За насильство в сім'ї рівнян каратимуть суворіше

За насильство в сім'ї рівнян каратимуть суворіше
0
438
0
За насильство в сім'ї рівнян каратимуть суворіше

8 січня набрав чинності Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, що вводить нові заходи для захисту прав жертв насильства у сім’ї.  Закон, зокрема, передбачає введення термінової заборони та обмежувального припису стосовно кривдника (заборона перебувати, проживати, контактувати з постраждалою людиною, зобов’язання усунення перешкоди у користуванні майном; обмеження спілкування з постраждалою дитиною; заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання, навчання, роботи постраждалої особи; заборона спілкуватися з нею, тощо).

Вказані заходи  не є покараннями. Це — так звані запобіжні заходи, які дозволяють зреагувати на факти домашнього насильства, припинити його вчинення та усунути загрозу повторного насильства. Проте застосування таких заходів зовсім не означає, що кривдника не притягнуть до адміністративної або кримінальної відповідальності за наявності підстав.

Власне відповідальність кривдника за вчинення домашнього насильства наразі передбачена лише у Кодексі України про адміністративні правопорушення. Стаття 172-3 КУпАП за вчинення домашнього насильства передбачає покарання у виді штрафу до 340 гривень або громадських робіт до 40 годин, або адміністративного арешту на строк до 7 діб. Повторне вчинення домашнього насильства протягом року вже загрожує штрафом до 680 гривень або громадськими роботами до 60 годин, або адміністративним арештом на строк до 15 діб.

Отож, незважаючи на певні труднощі, пов’язані із застосуванням на практиці, закон проти домашнього насильства, безумовно, є відчутним кроком у протидії насильству в родинах.

Якщо ви або ваші рідні, чи знайомі потерпають від насильства у сім`ї, не замовчуйте про це: телефонуйте на спецлінію «102», або ж звертайтесь безпосередньо до дільничного офіцера поліції, який обслуговує територію, де ви проживаєте.

 

Окрім цього, жертви насильства у сім`ї можуть отримати допомогу у наступних спеціалізованих установах на території області:

– Рівненський центр соціально-психологічної допомоги, за адресою: м. Рівне,              вул. Дубенська, 71а, контактний номер телефону: (0362) 63-24-89;
– Центр підтримки громадських ініціатив “Чайка”, за адресою: м. Рівне,                          вул. Д.Галицького, 19, офіс 215,  номер телефону:  (0362) 460-967,  що надає консультації інформаційно-психологічного напрямку для жертв насильства у сім’ї.

 

0
i-серфінг
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
163
У Рівному ганяють маунтенбайкери (ВІДЕО)
У Рівному на пагорбі Слави їздить понад сотня велосипедистів, які приїхали взяти участь у Чемпіонаті України з маунтенбайку.
0
Читати далі
166
Грошові винагороди отримали найрозумніші школярі Рівненщини (ФОТО)
0
Читати далі
63
На Сарненщині через пожежу мало не вибухнув гараж (ФОТО)
0
Читати далі
44
Куди піти рівнянам цього тижня?
0
Читати далі
51
Поліцейські Рівного продовжують говорити зі школярами про булінг (ВІДЕО)
0
Читати далі
79
Поліцейські охорони Рівного взяли участь в «Динаміаді 2019» з легкої атлетики
0
Читати далі
213
У Рівному на трасі "Київ-Чоп" утворять "живий ланцюг" протестувальники
0
Читати далі
103
"РІВНЕ АТО" виграла Західну лігу "Відкритого чемпіонату Героїв АТО-2019"
Футбольна команда "Рівне АТО" посіла перше місце у групі Захід "Відкритого чемпіонату Героїв АТО-2019" серед військовослужбовців-учасників бойових дій. Перемога у групі надає команді право взяти участь у відбірних матчах й боротися за Кубок Героїв АТО 201
0
Читати далі
193
Понад півтонни бурштину та обладнання для його обробки вилучили поліцейські на Рівненщині
0
Читати далі