до виборів
0
Читати далі
219
У роботі Telegram та Facebook стався збій
0
Читати далі
370
Народний депутат України Олександр Ковальчук відстоює виборчі права рівнян
0
Читати далі
271
Користувачів VK та інших російських соцмереж поставлять на облік
0
Читати далі
167
Снаряди в землі: де їх найбільше на Рівненщині та як не наробити біди, якщо знайшли
0
Читати далі