Нововведення 2018 року: штрафи за зарплату в конвертах і підвищення виплат військовим [ІНФОРАФІКА]

Нововведення 2018 року: штрафи за зарплату в конвертах і підвищення виплат військовим [ІНФОРАФІКА]
0
1708
0
Нововведення 2018 року: штрафи за зарплату в конвертах і підвищення виплат військовим [ІНФОРАФІКА]

З 1 січня 2018 року набули чинності нові закони, норми та правила, які стосуються кожного з нас. Так, мінімальна зарплата тепер становить 3723 гривні на місяць, а мінімальний прожитковий мінімум – 1700 гривень на місяць. Відповідно, зросли й усі види державної допомоги, прив'язані до «мінімалки»: виплати на дітей, допомога малозабезпеченим, які доглядають за інвалідом, соцдопомогу замість пенсії, а також виплати, пов'язані з втратою годувальника. Але також зросли й усі види штрафів, пише Слово та Діло.

Справді драконівськими можна назвати штрафи для роботодавців за порушення трудового законодавства. Тепер фінансову відповідальність за звільнення мобілізованого працівника, зарплату в конвертах або її затримку на місяць будуть нести як юридичні, так і фізичні особи-підприємці. Найбільший штраф (30 мінімальних зарплат або 111690 гривень за кожного працівника) накладається на роботодавців, які допустили до роботи працівників без оформлення трудового договору. Таку суму доведеться заплатити за оформлення працівника на півставки, якщо він фактично працює повний робочий день і в разі виплати зарплати без нарахування ЄСВ та податку. А за 10 працівників, оформлених на роботу з порушенням законодавства, штраф складатиме понад мільйон гривень.

Ще один новий вид штрафів з'явився в Україні з набуттям чинності закону про обов'язковє сортування сміття. Так, якщо ви просто викидатимете пакет зі сміттям в бак, не розсортувавши окремо пластик, скло та папір, то з вас можуть стягнути від 340 до 1360 гривень. Підприємства-порушники закону про сортування сміття повинні будуть викласти від 850 до 1700 гривень, і це не так уже й багато. Закон давно вже назрів і добре, що українці нарешті почнуть сортувати сміття. Але поки що не зрозуміло, коли на подвір’ях з'являться різні сміттєві баки для сортування та хто займатиметься вивезенням і переробкою розсортованих відходів.

Водіїв же цікавить, чи будуть їх штрафувати після зміни правил дорожнього руху, згідно з якими максимальна швидкість руху автотранспорту в населених пунктах не має перевищувати 50 кілометрів на годину. Дійсно, такі зміни до ПДР внесені, однак відповідальність за порушення правил визначається Кодексом про адміністративні правопорушення, в якому норма +20 км/год без штрафу не змінилася. Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт із конституційного права Олександр Москалюк. Тобто штрафувати можуть порушників, які їдуть у місті чи селі зі швидкістю 70 кілометрів на годину й вище.

Але не штрафами єдиними ознаменувався початок 2018 року. Істотно збільшилися виплати військовослужбовцям ЗСУ. З 1 січня 2017 року запроваджена разова виплата після укладення першого контракту від 17096 до 17620 гривень. Військовослужбовцям підняли посадові оклади (від 2610 до 10730) та оклади за військові звання (від 560 до 1860 гривень). А також збільшили надбавки за вислугу років від 25 до 50% від суми посадового окладу.

Також у країні стартувала медична реформа, а це означає, що ми зможемо обирати собі сімейного лікаря, терапевта чи педіатра для дитини, а в медиків піднімуться зарплати залежно від кількості пацієнтів, яких вони лікуватимуть.

Детальніше – на інфографіці.

0
i-серфінг
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
227
Далеко не втік: крадія з Рівного впіймала поліція
0
Читати далі
111
Рівненські чиновники проситимуть грошей для хворих у Міністерства
0
Читати далі
62
Рівненські піротехніки продовжують боротьбу зі "згадками" війни
0
Читати далі
133
У Рівному виявлятимуть аутизм на ранній стадії?
0
Читати далі
2036
На Рівненщині позбавлена депутатських повноважень секретар Вараської міськради не визнає нове керівництво міста і далі "керує"
0
Читати далі
179
Понад 100 рівнян вже отримали кошти під заставу нерухомості
0
Читати далі
65
М’ясопереробне підприємство обманули державу на 1 мільйон гривень
0
Читати далі
72
Секс До і після Нового Року. У Рівному покажуть виставу для дорослих
0
Читати далі
43
Рятувальники Рівненщини закликають людей не палити сухостій
0
Читати далі