З дна річки на Березнівщині підняли стародавнього човна (ФОТО, ВІДЕО)

З дна річки на Березнівщині підняли стародавнього човна (ФОТО, ВІДЕО)
0
З дна річки на Березнівщині підняли стародавнього човна (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні на Рівненщині тривала унікальна операція: з дна річки Случ на Березнівщині підняли стародавнього човна-довбанку.

Його вже намагалися підняти з дна річки торік, втім місію не вдалося виконати. Цього ж разу спільними зусиллями рятувальників, волонтерів та археологів, старовинне судно вдалося підняти на поверхню.

Зі слів археологів, через значні пошкодження човна, важко встановити його точний вік. Однак, за першими спостереженнями, йому точно більше 100 років.



Світлини давнього судна опублікував на своїй сторінці голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. Ввечері човен прибуде до Рівного, де очільник області допоможе транспортувати його до історичного парку «Городища Оствиця».

– Археологічна знахідка чудово доповнить експозицію парку історичної реконструкції часів Київської Русі «Городище Оствиця» у Рівному. Зараз там є три човни, – пояснив Віталій Коваль. – Такі проекти важливо підтримувати. Тому долучився до цієї ініціативи. Переконаний, що розвиток будь-якої території залежить не лише від економіки, а й від промоції нашої історії та культури.

Читайте також: З жовтня в Україні зникнуть 25-ти копійкові монети

Читайте також: У Рівному відновлять безкоштовне перевезення для учнів-пільговиків

Читайте також: Фонтани в центрі Рівного працюватимуть і восени (ГРАФІК)

 

 

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
У Рівному чоловік запускав салюти
0
Читати далі
Біля Рівного в автопригоді за участі двох вантажівок загинула людина
0
Читати далі
У Рівному в четверту річницю війни запустили феєрверк
0
Читати далі
Оригінальні подарунки для особливих людей і випадків
0
Читати далі
На Рівненщині на АЗС між водіями виник конфлікт із стріляниною
0
Читати далі
Війна запустила безпрецедентну демографічну кризу в Україні
0
Читати далі
На Рівненщині чоловік вдарив ножем військового, який рік тому звільнився з полону
0
Читати далі
На Сарненщині викрили двох організаторів каналу незаконного перетину кордону
0
Читати далі
У Дубно водій на підпитку наїхав на огорожу та травмував пішохідку
0
Читати далі