Невідомі сторінки 50-річної історії рівненської "Нетканки" - лідера вітчизняної легкої промисловості

Невідомі сторінки 50-річної історії рівненської
0
1727
0
  • Невідомі сторінки 50-річної історії рівненської "Нетканки" - лідера вітчизняної легкої промисловості
  • Невідомі сторінки 50-річної історії рівненської "Нетканки" - лідера вітчизняної легкої промисловості
  • Невідомі сторінки 50-річної історії рівненської "Нетканки" - лідера вітчизняної легкої промисловості

Найближчої неділі в Україні відзначатиметься день працівників легкої промисловості. Напевно, багато рівнян не знають, що у нашому місті працює відразу два потужних підприємства цієї галузі – Рівненський Льонокомбінат та Рівненська фабрика нетканих матеріалів. Особливо унікальною є «Нетканка», адже підприємство не має аналогів в Україні.

Фабрика – підприємство з багатою історією, яка налічує майже півстоліття. Свого часу вона створювалася як експериментальне підприємство, перше в Союзі, де неткані полотна виготовлялися не одним-двома, а усіма основними методами їхнього виробництва. У 80-і роки Рівненська «Нетканка» була найбільшим підприємством Європи з випуску нетканих полотен.

За роки своєї роботи підприємство змінило форму власності , перетворившись з державного на приватне акціонерне товариство, йдучи в ногу з ринком, майже на 100% змінило свій асортимент, і випустило сотні тисяч тон продукції, яка широко застосовувалася в різноманітних галузях народної промисловості.

На сьогодні Рівненська фабрика нетканих матеріалів є сучасним підприємством, де застосовуються новітні технології виробництва полотен на обладнанні європейського виробництва – з Німеччини, Італії, Нідерландів тощо. Зокрема, на підприємстві діє єдина в Україні лінія з виробництва армованих геосинтетичних матеріалів німецької фірми «Karl Mayer».

Специфіка виробництва нетканих матеріалів полягає у тому,  що у результаті не створюється кінцевий продукт, практично вся продукція йде на подальшу переробку. Зокрема, неткані полотна широко використовуються у будівельному виробництві, будівництві та ремонті доріг, автомобілебудуванні (шумоізоляція салону), при прокладанні магістральних трубопроводів, у рослинництві, для виготовлення м’яких меблів та матраців на пружинних блоках, для пошиття одягу та взуття та багато для чого іншого.

Серед найбільших об’єктів, де застосовувалася і застовсовується продукція Рівненської «Нетканки» можна виділити Новодністровську ГАЕС, автомагістраль «Київ-Чоп», проект «Стіна» (будівництво стратегічних оборонних укріплень на кордоні з Російською Федерацією) та інші. Підприємство є вітчизняним лідером з виробництва прикладних матеріалів для виготовлення матраців, м’яких меблів, верхнього одягу, взуття, охоплюючи понад 70% українського ринку цієї продукції.

На сьогоднішній день на фабриці створено понад 400 робочих місць, підприємство перераховує щорічно до бюджету понад 35 млн. грн., з яких понад 7 млн. грн. до бюджету м. Рівне.

Керівництво підприємства щорічно відзначає кращих працівників. З цією метою у минулому році було започатковане традиційне свято вулиці Фабрична під назвою «Мануфактура», гостями якого були понад 7 тис рівнян.  Цьогоріч дійство планується на 22 червня. Організатори чекають не меншого успіху ніж минулоріч, адже на фабриці сповідується принцип – «людина не тільки повинна жити, щоб працювати, а й працювати, щоб жити».

До слова, фабрика проводить фотоконкурс "ФеНоМенальне Рівне", серед жителів області. Роботи учасників конкурсу можна переглянути за посиланням: https://www.facebook.com/RivnenskaNetkanka/

 

0
i-серфінг # Рівне # історія Рівне # Нетканка # Рівненська фабрика нетканих матеріалів # Історія нетканки
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Читайте також
102
Каталог автозапчастин: яким він повинен бути?
0
Читати далі
184
Рівнян запрошують відвідати прем'єру "Ляльки #LOLSHOW"
Вже цієї п'ятниці має відбутися прем'єра.
0
Читати далі
327
Компресорне обладнання
0
Читати далі
546
В лабіринті авторинку: що потрібно знати при покупці потриманого авто?
0
Читати далі
403
Рівнянин знову виграв Кубок МАСЕС
Заключний етап Кубку МАСЕС з спідвею у чеському Пардубіце закінчився перемогою 16-річного Матеуша Бартковяка, який представляє клуб "Сталь" (Гожув) у польській Екстралізі. Давід Пацалай зі словацьких Жарновіц посів 2-е місце, виступаючи на двигуні свого д
0
Читати далі
286
Марихуана на Рівненщині
0
Читати далі
Найцікавіші матеріали
135
Рівненський «Стоматолог» відправляється на склад: легендарну скульптуру приберуть з парку
0
Читати далі
53
Рівненщина має найвищі показники в Україні з влаштування дітей-сиріт
Та дітей, які позбавлені батьківського піклування
0
Читати далі
319
У поліції шукають власників трьох мотопомп та обладнання: на Рівненщині тривають обшуки
0
Читати далі
224
На Рівненщині викрали автомобіль: тепер з'ясовують хто вкрав і хто власник (ФОТО)
0
Читати далі
162
Замміністра Тарас Висоцький у Рівному: «Мораторій на землю вигідний лише тим, хто звик обробляти її "втемну"» (ІНТЕРВ'Ю)
Заступник міністра економіки, торгівлі та сільського господарства України ТАРАС ВИСОЦЬКИЙ: «Збереження мораторію вигідно виключно власникам мільйонів гектарів землі, які звикли обробляти її «утемну».
0
Читати далі
364
«К*СТ*ПІ*Ь»: на Рівненщині негода зруйнувала фотозону (ФОТО)
0
Читати далі
99
Рівнян запрошують відвідати прем'єру "Ляльки #LOLSHOW"
0
Читати далі
102
Каталог автозапчастин: яким він повинен бути?
0
Читати далі
251
Рівненському «Вересу» дадуть мільйон
0
Читати далі