Як на Рівненщині долають гендерні стереотипи у професіях

Як на Рівненщині долають гендерні стереотипи у професіях
0
Як на Рівненщині долають гендерні стереотипи у професіях

Із початком повномасштабної війни на Рівненщині поступово змінюється ситуація на ринку праці. Жінки все частіше здобувають професії, які раніше вважалися суто чоловічими, розповідають у Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Чоловіки захищають кордони країни, а жінки заступають їх на робочих місяцях. 70% наших слухачів нині – жінки. Ми спостерігаємо поступове згладжування, так званих, гендерних кордонів в обранні професії. Чому це відбувається? Тому що прогрес не стоїть на місці і технологічий процес у так званих чоловічих професіях суттєво полегшився. Тому жінки фізично можуть витримувати ці навантаження», - розповідає заступниця директора з методичної роботи Оксана Зигалова.

 

Так, нещодавно в Олександрійському навчальному відділенні дві жінки, серед яких переселенка, навчалися за професією «Електрозварник ручного зварювання 2 розряду». Серед випускників є жінки-верстатниці деревообробних верстатів, фахівчині ІТ-сфери. Є приклад, коли жінки отримували права водія категорії С, тобто має право керувати вантажівкою та трактором.

 

Нині вже друга жінка в історії Гощанського навчального відділення опановує професію коваля.

Одна з них – Тетяна Поліщук. Чоловік нині на фронті, тож усі клопоти – на її плечах. Жінка вирішила спробувати себе у новій професії і говорить, що вона їй подобається.

 

«Полюбила практичні заняття у майстерні. Приємно відчувати, що ти можеш зробити елемент до кованого виробу із розжареного прута арматури. А перші мої вироби – скоби для ЗСУ», - поділилися жінка.

 

Загалом за останні два роки Рівненському центрі профтехосвіти пройшли навчання, перепідготовку чи підвищення кваліфікації понад 14 тисяч осіб, з них близько 2 тисяч – за власні кошти чи кошти роботодавця.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
Генштаб знайшов тисячі військових, які не брали участі в бойових діях
0
Читати далі
Іран готується до атаки на Ізраїль протягом найближчих 24-48 годин
0
Читати далі
Пташки для понтонно-мостового полку передали депутати Рівного
0
Читати далі
Для відновлення лікарень Рівненщини виділять понад 800 млн грн
0
Читати далі
США передали Україні зброю, конфісковану в Ірану
0
Читати далі
кремль посилює фейки про атаки на ЗАЕС
0
Читати далі
Мінкульт визнав пересувний цирк критично важливим для економіки
0
Читати далі
Більше шести тисяч патронів та 100 гранат виявили поліцейські на Рівненщині впродовж трьох місяців
0
Читати далі
На Сарненщині внаслідок ДТП загинули матір із сином
0
Читати далі