Новий штам коронавірусу «Омікрон» розмножується в 70 разів швидще, ніж «Дельта»

Новий штам коронавірусу «Омікрон»  розмножується в 70 разів швидще, ніж «Дельта»
0
Новий штам коронавірусу «Омікрон»  розмножується в 70 разів швидще, ніж «Дельта»

Новий штам коронавірусу «Омікрон»  розмножується в зразках тканин, взятих із бронхів, приблизно в 70 разів швидше, ніж попередні варіанти, в тому числі «Дельта».

Ця особливість цього варіанту може сприяти більш швидкому поширенню від людини до людини, свідчать результати дослідження вчених із Університету Гонконгу, пишуть The Guardian і Reuters.

Дослідження також виявило, що новий варіант коронавірусу зростав у 10 разів повільніше в легеневій тканині, що, за словами авторів дослідження, може бути показником менш тяжкого перебігу захворювання.

Початкові дані були отримані в результаті експериментів із використанням зразків легеневої тканини, взятих у пацієнтів під час операції. За 24 години штам «Омікрон» повторювався приблизно в 70 разів більше, ніж «Дельта»  та оригінальний варіант коронавірусу. Хоча бронхи не є верхніми дихальними системами, вчені стверджують, що це може призвести до більшого вірусовиділення в людини й легшої передачі інфекції.

Зазначається, що офіційний звіт про результати перебуває на експертній оцінці для публікації та не був випущений дослідною групою.

Керівник групи вчених Майкл Чан Чі-Вай зазначив, що результат слід інтерпретувати з обережністю, оскільки важке захворювання визначається не тільки тим, як швидко реплікується вірус, але й імунною відповіддю людини.

«Заражаючи набагато більше людей, дуже заразний вірус може спричинити більш тяжке захворювання та смерть, навіть якщо сам вірус може бути менш патогенним», - сказав Чан Чі-Вай. «Тому разом із нашими нещодавніми дослідженнями, які показують, що варіант «Омікрон» може бути частково стійким до імунітету від вакцин та минулої інфекції, загальна загроза від цього штаму, імовірно, буде дуже значною», - додав він.

За словами дослідників, структурна модель того, як варіант «Омікрон»  взаємодіє з клітинами й антитілами, проливає світло на його поведінку та допоможе в розробці нейтралізуючих антитіл.

За матеріалами: УНІАН

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
Легковий автомобіль, ремонт приміщення ЦНАПу та ліфтів у Рівному: які тендери проводять громади Рівненщини
0
Читати далі
На Рівненщині затримано правоохоронця, який налагодив схеми уникнення мобілізації
0
Читати далі
росія навряд чи спроможна захопити Харків без додаткових сил, але прагне заволодіти Вовчанськом
0
Читати далі
Чи потрібно українським дітям за кордоном ходити у дві школи: відповідь МОН
0
Читати далі
На Рівненщині затримали агента фсб, який готував ракетні удари по області
0
Читати далі
Спортсмен з Рівненщини здобув дві нагороди на чемпіонаті Європи.
0
Читати далі
На Рівненщині трирічний хлопчик випав із вікна
0
Читати далі
Чи будуть введені обмеження електропостачання в Україні
0
Читати далі
В Обарові відремонтують амбулаторію, а в Сарнах - дорогу
0
Читати далі