На Рівненщині взялись за відновлення річки Ікви

На Рівненщині взялись за відновлення річки Ікви
0
542
0
На Рівненщині взялись за відновлення річки Ікви

Фахівці Національного університету водного господарства та природокористування спільно із департаментом екології та природних ресурсів Рівненської ОДА напрацювали шляхи порятунку річки Іква.

2 липня у Млинівській райдержадміністрації відбулось представлення «Наукових досліджень з відновлення і підтримки сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану басейну р. Іква», учасниками якого стали представники департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА, Дубенської та Млинівської райдержадміністрацій, м. Дубно.

Доктор сільськогосподарських наук, професор Микола Клименко та доцент, кандидат сільськогосподарських наук Ігор Статник представили присутнім «Концепцію відновлення басейну ріки Іква». Головною метою проведення даного дослідження було відновлення стійкого функціонування басейну річки, захист водної екосистеми від забруднення та виснаження, збереження ландшафтного та біологічного різноманіття, забезпечення екологічно-безпечних умов для проживання населення та господарської діяльності.

Згідно Дорожньої карти, дослідження стану забруднення річки проходило в кілька етапів: збір статистичної та картографічної інформації, проведення натурних обстежень та інструментальних досліджень у басейні р.Іква (жовтень 2016 та жовтень – листопад 2017), оцінка сучасного екологічного стану території басейну річки та, власне, розробка заходів з відновлення і підтримки сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річкового басейну (в розрізі коротко-, середньо- та довгострокових завдань).


«Аналізуючи показники ми вийшли на заходи, що максимально по силам громадам двох регіонів та які будуть дієвими і ефективними, – каже Ігор Статник. – Ми склали картосхему, куди нанесли усі результати та показники наших досліджень. Територію поділили на чотири ділянки, відповідно до рівня забруднення вод. Для кожної ділянки ми пропонуємо свої заходи, відповідно до конкретного регіону та причин, що впливають на забруднення».Дієвим варіантом очищення річки вже сьогодні може бути створення біоплато. Це – штучно створені системи очищення, що нагадують біоставки, розташовані каскадом і побудовані з урахуванням оптимальних фізико-хімічних та біологічних факторів процесу очищення. Свого роду природні фільтри для очищення стічних вод.

Підсумовуючи заслухану інформацію директор департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА Володимир Захарчук запропонував створити Басейнову раду, як консультативно-дорадчий орган, який займатиметься розробкою та втіленням Плану подолання негативних екологічних наслідків на р. Іква. До її складу повинні ввійти представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств-водокористувачів, водоканалів, наукових установ, інших зацікавлених організацій, підприємств та представники громадськості. Основним завданням діяльності Басейнової ради має бути організація, планування та контроль за здійсненням компенсаційних заходів з відновлення сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану басейну р. Іква, узгодження інтереси органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій водокористувачів у межах річкового басейну тощо.

Учасниками наради вирішено провести наступну зустріч в розширеному форматі у Дубенській райдержадміністрації із залученням представників Кременецької міської ради, райдержадміністрації, Тернопільської ОДА, народних депутатів відповідних округів та громадськості.
За матеріалами: Дубенська РДА

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
785
Завтра частину Рівного та 12 сіл у районі відключать від електропостачання
1
Читати далі
162
ЦРЛ Рівненщини перетворяться на лікарні інтенсивного лікування
0
Читати далі
766
Біля Костополя хлопцю побили машину, а він відмовився від свідчень
0
Читати далі
405
ДТП на Макарова: легковик влетів у вантажівку, постраждала жінка (ФОТО)
0
Читати далі
302
На Рівненщині горів житловий будинок
0
Читати далі
1643
Біля Рівного знову горіли машини
0
Читати далі
191
«Кардинал-Рівне» виграв у першому кубковому матчі
0
Читати далі
190
На Ріненщині під час святкуваннь Господнього Хрещення патрулюватиме 350 поліцейських
2
Читати далі
256
Метод боротьби з корупцією: щоб не крали, міністрам України збільшили зарплати
0
Читати далі