20 млн грн держпідтримки виділили на розвиток сироваріння в Рівненській та Волинській областях.

20 млн грн держпідтримки виділили на розвиток сироваріння в Рівненській та Волинській областях.
0
20 млн грн держпідтримки виділили на розвиток сироваріння в Рівненській та Волинській областях.

Міністерство розвитку громад та територій України надало 20 млн грн держпідтримки на розвиток сироваріння в Рівненській та Волинській областях. Одинадцять громад з Рівненщини, та ще одна з Волині – це Цуманська, об’єдналися і будуть разом виготовляти молочну продукцію та сири.

Локомотивом у цьому процесі стала Козинська тергромада. Саме остання подала відповідний проєкт і стала переможцем у Міністерстві розвитку громад та територій України.

Свою підтримку проєкту висловили голова Рівненської ОДА Віталій Коваль та народний депутат України Олександр Аліксійчук.

«Переконаний, такий проект дасть поштовх для розвитку регіону. Адже він про самоорганізацію та реалізацію потенціалу кожної задіяної громади. Люди не лише отримають нові робочі місця та збільшать надходження до місцевих бюджетів. А й будуть розвивати сільське господарство в громадах і в регіоні загалом», - сказав Віталій Коваль.

Зокрема, проєкт передбачає не лише виробництво продукції, а й утримання худоби, облаштування територій для її випасу, закупівлю відповідного обладнання для сироварні.

«Проєкт реалізовуватиметься протягом 2 років. За цей час місцеві жителі отримають консультації щодо виготовлення сирів та подальшого просування своєї продукції, будуть придбані добрива та травосуміші, підготовлені та засіяні пасовища, буде придбаний трактор та інше обладнання для заготівлі кормів, населення отримає обладнання для доїння корів, облаштовані свердловини для водопостачання тощо», - пояснює голова Козинської ТГ Іван Школяр.

Переймати досвід Козинська громада планує в підприємства, яке займається переробкою молока, виготовленням кисломолочних виробів, сметани та різноманітних сирів під брендом «Гощанська долина сиру».

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
На Рівненщині двоє чоловіків організували незаконний перетин кордону
0
Читати далі
На Дубенщині розпочалося обстеження в межах проєкту «Медицина без барʼєрів»
0
Читати далі
«Крим перетвориться на острів». Федоров анонсував логістичний локдаун для росії
0
Читати далі
На Рівненщині внаслідок ДТП загинув велосипедист
0
Читати далі
У Рівному судитимуть посадовців закладів освіти за передплату на майже 600 тисяч гривень
0
Читати далі
Жителі 4 громад Рівненщини зможуть пройти комплексне медичне обстеження
0
Читати далі
У Рівному з липня за воду доведеться платити більш ніж удвічі більше
0
Читати далі
На Рівненщині протягом вихідних у ДТП за участі мотоциклістів травмувалися 3 людей
0
Читати далі
Жителя Березнівщини за смертельне поранення знайомого взято під варту
0
Читати далі