В нашій галактиці може існувати близько 40 розумних цивілізацій

В нашій галактиці може існувати близько 40 розумних цивілізацій
0
619
30
В нашій галактиці може існувати близько 40 розумних цивілізацій

Вчені припускають, що ці інопланетні цивілізації вже можуть контактувати між собою з допомогою розвинених технологій.

Експерти провели нові розрахунки, з допомогою яких змогли визначити кількість позаземних цивілізацій, які, ймовірно, могли б контактувати між собою і в майбутньому можуть передати сигнали на Землю.


В 1961 році астроном Френк Дрейк запропонував своє рівняння для оцінки числа розумних цивілізацій. Воно складається з семи факторів, що розраховуються відносно середнього числа зірок, які протягом року перетворюються в галактики, та часу, впродовж якого цивілізація зможе навчитися відправляти сигнали в космос на достатню відстань, щоб їх могли виявити інші жителі галактики.

Але, за словами авторів дослідження, багато факторів з цього рівняння неможливо виміряти. Оцінка числа розумних цивілізацій могла становити як нуль, так і кілька мільярдів, що викликає більше питань, ніж відповідей. Довгий час вчені працювали над уточненням рівняння Дрейка, додаючи до нього нові дані та змінні.

За основу останнього дослідження було взято припущення, що розумне життя буде формуватися на інших, схожих на Землю, планетах приблизно так само, як це відбувалося у нас. Таким чином, живі організми на таких планетах формуються протягом кількох мільярдів років в процесі еволюції.

Автори дослідження зазначають, що таке припущення, відоме як Астробіологічний принцип Коперника, є справедливим, адже відомо, що формування хімічних реакцій та зірок можливе лише за існування «правильних» умов. Якщо припустити, що розумне життя формується за певними науковими детермінантами, а не випадково, то ймовірним є припущення існування схожих цивілізацій в нашій галактиці. При цьому, вони можуть навіть зовні бути подібними до людей.

Принцип Коперника полягає у тому, що тіла Сонячної системи не є унікальними, а тому у Всесвіті мають існувати планетарні системи з такими ж умовами для зародження та формування розумного життя. 

211 цивілізацій вже зараз можуть передавати сигнали одна одній?


При проведенні розрахунків вчені припустили, що на інших «підходящих» планетах, як і на Землі, життя формується між 4,5 та 5,5 млрд років після формування зірки. Таким чином, наразі в нашій галактиці Чумацький Шлях існує до 211 цивілізацій, які можуть спілкуватися з іншими. Уточнюючи критерії, вчені прийшли до найбільш ймовірного числа – це 36 розумних інопланетних цивілізацій. Хоча, самі дослідники наголошують, що це число є досить консервативним, так як засноване на тому, як давно наша власна цивілізація почала посилати сигнали в космос.

Цікавим також є висновок, що людство має проіснувати ще мінімум 6 120 років для того, щоб мати можливість спілкуватися з іншими цивілізаціями в обидві сторони. Найближчий «кандидат» для такого зв’язку, за інформацією вчених, може знаходитись на відстані близько 17 000 світлових років.

Якщо ж вдасться встановити контакт з більш близькими планетами, це означатиме, що тривалість життя таких цивілізацій може становити тисячі та мільйони років, що дозволяє їм підтримувати зв’язок протягом сторічь. Такі дані можуть дати шанс і на більш позитивні прогнози щодо виживання людства.

Не дивлячись на те, що підтвердити практично результати дослідження поки що неможливо, такі оцінки роблять більш реальними твердження щодо існування позаземних цивілізацій, з якими ми можемо вступити в контакт. Крім цього, місії на Марс, Сатурн та супутник Юпітера Європу стануть першими кроками до досліджень життя на інших планетах. І, можливо, вже скоро ми зможемо стати на крок ближче до відповіді на споконвічне питання: чи самотні ми у Всесвіті?

За матеріалами Tokar.ua

Читайте також: «Якщо не вжити термінових заходів – у нас буде Італія»: Хомко про Covid-19 у Рівному

Читайте також: Кабмін вирішує, чи відпускати дітей в школу з 1 вересня

Читайте також: Зеленський підписав закон, який звільнив випускників від здачі екзаменів

30
i-серфінг
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
3362
Ситуація напружена: на Рівненщині до прийому хворих на Covid-19 готують лікарні другої та третьої хвилі
0
Читати далі
2144
Сьогодні вночі розпочнеться повний «парад планет»
0
Читати далі
108
Рівненські рятувальники повертаються додому з Прикарпаття
0
Читати далі
843
На Рівненщині за ніч виявили 37 хворих на Covid-19, одна жінка померла
0
Читати далі
195
В Україні за добу +914 хворих коронавірусом
0
Читати далі
147
Як працюватимуть центральні рівненські фонтани у липні?
0
Читати далі
434
Голова ОДА Віталій Коваль розповів якою буде Рівненщина
0
Читати далі
493
Вихідними Рівне та область «накриють» грози
0
Читати далі
530
Шмигаль розповів, чи підуть діти до школи 1-го вересня
0
Читати далі