У Рівному стартувала Prozorro School для молоді

У Рівному стартувала Prozorro School для молоді
0
377
0
  • У Рівному стартувала Prozorro School для молоді
  • У Рівному стартувала Prozorro School для молоді
  • У Рівному стартувала Prozorro School для молоді

19 січня у Рівному стартувала Prozorro School, в рамках якої пройшов перший семінар для молоді «Використання інструментів Prozorro».

Захід організовано в рамках проекту «Залучення громади Рівного до впровадження реформ», що реалізується об’єднанням громадських організацій «Рада реформ Рівного».

Під час семінару тренери розповіли про роботу системи Prozorro, а також ознайомили учасників із законодавчим регулюванням публічних закупівель, зокрема - Законом «Про публічні закупівлі». Крім цього, експерти поділились досвідом, як знаходити «сірі схеми» в закупівлях та що з ними робити, а також розповіли, як можна долучитися до реалізації реформи зі сторони громадськості, органів влади, або ж, займаючись бізнесом.

Учасники  дізнались про вартість участі у закупівлях й тарифікацію. Так, у системі Prozorro існує три види розрахунків:

- плата від постачальника електронному майданчику за кожну подану на торги пропозицію;

- плата електронного майданчика системі Prozorro на підтримку ЦБД;

- плата системи Prozorro електронному майданчику за успішно передану замовником пропозицію.

Тренери детально розповіли також про склад тендерної документації, виокремивши технічні вимоги до предмета закупівлі, кваліфікаційні критерії до учасників та проект договору. До технічних вимог відноситься: інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі та перелік критеріїв та методика оцінки тендерних пропозицій (опис методики оцінки за критерієм «ціна» повинен містити інформацію про врахування ПДВ) [повний перелік інформації у ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі»].

Серед кваліфікаційних критеріїв до Учасників снує один або декілька:

- наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;

- наявність обладнання та матеріально-технічної бази;

- наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Що стосується проекту договору, то Замовник у складі тендерної документації повинен розмістити  проект договору, який планується підписувати, з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. Учасник повинен подати у складі тендерної пропозиції завізований проект договору, який розміщений Замовником у тендерній документації

Крім цього, учасники Prozorro School обговорили види забезпечень: забезпечення пропозиції та забезпечення виконання договору, а також етапи допорогової закупівлі та етапи і строки для відкритих торгів.

«Загалом, для позитивної імплементації реформи публічних закупівель вкрай не вистачає кадрів: не «старих схемщиків», а нових людей, які вміють і хочуть працювати чесно. Тому, ми зробити ставку на молодь, хочемо дати їм теоретичні знання та практичні навики, аби в подальшому сфера публічних закупівель, чи то в бюджетних організаціях, чи в бізнесі, чи громадському секторі, наповнилися молодими незіпсованими фахівцями», - наголошує тренер, голова Рівненського центру «Соціальне партнерство» Святослав Клічук.

Продовження Prozorro School відбудеться цієї суботи, 26 січня, під час якого тренери познайомлять учасників з Prozorro.Продажі, модулем аналітики bi.prozorro та іншими інструментами, такими як Dozorro тощо.

0
# Рівне # молодь # Prozorro School
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: