15 років тюрми отримав зрадник, який встановив GPS-трекер на лінії електропередач Рівненської АЕС

15 років тюрми отримав зрадник, який встановив GPS-трекер на лінії електропередач Рівненської АЕС
0
15 років тюрми отримав зрадник, який встановив GPS-трекер на лінії електропередач Рівненської АЕС

За доказовою базою контррозвідки та слідчих Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав агент рф, який готував повітряну атаку рашистів по високовольтних лініях електропередач (ЛЕП) Рівненської атомної електростанції.

 

Контррозвідники СБУ затримали зрадника у травні 2025 року, коли він намагався встановити GPS-трекер на одну з магістральних опор ЛЕП.

 

За наявними даними, за координатами «маячка» окупанти планували вдарити дронами по енергетичній інфраструктурі, щоб знеструмити частину північних регіонів України.

 

Як встановило розслідування, наведенням російської атаки займався завербований ворогом колишній працівник цеху господарського забезпечення на Рівненській АЕС.

За матеріалами справи, спочатку агент здійснював приховані розвідвилазки до периметра високовольтних ліній «в обхід» постів охорони режимного об’єкта.

 

Згодом він за інструкцією куратора з рф придбав GPS-трекер і прибув до ЛЕП, щоб його встановити.

 

Під час затримання «на гарячому» у зловмисника вилучено пристрій і смартфон із доказами його контактів з російським спецслужбістом.

 

За матеріалами СБУ суд визнав агента винним за ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану).

0
Кримінал Війна в Україні
Найцікавіші матеріали
Біля Рівного знайшли двох вовченят. Їх передали до зоопарку
0
Читати далі
До 67-річчя Рівненського спідвею відкриють велику фотовиставку
0
Читати далі
У Рівному стартував 77-й сезон легендарної дитячої залізниці
0
Читати далі
Безвісти зниклого жителя Рівненського району виявили без ознак життя
0
Читати далі
На Сарненщині внаслідок ДТП загинув мотоцикліст та травмувався пасажир
0
Читати далі
росію вперше внесли до «чорного списку» ООН за сексуальне насильство під час війни в Україні
0
Читати далі
На Рівненщині судитимуть двох закладчиків забороненох речовин
0
Читати далі
Росія активніше тисне на Білорусь для залучення у війну проти України
0
Читати далі
Жителів віддалених громад Рівненщини консультуватимуть вузькі спеціалісти віддалено
0
Читати далі