До програми Президента «Велике будівництво» у 2021 році увійшов напрямок по розбудові регіональних авіахабів. За кілька років у невеликих українських містах додатково з'явиться 16 аеропортів.
Цього року починається робота в аеропортах Рівного, Ужгорода, Полтави, Чернівців, Кривого Рогу, Житомира та Вінниці.
Нагадаємо, в рамках Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року аеропорт Рівне планують модернізувати. На це з державного бюджету передбачено 75 млн грн.
Як повідомив голова ОДА Віталій Коваль, вже визначені переможці тендерів на розробку проєктів із реконструкції світосигнальної системи та радіотехнічних засобів навігації аеропорту Рівного. Ними стали компанії «ТОВ «Інтеграл сістемс» та ТОВ «Елар-Телеком».
«На сьогодні відбувається підписання договору із компаніями-переможцями. Також триває тендер на проєкт з капітального ремонту огорожі. Ще два – на етапі оголошення. Рівненська ОДА спільно з керівництвом аеропорту постійно ведуть перемовини з міжнародними авіакомпаніями щодо авіарейсів – як регулярних, так і чартерних. На сьогодні багато що залежить від ситуації із «коронакризою». Але у будь-якому випадку, відновлення аеропорту за державні кошти – хороший сигнал для авіакомпаній, які готові співпрацювати», - наголосив Віталій Коваль.
Загалом керівництво держави ставить перед собою конкретну ціль – до 2025 року ринок внутрішніх авіаперевезень має зрости до 4 млн пасажирів на рік і до 5 тис. тонн вантажів на рік.
Крім того, Кирило Тимошенко підтвердив, що ведеться робота щодо створення державного авіаперевізника. Він нагадав, що у квітні минулого року Президент Володимир Зеленський вперше озвучив наміри створити державну авіакомпанію, флот якої складатиметься з літаків виробництва держпідприємства «Антонов».
«Ми отримаємо зрозумілого великого національного авіаперевізника. Планується, що парк літаків буде сформований на умовах лізингу, а ПДВ на внутрішні авіаперевезення буде скасоване», - додав заступник керівника Офісу Президента.