Невідомі сторінки 50-річної історії рівненської "Нетканки" - лідера вітчизняної легкої промисловості

Невідомі сторінки 50-річної історії рівненської
0
1548
0
  • Невідомі сторінки 50-річної історії рівненської "Нетканки" - лідера вітчизняної легкої промисловості
  • Невідомі сторінки 50-річної історії рівненської "Нетканки" - лідера вітчизняної легкої промисловості
  • Невідомі сторінки 50-річної історії рівненської "Нетканки" - лідера вітчизняної легкої промисловості

Найближчої неділі в Україні відзначатиметься день працівників легкої промисловості. Напевно, багато рівнян не знають, що у нашому місті працює відразу два потужних підприємства цієї галузі – Рівненський Льонокомбінат та Рівненська фабрика нетканих матеріалів. Особливо унікальною є «Нетканка», адже підприємство не має аналогів в Україні.

Фабрика – підприємство з багатою історією, яка налічує майже півстоліття. Свого часу вона створювалася як експериментальне підприємство, перше в Союзі, де неткані полотна виготовлялися не одним-двома, а усіма основними методами їхнього виробництва. У 80-і роки Рівненська «Нетканка» була найбільшим підприємством Європи з випуску нетканих полотен.

За роки своєї роботи підприємство змінило форму власності , перетворившись з державного на приватне акціонерне товариство, йдучи в ногу з ринком, майже на 100% змінило свій асортимент, і випустило сотні тисяч тон продукції, яка широко застосовувалася в різноманітних галузях народної промисловості.

На сьогодні Рівненська фабрика нетканих матеріалів є сучасним підприємством, де застосовуються новітні технології виробництва полотен на обладнанні європейського виробництва – з Німеччини, Італії, Нідерландів тощо. Зокрема, на підприємстві діє єдина в Україні лінія з виробництва армованих геосинтетичних матеріалів німецької фірми «Karl Mayer».

Специфіка виробництва нетканих матеріалів полягає у тому,  що у результаті не створюється кінцевий продукт, практично вся продукція йде на подальшу переробку. Зокрема, неткані полотна широко використовуються у будівельному виробництві, будівництві та ремонті доріг, автомобілебудуванні (шумоізоляція салону), при прокладанні магістральних трубопроводів, у рослинництві, для виготовлення м’яких меблів та матраців на пружинних блоках, для пошиття одягу та взуття та багато для чого іншого.

Серед найбільших об’єктів, де застосовувалася і застовсовується продукція Рівненської «Нетканки» можна виділити Новодністровську ГАЕС, автомагістраль «Київ-Чоп», проект «Стіна» (будівництво стратегічних оборонних укріплень на кордоні з Російською Федерацією) та інші. Підприємство є вітчизняним лідером з виробництва прикладних матеріалів для виготовлення матраців, м’яких меблів, верхнього одягу, взуття, охоплюючи понад 70% українського ринку цієї продукції.

На сьогоднішній день на фабриці створено понад 400 робочих місць, підприємство перераховує щорічно до бюджету понад 35 млн. грн., з яких понад 7 млн. грн. до бюджету м. Рівне.

Керівництво підприємства щорічно відзначає кращих працівників. З цією метою у минулому році було започатковане традиційне свято вулиці Фабрична під назвою «Мануфактура», гостями якого були понад 7 тис рівнян.  Цьогоріч дійство планується на 22 червня. Організатори чекають не меншого успіху ніж минулоріч, адже на фабриці сповідується принцип – «людина не тільки повинна жити, щоб працювати, а й працювати, щоб жити».

До слова, фабрика проводить фотоконкурс "ФеНоМенальне Рівне", серед жителів області. Роботи учасників конкурсу можна переглянути за посиланням: https://www.facebook.com/RivnenskaNetkanka/

 

0
i-серфінг # Рівне # історія Рівне # Нетканка # Рівненська фабрика нетканих матеріалів # Історія нетканки
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
240
Сьогодні у Рівному відкрили пам'ятник Спідвеїсту
Сьогодні урочисто відкрили пам'тник спідвеїсту біля стадіону Мототрек.
0
Читати далі
146
В День Рівного нагородили достойних містян
В міському будинку культури відбулася урочиста академія з нагоди Дня міста
0
Читати далі
235
"Забіг у вишиванках" в Рівному вдався (ФОТО)
До Дня Незалежності у Рівному вчора, 24 серпня, пройшов четвертий забіг у вишиванках. Вулицями міста пробігли 238 учасників, вбрані у вишиті футболки та сорочки.
0
Читати далі
301
У Дубно горів автомобіль (ФОТО)
0
Читати далі
132
Фінал футбольного Кубку Рівненщини заплановано на 14 вересня
Фінальний поєдинок, у якому команди області боротимуться за Кубок Рівненщини 2019 р, відбудеться 14 вересня. Таке рішення ухвалили члени Виконавчого комітету Рівненської обласної федерації футболу на засідання 22 серпня.
0
Читати далі
233
Рівненський "Верес" переміг "Ужгород"
Друга футбольна ліга України. 5 тур
0
Читати далі
340
Сьогодні визначили найсильніших захисників Рівного (ФОТО)
Сьогодні з нагоди 28-ї річниці Дня Незалежності України в Рівному серед силових структур області пройшли змагання "Найсильніший захисник. Рівне 2019".
0
Читати далі
143
Рівняни не піднялись на п'єдестал Чемпіонату України
З 13 по 16 серпня 2019 року на базі навчально-відновлювального центру Українського товариства глухих «Пуща Водиця» м. Київ, відбувся чемпіонат України з волейболу пляжного U21 (чоловіки) серед спортсменів з вадами слуху.
0
Читати далі
176
Юні рівненські вересівці перемогли на турнірі пам`яті тренера Юрія Шморгуна
У Рiвному завершився 17-й турнip пам`ятi тренера Юрiя Володимировича Шморгуна (юнаки 2006-2007 р.н.), організований за сприяння Рівненської обласної федерації футболу. Серед шести юнацьких команд Рівненщини (ДЮСШ "Верес" U-12, U-13, КОЛІФКіС, БЛІСП, ХФК "
0
Читати далі