За насильство в сім'ї рівнян каратимуть суворіше

За насильство в сім'ї рівнян каратимуть суворіше
0
518
0
За насильство в сім'ї рівнян каратимуть суворіше

8 січня набрав чинності Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, що вводить нові заходи для захисту прав жертв насильства у сім’ї.  Закон, зокрема, передбачає введення термінової заборони та обмежувального припису стосовно кривдника (заборона перебувати, проживати, контактувати з постраждалою людиною, зобов’язання усунення перешкоди у користуванні майном; обмеження спілкування з постраждалою дитиною; заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання, навчання, роботи постраждалої особи; заборона спілкуватися з нею, тощо).

Вказані заходи  не є покараннями. Це — так звані запобіжні заходи, які дозволяють зреагувати на факти домашнього насильства, припинити його вчинення та усунути загрозу повторного насильства. Проте застосування таких заходів зовсім не означає, що кривдника не притягнуть до адміністративної або кримінальної відповідальності за наявності підстав.

Власне відповідальність кривдника за вчинення домашнього насильства наразі передбачена лише у Кодексі України про адміністративні правопорушення. Стаття 172-3 КУпАП за вчинення домашнього насильства передбачає покарання у виді штрафу до 340 гривень або громадських робіт до 40 годин, або адміністративного арешту на строк до 7 діб. Повторне вчинення домашнього насильства протягом року вже загрожує штрафом до 680 гривень або громадськими роботами до 60 годин, або адміністративним арештом на строк до 15 діб.

Отож, незважаючи на певні труднощі, пов’язані із застосуванням на практиці, закон проти домашнього насильства, безумовно, є відчутним кроком у протидії насильству в родинах.

Якщо ви або ваші рідні, чи знайомі потерпають від насильства у сім`ї, не замовчуйте про це: телефонуйте на спецлінію «102», або ж звертайтесь безпосередньо до дільничного офіцера поліції, який обслуговує територію, де ви проживаєте.

 

Окрім цього, жертви насильства у сім`ї можуть отримати допомогу у наступних спеціалізованих установах на території області:

– Рівненський центр соціально-психологічної допомоги, за адресою: м. Рівне,              вул. Дубенська, 71а, контактний номер телефону: (0362) 63-24-89;
– Центр підтримки громадських ініціатив “Чайка”, за адресою: м. Рівне,                          вул. Д.Галицького, 19, офіс 215,  номер телефону:  (0362) 460-967,  що надає консультації інформаційно-психологічного напрямку для жертв насильства у сім’ї.

 

0
i-серфінг
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
280
Як виглядають «інфекційки» Рівненщини, які прийматимуть пацієнтів з коронавірусом (ФОТО)
0
Читати далі
57
Рівняни пропонують встановити фінансову відповідальність для господарів, котрі не прибирають за тваринами
0
Читати далі
52
На Рівненщині стартує «Велике будівництво-2020»
0
Читати далі
63
У Рівному за медалі змагались каратисти восьми областей (ФОТО)
0
Читати далі
1325
В Острозі скульптор напав на товариша з сокирою, а на його складі знайшли тіло зниклої жінки (ФОТО)
0
Читати далі
171
У Рівному горів будинок
0
Читати далі
56
Центр Рівного сьогодні – без води
0
Читати далі
202
В квартирі Вараша знайшли мертвого чоловіка
0
Читати далі
115
У Рівному на проспекті збили велосипедиста (ФОТО)
0
Читати далі