"Заручники колізії": Чому на Рівненщині не можуть об`єднатись два селища?

0
3925
0
"Заручники колізії": Чому на Рівненщині не можуть об`єднатись два селища?

Реформа децентралізації. Це те, що наближає нас до європейського стилю життя. Це те, що дозволяє громаді самим визначати як витрачати власні податки. В ідею закладенна передача влади на місця, а не керування що де і коли будувати, робити, ремонтувати з кабінетів у Києві. Втім, нині цей процес добровільний. Та що подіяти коли бажання є, громади готові, але "палки в колесах"? Саме так трапилось з Великоомелянською та Грушвицькими радами - яким об`єднатись заборонили.

Певні райони Рівненщини активно включились у процес об`єднання. Воно і не дивно, адже коли сусіди стартували і отримують шалені гроші на розвиток, які Державний бюджет на ОТГ не шкодував, то хочеться і собі. Відтак, пів року тому була створена Дядьковицька ОТГ. Згідно з перспективним планом туди мала входити і Велиокомелянська з Грушвицькою радами. Втім, три громади об`єднались, а дві сусідні селищні ради лишились існувати самостійно. Однак, люди там дружні, бюджет суттєвий, тому прийняли рішення рухатись далі разом та створити власне ОТГ. А згодом можливо об`єднати дві громади. Саме про це наголосив на сесії Рівнеоблради Роман Стасюк:

 

 

Однак, ті хто активно підтримував створення ОТГ повідомили, що цим селам об`єднуватись зась. Бюджет спроможний, населення вдосталь, ініціатива є, але заважають юридичні колізії. Суміжна межа у них не підходить юристам Рівненської ОДА.

 

Межа між Омеляною і Грушвицею проходить тільки по трасі Київ - Чоп. Та дорога це не їхня власність, а загальнодержавна. Наші юристи трактують з обласної адміністрації, що вони не мають спільної межі, а відповідно не мають права об'єднуватися. Та якщо люди хочуть - об'єднаємо. Втім є юридичний казус. Поки що незнаю як ми з нього вийдемо" - коментує заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.
 
 
 
 
Втім, мешканці сіл втомились "годувати" районну адміністрацію. Вважають, що податки які сплачуюють  повинні лишатись на розвиток їх сіл. На території є потужні бюджетоутворюючі підприємства, що дозволяють розбудовувати інфраструктуру і не бути збитковими. Та поки більшість коштів прямують до районного бюджету і не завжди повертаються в село на розвиток громади. 
 
Не менш перепон майбутній громаді створюють у Рівному, адже наполягають на ідеї "великого Рівного". Та як переконуюють активісти - не хочуть потонути у тяганині за своїми коштами знову. Тому чітко мають власну позицію. 
 
Аби зняти юридичну колізію навіть запрошували до об`єднання Глинськ, що межує з їх селами. Втім, очільник Глинська повідомив, що лишати посаду наміру не має. І відмовив. 
 
Громади готові йти на будь що, аби їх лишили в спокої і дозволили розвиватись. Наразі чиновники з самого верху і аж до низу говорять з екранів про реформи, а іншою рукою підписують заборони. Виходи з ситуації як повідомляють у Рівненській ОДА - є. Втім, вони непрості. Передбачають ймовірну судову тяганину і іміджеві втрати окремим політикам. Тому наразі невідомо, наскільки швидко добровільну, правильну реформу відчують мешканці двох неймовірно мальовничих сіл Рівненщини. 
 
 

 

0
Політика # Грушвиця # ОТГ # Велика Омеляна
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
38
У Рівному виборець відмовився голосувати за «списочників» та віддавати бюлетень
0
Читати далі
71
В день голосування на кількох виборчих дільницях двічі зникало світло
0
Читати далі
141
На Рівненщині під потягом «Ковель-Одеса» загинула жінка
0
Читати далі
83
На Рівненщині в день виборів відкрили два кримінальних провадження
0
Читати далі
69
Важкоатлетка з Рівненщини втсановила 5 рекордів України (ФОТО)
Завершився чемпіонат України з важкої атлетики який проходив в м.Городок з 14 по 19 липня 2019 року.
0
Читати далі
105
То порушив чи не порушив закон у день виборів кандидат у нардепи?
0
Читати далі
92
У Рівному арештували іноземця, який викрав понад 200 тисяч гривень із авто (ВІДЕО)
0
Читати далі
373
У Рівному за кандидата від "Свободи" продовжують агітувати навіть у "день тиші"
0
Читати далі
1010
У Рівному кандидат в нардепи продовжує агітувати в "День тиші"
0
Читати далі