Історичні витоки виникнення іконопису… Перші ікони та їх творці… Мова, канони, стиль, символіка іконографії… Її духовна сутність і сила… Цій тематиці була присвячена лекція іконописця Андрія Цимка, яку він прочитав для відвідувачів відділу мистецтв.
За допомогою знаково-символічної системи ікона передає інформацію, мову якої необхідно знати, щоб сприйняти та зрозуміти її духовний сенс. Мета ікони — направити всі наші почуття, розум і всю нашу людську природу до її істинної мети — на шлях духовного збагачення та перетворення. Повідомляють в РОНУБ.
У своїй презентації Андрій Цимко показав і розповів про найвідоміші старовинні ікони: Христос Пантократор, Спас Нерукотворний, Христос на престолі, Богородиця Одигітрія, Богородиця Оранта…
Зацікавив всіх і відеофільм, з професійним коментарем лектора, про мистецтво створення ікони. Підготовча робота - підбір деревини, підготовка дошки, нанесення фарби, сусального золота… Фарби, кольори, техніка написання, деталі, їх розміщення – все повинно бути за суворим іконописним каноном. Внутрішній стан передається через очі, вуста, жести рук.
І приємним завершенням зустрічі стало ознайомлення присутніх власне з іконами лектора.