Які воєнні події найбільше вразили українців

Які воєнні події найбільше вразили українців
0
Які воєнні події найбільше вразили українців
Українців з початку повномасштабного вторгнення серед воєнних подій вразили бої під Києвом та швидка окупація півдня.


Про це йдеться в опитуванні фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Центру Разумкова, яке провели з 23 по 30 березня 2023 року.

 

Так, бої під Києвом назвали 36% респондентів, а швидку окупацію півдня — 32%. Також багатьох українців вразили бої за Маріуполь (28%), потоплення крейсера «Москва» (27%), протести людей у Херсоні проти окупантів (24%), постачання західної зброї (24%), захоплення Запорізької АЕС (24%) та полон захисників «Азовсталі» (23%).

 

Також в українців запитали, які події за час повномасштабної війни у них найбільше асоціюються з горем. Найчастіше називали загибель людей (23,8%), бомбардування і ракетні обстріли (21,9%), а також воєнні злочини окупантів у Бучі, Ірпені, Ізюмі, Маріуполі та інших місцях (16%).

 

Серед воєнних злочинів українців найбільше вразили розстріли і катування людей у Бучі (63,2%), знищення людей у драмтеатрі у Маріуполі (43,8%) та масове вбивство полонених в Оленівці (40,2%).

 

Водночас з гордістю і перемогою у людей найбільше асоціюються звільнення територій і наступальні дії (15,6%), звільнення Херсона (14,6%), опір ворогу під Харковом (10,8%) та наші військові (10,2%).

 

Про опитування

Його проводили методом особистого інтерв'ю в усіх регіонах України, крім Криму, Донецької та Луганської областей. У Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях респондентів питали лише на тих територіях, що перебувають під контролем України та на яких немає бойових дій.

 

Структура вибірки відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводили опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).  

 

Загалом опитали 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка не перевищує 2,3%. Проте додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути наслідком російської агресії, зокрема вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

 

 

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
Німеччина визнала, що Україна має право бити по території росії
0
Читати далі
На Кореччині п’ятирічна дівчинка втопилася у штучній водоймі
0
Читати далі
Що стало причиною підняття тарифу на електрику
0
Читати далі
3,2 млн грн та 60 автомобілів передано на потреби ЗСУ за клопотанням прокуратури Рівненщини
0
Читати далі
МЗС росії пообіцяло «найжорсткіші заходи» у відповідь на удари дронами по москві
0
Читати далі
Політв'язні комуністичного режиму СРСР отримають надбавку до пенсії
0
Читати далі
Парламент підтримав скасування 2% податку для ФОП з липня
0
Читати далі
Сергій «Волина» Волинський продовжує допомагати морпіхам навіть у полоні
0
Читати далі
У Рівному судитимуть посадовця за отримання неправомірної вигоди у сумі 30 тисяч гривень
0
Читати далі