Медичний цуцванг: чому на Рівненщині медики можуть залишитися без грошей, а пацієнти без лікування?

Медичний цуцванг: чому на Рівненщині медики можуть залишитися без грошей, а пацієнти без лікування?
0
4939
0
Медичний цуцванг: чому на Рівненщині медики можуть залишитися без грошей, а пацієнти без лікування?

В деяких районах прогнозують недоплати по заробітній платі працівникам медичних установ. Все через те, що Держава не може в повному обсязі виконати зобов`язання... або не хоче, адже у певних районах керівництво не дослухається до змін та реформ. То чого чекати медикам - розбирались "ВСЕ".

Працівники медичних закладів фінансуються з Державного бюджету субвенцією. Нещодавно, з державного бюджету надійшла дотація, що дозволить виплатити медикам частину грошей. Проте цих грошей мало. Керівник обласного департаменту фінансів Лідія Біляк каже: 

 

"Обсяг такої дотації складав 602 мільйони гривень. Але, порівняно з фактичними видатками минулого року, потрібно було додати ще 25%. Були залучені всі власні ресурси місцевих бюджетів  – і перевиконання, і спрямування вільного залишку, і економія бюджетних коштів, однак на сьогодні ми маємо незабезпеченість заробітної плати у бюджетній сфері і видатків на енергоносії саме по цих двох галузях основних у сумі 98 мільйонів,” – коментує пані Лідія Біляк.

 

Причиною критичних недостач по фінансах є непроведення рекомендованої оптимізації медичних закладів. В Сарненському районі не було скорочено ліжкомісць і отимізовано пропорційно медичних працівників і саме тому бюджету Сарненської районної ради довелося виділити 12 мільйонів гривень додатково. А от на Здолбунівщині, у селищі Мізоч було оптимізовано одне із відділень Здолбунівської ЦРЛ. Це допомогло їм отримати пропорційно більшу дотацію та трохи зменшити навантаження на власний бюджет:

 

 

"Якщо не проведена додаткова оптимізація – це навантаження саме на місцевий бюджет. Сарненський район (не проводив закриття відділень- ред) вже виділив з районного бюджету 12 мільйонів і просять додатково,” – коментує заступнця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук- Кривко.

Розуміючи важливість роботи медичного закладу районні бюджети області частково дофінансовували зарплатню медичного персоналу власних комунальних закладів:

 

 

Проте, далеко не у всіх. Як видно з графіку - Здолбунівщина виділила всього 27 000 грн при потребі щонайменше 1 500 000 грн. У цьому районі районни бюджет не готовий платити працівникам ЦРЛ і вперто чекає субвенцію. 

 

 

"Видатки на оплату праці здійснюються за рахунок Державного бюджету. Виплата ЗП працівникам закладів охорони здоров’я не віднесена до повноважень місцевих рад. На даний час очікується надходження медичної субвенції,"- коментує заступник голови районної ради, член госпітальної ради Олександр Бухало.

 

У разі якщо влада у районах не візьме відповідальності і не додасть коштів з власних бюджетів, медикам прогнозують вимушені "канікули". Особливо це стосується районів Рівненщини, де не відбулося жодного об`єднання в ОТГ та збалансування витрат.Де проігнорували вимогу значно скоротити і оптимізувати комунальні медичні заклади. Наразі, навіть в ОДА не знають чи буде до кінця року додано заробітну плату субвенцією і навіть якщо буде, то в якому обсязі. 

Пояснення тому одне: якщо в районах відчувають потребу в такій кількості працівників, не дослухаються до вимоги перевести в селах вторинну ланку в первинну і сімейних лікарів - діставайте власні гаманці. Бо може прийти момент коли лікарям урветься терпець і на вхідних дверях ЦРЛ висітиме замок. 

 

Фото ФБ, Рівне Вечірнє, Здолбунів Медіа

0
Політика Здоров'я # Здолбунів # Світлана Богатирчук-Кривко # медична реформа
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
131
"Кардинал-Рівне" поступився у повторному матчі проти "Рекорда"
У повторній грі проти чемпіонів Польщі у Бєльсько-Бялій футзальний «Кардинал-Рівне» зазнав поразки - 2:5.
0
Читати далі
2698
На Рівненщині чоловік забив свою співмешканку
0
Читати далі
1567
На Рівненщині бурштинчики не ховаючись продовжують свю справу
1
Читати далі
702
Рівнянки в збірній України перемогли команду Люксембургу
Жіноча кадетська збірна України U-16 перемогла команду Люксембургу в другому матчі групового етапу чемпіонату Європи з баскетболу в дивізіоні В – 83:42.
0
Читати далі
232
У Рівному на ходу загорівся лісовоз (ФОТО)
0
Читати далі
269
Юрій Вірт про нічию рівненського "Вереса" у Вінниці
Рівненський "Верес" не зумів обіграти "Ниву" у Вінниці. На гол Михайла Шестакова господарі відповіли точним ударом Дениса Долінського. "Нива" вперше у чемпіонаті не програла, а "Верес" вперше - не переміг.
0
Читати далі
700
Нічна ДТП у Рівному - жінка тяжко травмована (ФОТО)
0
Читати далі
217
"Кардинал-Рівне" обіграв чемпіонів Польщі
Сьогодні у стартовому поєдинку тренувального міні-збору "Кардинал-Рівне" у Бєльсько-Бялій обіграв діючих чемпіонів Польщі - BTS Rekord.
0
Читати далі
113
На Рівненщину в "Країну мрій" завітало "Олімпійське літо"
0
Читати далі