Які основні симптоми нового штаму COVID-19 «Омікрон»

Які основні симптоми нового штаму COVID-19 «Омікрон»
0
Які основні симптоми нового штаму COVID-19 «Омікрон»

Міністерство охорони здоров'я повідомляє про стрімке поширення нового штаму COVID-19 «Омікрон». Наразі щодо нього ще тривають дослідження, проте вже можна виокремити симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих на вказаний штам. 

Звіти на основі підтверджених випадків нового штаму свідчать, що у хворих на «Омікрон» найчастіше спостерігають:

нежить (73%)

головний біль (67,5%)

втому (63,5)

чхання (60%)

біль у горлі (59,6%)

Водночас не виявлено суттєвої відмінності від симптомів штаму «Дельта», який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.

Нагадаємо, що новий штам має менший інкубаційний період, ніж штам «Дельта». У середньому, за даними наукових досліджень, він становить 3 доби.

Попри те що симптоми «Омікрону» здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення «Омікрону» у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19.

При появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу варто звернутись до свого сімейного лікаря. Той, у свою чергу, має надати направлення на тестування на COVID-19. До результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції.

Не зволікайте із отриманням щеплення проти коронавірусу.

На сьогодні на Рівненщині зроблено майже 770 тисяч щеплень від коронавірусу. 43,3% дорослого населення області пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Півтори сотні осіб вакциновані додатковою, майже 2 тисячі осіб – бустерною дозою.

Більше про новий штам можна прочитати за посиланням

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
У Вараші районі потонув 14-річний хлопець
0
Читати далі
Перша тисяча дітей-випускників ветеранів і ветеранок отримають компенсацію вартості навчання
0
Читати далі
На Сарненщині внаслідок ДТП травмовано двох осіб
0
Читати далі
На Рівненщині заблокували діяльність організованої злочинної групи
Серед підозрюваних – працівник слідчого ізолятору
0
Читати далі
У Рівному заочно засуджено двох зрадників з Луганщини, які перейшли на бік ворога
0
Читати далі
На Рівненщині ДБР повідомила про підозру працівникам ТЦК, які силою мобілізували чоловіка
0
Читати далі
Поблизу кордону зі Словаччиною зупинили четвірку правопорушників з Рівненщини
0
Читати далі
В одному з кафе Рівного чоловік дістав гранату: на місце викликали поліцію
0
Читати далі
У Рівненському районі водій врізався у паркан: загинув пасажир
0
Читати далі