У Рівному розпочалася всеукраїнська акція на підтримку суспільного мовника

У Рівному розпочалася всеукраїнська акція на підтримку суспільного мовника
0
244
0
У Рівному розпочалася всеукраїнська акція на підтримку суспільного мовника

Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо розпочалася біля приміщення Рівненської філії ПАТ «НСТУ» у Рівному.

На  вулиці Героїв чорнобильців, 1 (колишня вул Котляревського 20,а) зібрався трудовий колектив Рівненської філії ПАТ «НСТУ». Він виступає проти впровадження нової концепції регіонального мовлення, озвученої правлінням ПАТ НСТУ, котра створює загрозу скорочення регіонального мовлення до 1 години на добу на ТБ і 1 години 30 хв на радіо (нині є 3 години на ТБ і три на радіо).

Суспільне – єдиний неолігархічний медіамайданчик України

Богдана Трофим’юк, керівниця групи програмування Рівненської філії ПАТ «НСТУ»:

Чому я підтримую акцію: бо я бачу загрозу знищення суспільного мовника у регіонах. Коли у 2016-му році починалася реформа – ми з острахом, але й з надією дивилися на можливі зміни. Й, зрештою, у вісімнадцятому, коли на ходу довелося звикати до нових умов і вчитися робити те, чого раніше не робили – наприклад, ранкове розважальне шоу на телебаченні, зуміли це зробити якісно, дотримуючись усіх стандартів Суспільного.

Ми були незаангажовані, ми уникали оціночних суджень, ми робили цікаві ефіри як на телебаченні, так і на радіо. Ми стали універсальними солдатами, які можуть швидко і якісно робити свою роботу, ускладнену до прикладу, відсутністю звукоінженерів на радіо. Їх функцію ми перейняли на себе.

На телебаченні стали ближчими для певних вікових аудиторій завдяки просуванню своєї роботи у Фейсбук, Інстаграмі. Але разом з тим це віддалило нас від аудиторії 60+, про що не раз говорили шведським колегам, які проводили тренінгти тут.

На радіо ж, навіть не зважаючи на скорочення обсягів мовлення до трьох годин на добу – ми не втратили свого слухача. Про це свідчить зворотній зв’язок із аудиторією: і ранкова програма «Прокидайся», і обідні ефіри циклу програм «Дослівно», й вечірня «Тема дня» – мають своїх постійних слухачів, які телефонують до студії під час ефірів. Є запитання до гостей, є висловлювання власних думок, є поради, є пропозиції і прохання.

На них ми реагуємо темами наших наступних ефірів і програм. Скорочення мовлення до години обмежить доступ до регіональної інформації слухачів і глядачів певних категорій, для яких саме радіо і телебачення є чи не єдиним джерелом інформації. Тут я працюю уже 24 роки. І боюсь, що зі скороченням мовлення мої знання і досвід будуть непотрібні. Наголошую: мова НЕ йде про робочі місця, мова йде про вільний доступ населення до регіональної інформації у теле-радіопросторі краю, що суперечить концепції суспільного.

За матеріалами газети «7 днів»

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: