ОСББ Рівного вчили, як отримати кредит на утеплення будинку

ОСББ Рівного вчили, як отримати кредит на утеплення будинку
0
125
0
ОСББ Рівного вчили, як отримати кредит на утеплення будинку

В Центрі енергоефективності, який діє при НУВГП, відбувся семінар-тренінг для голів ОСББ.

Співвласників житлових будинків Рівного навчали співпраці із банками з метою отримання кредитів. Тема актуальна, адже наразі триває прийом заявок від ОСББ на участь у державній програмі Фонду енергоефективності України «Енергодім».

Навчання організували департамент ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА спільно з Проєктом «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень «HOUSES» та Програмою IFC «Енергоефективність для України».

Микола Ільїнов, фінансовий консультант Програми IFC «Енергоефективність для України» під час тренінгу розповів про джерела фінансування заходів з енергомодернізації ОСББ . Їх є три – накопичення коштів мешканцями будинку, оплата усієї суми одразу та отримання кредиту в банку.

Найвигіднішим способом фінансування заходів з модернізації багатоповерхівок є отримання банківського фінансування в рамках програми Фонду енергоефективності  «Енергодім», – вважає експерт. – Цей варіант має найбільше переваг. Адже, по-перше, не потрібно збирати усю суму, по-друге – з’явиться можливість економити на опаленні одразу. Вам, як керівникам ОСББ, залишається лише переконати своїх співвласників та оформити документи.

Микола Ільїнов роз’яснив деталі співпраці із банками. На сьогодні єдиним акредитованим банком-партнером Програми «Енергодім» є Укргазбанк. Втім, можна співпрацювати і з іншими установами.

Під час семінару учасникам розповіли про особливості вибору банку для отримання кредиту, вимоги установ та ключові етапи співпраці.

– Більшість багатоповерхівок Рівного будувалися ще за радянськими нормами і на сьогодні мають великі тепловтрати,
- зазначає заступниця директора департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА Олександра Семчук. – Це відображається і в платіжках за тепло. Тому їх енергомодернізація є не лише актуальною, а просто життєво необхідною.

Такі ж тренінги проведуть для ОСББ Костополя та Дубно.

Нагадаємо, Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі +20%. Очікуваний середній рівень економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в рамках Програми від 30%.

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
536
Рівненська лікарня переплатила 19 мільйонів за іноземне обладнання
0
Читати далі
483
Дослідження фонової концентрації забруднюючих речовин підтвердили правильність розрахунків Kronospan
0
Читати далі
291
На Рівненщині СБУ викрила проросійську «ботоферму» (ФОТО, ВІДЕО)
1
Читати далі
1292
Рокитнівський район: у поліції розшукують осіб, котрі серйозно побили чоловіка
0
Читати далі
208
На Костопільщині розкрадають ліс (ФОТО)
0
Читати далі
461
Рівненщина: на «гарячому» затримали чоловіків, котрі намагались вивезти крадений ліс (ФОТО)
0
Читати далі
1575
У Рівному оперативники затримали «закладчика» (ФОТО, ВІДЕО)
0
Читати далі
112
На Рівненщині вшанують пам'ять Уласа Самчука
0
Читати далі
152
У Рівному визначилися кращі боулери області
0
Читати далі